132 Shares 3678 views

Jak przygotować samochód do długich podróży?

Dla współczesnego człowieka podróżujących samochodem na dużą odległość staje się ekscytującą przygodę, która na długo zapamiętane. Jednak pozytywne emocje takie zdarzenie odejdzie tylko wtedy, gdy pojazd będzie dobrze przygotowany. Oczywiście, przed uszkodzeniami w drodze nie są idealne, ale możemy zmniejszyć prawdopodobieństwo takich kłopotów do minimum.


Co zrobić przed wyjazdem?

Przed drogi, upewnij się, że samochód jest w dobrym stanie, co oznacza, że technicznie. Wszystko dokładnie zbadać. Pasy zębate i wałki, gwiżdżąc i rolki pompa marudzenie pomp paliwowych powinny być zmieniane przed wyjazdem.

Sprawdź niezbędnych stan ogumienia. Opony muszą być zgodne sezon, a obrońcą musi być dostatecznie głęboko. W okresie poza sezonem najlepiej wybrać opony zimowe. Fakt, że po drodze pogoda może zmienić się kilkakrotnie. Jeśli pogoda jest normalna, a następnie na oponach zimowych to będziesz dobrze czuć. A jeśli będzie zamrażać i pójdziesz do opon letnich, podróż będzie dla ciebie niebezpieczne.

Naprawa lub …

Ważne jest również, aby trzeźwo ocenić swoje umiejętności i zdolność do naprawy samochodu. Na przykład, jeżeli nie będzie trudne do zmiany przebitej opony, wtedy może to prebortovka „będzie dla ciebie trudne. Jeśli masz jakieś remonty manipulacja stanowić problem, warto zwrócić się do stacji obsługi.

Musisz być przygotowany na jakiekolwiek kłopoty, które mogą wystąpić na drodze. Od ewentualnej kradzieży można zapisać Autoalarm z początku auto. Ale podczas takiej podróży, możesz być w obliczu oszustwa, lub po prostu złej jakości produktów. Na przykład, można zepsuć świece niskiej jakości benzyny. W domu, w obszarze, który dobrze wiedzą, gdzie można zatankować, a gdzie lepiej nie jechać w każdym przypadku. Ale w nieznanym obszarze, będzie tankować na stacji benzynowej, niestety, takie incydenty występują. Dlatego podróż po bezpiecznej stronie chwycić dodatkowy zestaw świec zapłonowych i kluczem do świec.

Co chwycić więcej?

Ponadto, nie zaszkodzi mieć minimalny zestaw narzędzi , które powinny obejmować kilka różnych wkrętaki, szczypce, klucz nastawny, składany nóż, taśmę klejącą, małe transakcje. Pamiętaj, aby wziąć lampę drogową i drogowe., Ładowarka i przewód. I znowu, nie zostawiaj na dłuższy czas z domu bez gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i apteczka.