487 Shares 959 views

Rozbiórka nieautoryzowanym budowy w Moskwie, listy i opinie

Lata mijają, kraj się zmienia. Jeśli w latach 90. obecność pawilonów handlowych w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, stacji metra i innych miejscach publicznych uznano za normalne (lub nawet stanowić integralną część miast i innych osiedli), ale teraz władze podjęły bardzo odpowiedzialny za zniszczenie swego rodzaju „zawadiacki zabytków epoki.” I nie przechodzą czyszczenie wirową i stolicą Rosji. Rozbiórka nieautoryzowanym budowy w Moskwie nabiera tempa, ale regiony peryferyjne jeszcze nie osiągnęła takiego kroku. Ale, oczywiście, istnieje nadzieja, że może oczyścić cały kraj.


Skąd samostroy?

W ostatniej dekadzie ubiegłego wieku doszło do wielu przykrych chwil. Panowała tyrania był straszny niedobór żywności, a wszystkie osoby, aby przeżyć najlepiej jak mogli. Stąd próby rozwoju biznesu w celu mieć przynajmniej jakiś dochód (rodziny do paszy). To z tego powodu, i nie było czegoś takiego – samostroy.

Namioty i pawilony handlowe pojawiły się wszędzie. Nawet jeśli w chwili obecnej odwiedzić kilka małych miast na peryferiach, można w pełni poczuć atmosferę „ozdobny 90”. Po rozbiórka samowola budowlana w Moskwie nawet zaczęła się stosunkowo niedawno, a do rozliczeń na pustyni, nie może przyjść w ogóle.

Do niedawna obecność takich namiotów nie dziwi nikogo. Są to często ludzie w drodze do pracy lub szkoły, kupił stosunkowo tani, ale nie bardzo wysokiej jakości artykułów gospodarstwa domowego. Wydawało się, że takie placówki są mocno w życiu każdego obywatela Rosji.

Ale kontrole przeprowadzone przez władze wykazały, że większość pawilonów wybudowany nielegalnie. rozbiórka budynków powodów były:

  • zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli;
  • zniekształcenie przegląd architektoniczny całego miasta;
  • zakłócenie bezpieczeństwa stacji metra;
  • przeszkody w rozwoju infrastruktury transportu drogowego;
  • utrudnianie dostępu do komunikacji.

Te czynniki i spowodować dalsze burzę o nazwie „Rozbiórka nieautoryzowanym budowy w Moskwie.”

Kto bierze udział w rozbiórce budynków?

Po ogłoszeniu władz konieczności pozbyć zatłoczonych miejscach nielegalnych budowli, nie wszyscy właściciele sklepów detalicznych były szybkie, aby postępować zgodnie z instrukcjami. Oczywiście, nie było uczciwych obywateli, którzy dobrowolnie i niezależnie posiadane przez nich rozebrany pawilonów siebie, ale nie było ludzi, którzy zignorowali reklamę.

I pewnego dnia nastąpił pierwszy lista wyburzenia samowola budowlana w Moskwie. Oznacza to, że właściciele zostali ostrzeżeni. Nawet zaproponował, aby pomóc w znalezieniu nowej lokalizacji dla punktów o dogodnej lokalizacji. Ponownie, wiele osób nie zgodził się na to. Ale władze zdecydowały się podjąć drastyczne środki.

Pierwszy rozbiórka samowola budowlana odbyła się w Moskwie w nocy z 8 na 9 lutego tego roku. 97 został usunięty ze struktury 104 zidentyfikowanych. W marcu władze rozebrany, a pozostałą 7. społeczeństwo, w przeważającej części, zmiany te spowodowały skrajne oburzenie. Z biegiem czasu, jak ta fala opadła, a Moskale w zaskoczeniu zaczęli dostrzegać, jak wiele czystsze i bardziej malownicza może być ich miasto.

finansowanie rozbiórki

Rozmontować swoje namioty, czy właściciel może zwrócić się bezpośrednio do firm z tego profilu, lub skontaktować się z władzami lokalnymi i przekazać rozbiórki ich opieką. W pierwszym przypadku należy zauważyć, pieniądze ex-właściciel płatności zostanie wyliczona w oparciu o 55 tysięcy rubli za metr kwadratowy. Druga opcja jest mniej opłacalne: tutaj płatności będzie 51 000 rubli za metr kwadratowy.

W ten sposób władze starają się uspokoić obywateli, aby je zrozumieć, że ich nieuprawnione budowy (rozbiórki), choć nie jest to konieczne w Moskwie, ale nadal rozebrany w celu stworzenia bardziej przyjaznego środowiska. I handel sama nie jest zabronione, tylko dać każdy przeznaczony do tego miejsca.

Istnieją pewne niuanse. Biorąc pod uwagę koszt lokali handlowych w Moskwie, dla pieniędzy będzie bardzo trudne do nabycia pawilon równoważną wartość jak za metr kwadratowy cen w niektórych obszarach jest nie mniejsza niż 120 tysięcy rubli. I jest to wartość minimalna. Wielu ekspertów nazywają ten obszar i tak niebotyczne kwoty – od 500 i wyżej tys. W tym przypadku, dawni właściciele pawilonów handlowych będzie wynająć tylko parkiecie.

Wiele już zostało zrobione tam?

Od pierwszego rozbieranie budynków posiadanych przez prawie rok. W tym czasie 211 wyjęto nielegalnych struktur. I to nie jest koniec, nowa lista rozbiórkę samowola budowlana w Moskwie zakłada eliminację kolejnych 43 obiektów.

Według kilku gazet, ponad 65% właścicieli dobrowolnie rozebrany rynków zbytu. Biorąc pod uwagę fakt, że ostrzeżenie o demontażu przeprowadzono dla wszystkich właścicieli pawilonów, zdumiewający fakt, że wydaje się, że 35% ludzi, którzy nie zgadzają się z likwidacją. Zwłaszcza, że lista samostroya do rozbiórki w Moskwie był w domenie publicznej, aby uniknąć takiego losu było niemożliwe.

Konstytucja i rozbiórki: Czy to naprawdę prawo?

Technicznie, dokumentacja od właścicieli sklepów detalicznych w porządku. Istnieją dowody własności i innych powiązanych dokumentów. Równolegle z budową są nielegalne, nawet biorąc pod uwagę brak zgodności z przepisami bezpieczeństwa, jeżeli pawilon znajduje się w pobliżu stacji metra.

Kilka osób próbowało w sądzie bronić ich prawa do zachowania rynków zbytu. Ale, zdaniem Trybunału Konstytucyjnego, dane konstrukcyjne nie mogą nadal istnieć w tych samych miejscach, ponieważ może to spowodować uszkodzenie bezpieczeństwo obywateli.

Zwłaszcza, oprócz ostrzeżeń w mediach, na dwa miesiące przed przewidywanym terminem likwidacji budynków na terytorium nielegalnie zbudowanych pomieszczeniach handlowych i ustalenie tablicę informacyjną. A on z kolei na pewno nie mogą pozostać niezauważone.

Byli właściciele samowola budowlana: jak być?

Jeśli pierwsza fala materiałów wybuchowych ludzi spotkał się agresywnie, eliminacja drugim liście obiektów praktycznie nikt zainteresowanych. Nawet dawni właściciele nie przyszedł, aby zobaczyć, jak niszczenie ich własności. Większość obywateli, których budynki są na liście, niemal pokornie przyjął dobrowolne rozbiórkę samowola budowlana w Moskwie.

Ltd. „utworzenia” służy jako przykład. Przedstawiciel organizacji z góry poprosił lokatorów do opuszczenia lokalu. Komunikacja zostały odcięte trochę później, a na początku demontażu budynku został przygotowany. Wiele osób tak robi, zdając sobie sprawę z daremności walki z rządem. Jedyną rzeczą, która przeraża wolontariuszy, więc jest to niepewność w zakresie wypłacania odszkodowania.

Chociaż są tacy, którzy próbują bronić prawa do ustalania własnych cen. Właścicielem budynków przy stacji metra „Kropotkinskaya” przez sądy starają się osiągnąć zwiększenie rozmiaru płatności do 120-150 tysięcy rubli. Twierdzi on, jest niezdolność do sfinalizować zakup tego samego obszaru na kwotę rekompensaty.

czy zapłaciłeś wolontariuszy?

Tak, tych, którzy nie próbowali sprzeciwić się decyzji władz, od 16 listopada do rozpoczął kosztem pieniędzy. Ltd. „Nature-Ilal” otrzymała odszkodowanie w jednym z pierwszych. Budynek był wielkości 216 metrów kwadratowych i znajduje się w dzielnicy Północno-Zachodniej.

Tworzenie wniosku o odszkodowanie – dość długi i problematyczny proces. Aby to zrobić, musisz zebrać pakiet dokumentów, z których niektóre są dość trudne do zrobienia. Wszystkie te dokumenty wraz z wnioskiem o odszkodowanie musi zostać nadana prefekturze jego okręgu. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na płatności musi być odebrany przez właściciela.

Nie wolno nam zapominać, że prawo do wypłaty są tylko ci obywatele, którzy wydane dobrowolnego porozumienia w odpowiednim czasie. Ignorowane zapowiedź rozbiórki, oczywiście, żadna rekompensata nie jest przewidziane.

Nowe obawy. Co się wydarzy w 2017 roku?

W następnym roku, nowa populacja zbliża rozbiórka samowola budowlana w Moskwie. Lista budynków już przygotowane i zatwierdzone przez władze lokalne. W styczniu 2017 roku, czterdzieści trzy nielegalne obiekt zostanie zniszczony. Położenie zróżnicowane, istnieje kilka takich budynków w każdym okręgu. Szczegółowy wykaz, który identyfikuje konkretny adres w Moskwie rozbiórkę samowola budowlana, ma być udostępniony.

Ci, których wyloty znalazły się w likwidacji, nie martw się o płatności: odszkodowania dla byłych właścicieli samowola budowlana w tej chwili jest przechowywana w całości. Nadal zachowuje prawo do odwołania się do prefektury prosić o pomoc w demontażu budynku. Pawilony mieszkańcy nie zgadzają się ze zniszczeniem, będą usuwane na koszt władz lokalnych.

Konkludując

Wszystko to sprawia, że władze miejskie, mające jedynie na celu poprawę samopoczucia miasta. Ten sadzenia drzew i utrzymywanie odpowiednich struktur w celu zapewnienia życia miasta, i tworzenie nowych parków oraz rozbiórkę samowola budowlana w Moskwie (ten ostatni manipulacji, nawiasem mówiąc, zrobić miejsce dla większej liczby urządzeń odpowiednich instytucji). Perspektywa zorganizowania miejsc wypoczynkowych w dawnych terytoriach nielegalnych budynków, nawiasem mówiąc, jest bardzo zadowolony z dużej liczby osób.

Kompleksowa poprawa Moskwie jest możliwe tylko wtedy, gdy czyszcząc powierzchnię nielegalnie wybudowanych budynków. Jest to myśl rząd organizowanie rozbiórki. Szkoda tylko, że nie wszyscy byli właściciele sklepów detalicznych może zrozumieć, jakie działania mogą być podejmowane jedynie na korzyść swego rodzinnego miasta, i ze względu na zwiększenie livability miasta.