442 Shares 3320 views

Specyfikacje "KIA Sid" (Kia Ceed). Wagon i hatchback, ceny i wyposażenie

W momencie, Kia Ceed dokonał prawdziwej rewolucji w swojej klasie, zaskakując nawet najbardziej sceptyczni sterowniki do swojej płaskiej konstrukcji, niezawodności i urządzeń wielkiej, który grał w ręce koreański producent samochodów. W 2012 roku świat zobaczył CEED 2. generacji, które omówimy w tym artykule. Co może wprowadzić innowacje koreańskich inżynierów? Będzie mógł walczyć o rynek masowy? Jakie są cechy techniczne „KIA Sid”? Dalsze szczegóły o wszystkim.

wygląd

Ceed 2. generacji, jak również jego poprzednik, zaprojektowany w europejskim centrum projektowym pod główny projektant Kia Petera Shrayera, którego rozwój został wdrożony w pojazdach takich jak Audi TT, Audi A6, VW Golf i wiele innych. Wpływ europejskich samochodów jest bardzo widoczny w konstrukcji nowego „Sid” korzystnie różni się od Hyundai grupy soplatformennika ścisłym laconic konstrukcja nie jest pozbawione jasne części w tym samym czasie. Marka twarz Kia, utworzone kilka lat temu, wygląda dobrze, „rodzina” osłona chłodnicy z dużymi komórkami, nazywając dotąd skrzydeł ogromnych reflektorów, dynamiczna sylwetka i pewien sportowy charakter – to wszystko charakteryzuje zewnętrzny wygląd naszego bohatera, co kocham go z całego serca , Ponadto Kia Ceed wagon wygląda nie gorzej niż hatchbacka, a dzięki niektóre z jego profilu wydłużony dach jeszcze bardziej zrównoważone.

wnętrze

Poprzednia „Sid” zadowolenie kierowcy doskonałą ergonomię i doskonałe materiały wykończeniowe, ale do poziomu niektórych konkurentów wyraźnie nie jest gotowy. W nowej generacji projektantów przekroczył siebie, ponieważ wystrój jest prawdziwy podziw, oraz opcjonalny zestaw nie mają czasu, aby zaskoczyć swoją wszechstronność. Oczywiście, to nie jest najwyższej klasy, ale mimo to, Ceed oferuje znacznie więcej niż się od niego oczekuje. Warto zauważyć, że we wszystkich jego wykończeniem Kia Ceed jest wyposażony w sześć poduszek powietrznych, światła toczenia, elektryczne szyby, kierownica wielofunkcyjna, podgrzewane fotele, złącze USB i AUX, dobrym nagłośnieniem i klimatyzacją, która ustępuje bogatszych wersjach 2- wędrowny klimat kontrola. Podczas gdy większość systemów są już zaznajomieni z nowoczesnego samochodu Golf-klasy, funkcja Bluetooth ze sterowaniem głosowym, liczne wskazówki, które są wyświetlane na centralnym wyświetlaczu, ustawienia oświetlenia zewnętrznego, czujnik deszczu, tempomat oraz podgrzewaną kierownicą są miłym dodatkiem, który nie zawsze jest powszechne w klasa kolega. W „Kia Sid” wszechstronny, oprócz ogólnego poczucia komfortu, ciało dodaje sporo praktyczność. W szczególności dotyczy to pojemny bagażnik, którego schludne wykończenie pasujące do wnętrza wpada w oko wydajność stout. Warto zauważyć, że jego objętość została zwiększona o 40 litrów w porównaniu z pierwszą generacją, osiągając 380 litrów, co wystarcza na rodzinną wycieczkę. Funkcja ta może postawić samochód na równi z takich bestsellerów jak Opel Astra, Ford Focus i Renault Megane, która nie będzie ostatnim, a „KIA Sid” (wagon), właściwości techniczne, które są doskonałe. Wreszcie, oprócz standardu transformacji wszechstronny, bagażnik „Sid” ma pojemny organizer w podziemnym i wygodny żaluzji przesuwnych.

komplet

W Kia przedstawiono konfigurację Ceed w trzech postaciach: podstawa, klasyczne i Premium. wersja pośrednia różni się od standardu szeroką gamę opcji, które już wspomnieliśmy wcześniej (czujnik deszczu, podgrzewaną kierownicę, system Bluetooth, akcesoria markowe, klimatu i tempomatu). Topu kierowca doceni coraz Nadzór tablica przyrządów, 16-calowe felgi aluminiowe, czujniki parkowania, elektroniczny hamulec postojowy, elementy konstrukcyjne i inne cechy, które przyczyniają się do komfortu jazdy. Cena wersji podstawowej wynosi 19 tysięcy dolarów, a bogatsze maszyny będą kosztować 22-25 tys.

Specyfikacje "KIA Sid"

Rosyjski rynek nowa generacja Kia Ceed Wersja dla silnika 3: 2 benzyna 1,4 i 1,6 litra (130 KM.) i 1 napędowy 1,6 litra (128 L (100 KM)… . s.). Są one uzupełniane przez 6-stopniową „automatyczne” lub tej samej kategorii „mechaniki”. Pomimo zdumiewające dla takiej mocy pojazdu, jego dynamika nie można nazwać imponująca, ponieważ nowe silniki „Sid” zaprojektowane w oparciu o całkowicie odmiennych zasadach: stabilność i rentowność. Zużycie paliwa wyniesie około 6,4 litrów, który jest na pewno ogromny plus. W połączeniu z nową 6-stupenchachtym „automatycznego” podkręcania jest bardzo łagodny i przewidywalny, a silnik zachowuje się bardzo cicho i zrelaksowany. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o zawieszeniu. Nawet w podstawowej 15-calowe koła szczegółowo samochód przesyła informacje o stanie nawierzchni. Nieprawidłowości Ceed pokonuje ostry, ale elastycznie i zestrzelony. Jednocześnie zawieszenie nie ma problemów z hałasem obce, a odszkodowanie za nadmierną sztywność można uznać za adekwatne zachowanie samochodu w szybkich zakrętach. Ogólnie rzecz biorąc, dane techniczne „KIA Sid” pozostawić dobre wrażenie, nawet bez zbędnych „wodotryski”. Maksymalna prędkość nowość osiąga 190 km / hi przyspieszenie do „setki” realizowany jest przez 11-12 sekund, co wystarczy, aby udać się do przeciętnego kierowcy. W wyposażeniu naszego bohatera jest również obecny system Flex Steer, który pozwala wybrać jeden z 3 trybów elektrycznego wspomagania układu kierowniczego: normalnym, Comfort i Sport. Jeśli w trybie komfortu, kierownica jest lekki i giętki, co znacznie ułatwia manewrowanie w środowiskach miejskich, w sporcie wzmacniacz zaciśnięty, napełniania kółko nawet nienaturalne, ale bardzo namacalna siła reakcji.

wymiary

Jeśli chodzi o wymiary, zaktualizowany „Sid” w wersji kombi stał się trochę bardziej od swojego poprzednika, który otrzymał 4510 mm długości, 1780 mm szerokości i 1485 mm wysokości. W „Kia Sid” (hatchback) dane techniczne wagonu całkowicie analogiczne, ale nieznacznie zmniejszone parametry, zrównując się 4310/1780/1470. Istnieje również zmodyfikowana wersja „Kia Pro_Ceed”, ale o tym będziemy rozmawiać później.

bezpieczeństwo

Nowa Kia Ceed można bezpiecznie uważany za jeden z najbezpieczniejszych samochodów w klasie, ponieważ zgodnie z wynikami EuroNCAP, otrzymał najwyższą ocenę w testach zderzeniowych podczas na przednich i bocznych kolizji. Jak wspomniano wcześniej, samochód ma 6 poduszek powietrznych. Ponadto jest on wyposażony w następujące systemy: ABS, EBD, ESP system stabilizacji, zintegrowany system aktywnego zarządzania, system pomocy przy podnoszeniu i trakcji, eliminując możliwość poślizgu kół napędowych. Obecne tu i inne przyjemne rzeczy, które obejmują przywiązanie do fotelików dziecięcych, immobiliser, aktywne zagłówki, i tak dalej.

kia Pro_Ceed

We wrześniu 2012 roku, Koreańczycy zaprezentowana publicznie nowego modelu, Pro_Ceed 2013 uzupełni gamę hatchback i kombi 2. generacji. Oczywiście, zróżnicowanie wyszła poza prostą konstrukcję 3-drzwiowej, zamiast szeregu innowacji projektowych. Takie zmodyfikowane stali tylne, spadzistym dachem, pochyłe słupek C i przekształcany z powrotem szkła. Długość i szerokość jest taka sama, jak w klapę, a wysokość zmniejszyła się o 40 mm. We wnętrzu było miejsce listwy, urocza ładna gama kolorów. Specyfikacje „KIA Sid” Pro wersja jest również całkowicie skopiować hetchbekovskuyu model.

Ogólnie rzecz biorąc, nowa Kia Ceed – pełnoprawnym europejski samochód, który jest w stanie bez żadnych zniżek walczyć o klienta z najlepszych przedstawicieli Golf-klasie. Jego pozostawia przyjemny i niezapomniany design, luksusowe wyposażenie, dobrze dostrojone zawieszenie i dużą liczbę podstawowych systemów, oferowanych w bardzo atrakcyjnych cenach.