644 Shares 4629 views

rodzaje towarów

Różnorodność produktów, z którymi mamy do czynienia na co dzień, konfrontuje nas z koniecznością ich klasyfikacji. Ułatwia to w końcu, a proces zdobywania i odkrywania ekspertów rynku dla rozwoju i promocji produktów.


Następujące rodzaje towarów są przydzielane zgodnie z zasadą namacalność:

 1. Materialne i posiadająca formę fizyczną:
  • Materiały stałe – drewna, stali, węgla;
  • substancji gazowych – hel, wodór, dwutlenek węgla;
  • Ciekłe produkty – benzyna, olej, gaz.
 2. Nieistotne lub niematerialne:
  • gotówki i bezgotówkowych, papiery wartościowe, waluty;
  • Podsumowanie – specyficzny produkt, który przynosi zysk właścicielowi pod warunkiem, że są dokładne, aktualne i kompletne;
  • usługi różne właściwości – ma miejsce jest gdzie kupujący nabywa użyteczność serwisu i jego dostawcy – korzyści z ich świadczenia.

Klasyfikacja towarów w obrót odbywa się na innych podstawach. Jest to element marketingu mix produktów, rosną na równi z ceną i metod promocji i dystrybucji produktów. W celu zakupu towaru, sprzedający czynienia z potrzebą zbadania zapotrzebowania rynku i konsumentów.

W zależności od rodzaju rynku, gdzie nie jest to sprzedaż, można wyróżnić następujące rodzaje towarów.

 1. dóbr konsumpcyjnych. Oznacza to, że te produkty i usługi, które są skierowane do konsumenta końcowego. Są one zazwyczaj wykorzystywane do celów osobistych lub domowych w życiu codziennym. Ta żywność, odzież i obuwie, meble, artykuły gospodarstwa domowego i samochody.
 2. towary przemysłowe. Przeznaczone do dalszego przetwarzania.

Główną cechą, która różni się od siebie, te rodzaje produktów jest celem, dla którego zostały one nabyte. Na przykład, jeśli klient kupił kosiarkę i planuje zająć się krajobrazu, następnie przedmiotem stała się towarem przemysłowym. Ale warto zacząć używać go kosić trawnika własny jak sam instrument przechodzi do kategorii dóbr konsumpcyjnych.

Tego typu produkty mają swoje podgatunki. Produkty przemysłowe dzielą się surowców, komponentów i materiałów, materiałów pomocniczych, usług, własności kapitału.

 • Surowce – produkty rolne (zboża, mięso, warzywa, owoce, itp …) i produkty naturalne (drewno, rudy żelaza, oleju).
 • Komponenty i materiały. Materiały (żelazo, cementu, przędza) są często dalszej obróbce, a elementy (opony, silniki, itp. D.) stanowią część końcowego produktu bez zmian.
 • Usługi wsparcia i materiały – albo materiały robocze (smar, węgiel na papierze) lub materiały użyte do naprawy lub konserwacji.
 • dobra kapitałowe – jest przeznaczony do stosowania przez kupującego swoich działań produkcyjnych. Całe to budynki i poszczególne urzędy, a także urządzeń przemysłowych.

Towary konsumpcyjne wspólne zachowania nabywców podczas zakupów i charakteru popytu w kilku głównych podtypów.

 • Impulsywny zakup. Towar zakupiony spontanicznie pod wpływem czynników nieplanowanych (książki, słodycze, gumy do żucia i tak dalej. D.). Często zakupione w nieoczekiwanych miejscach takich towarów.
 • Zakup awaryjnego. Produkty, które są nabywane przez nagłą potrzebą powstały, takie jak leki, części zamiennych, parasoli itp
 • produkty substytucyjne. Tj podobnych produktów, które spełniają te same potrzeby. Są to kawa i herbata, margaryna i masło.
 • Produkty uzupełniające – odtwarzacz CD i dyski do niego, aparatów cyfrowych i kart pamięci.

Dla wygody kupujących i dostawców i producentów, został wydany na jednej klasyfikatora towarów, w których każdy z nich ma własny kod nomenklatura został przypisany.