631 Shares 5809 views

Pływanie Bravo: technika i zalecenia

Pływanie z mosiądzem jest jednym z czterech głównych stylów sportowych używanych w sporcie o tym samym imieniu. Używając go, pływak osiada i wytwarza symetryczne ruchy w równoległej powierzchni wody nożami i dłońmi. Podstawową różnicą między innymi jest to, że podczas ruchu ręce zawodnika nie są wyciągane. To wyjaśnia fakt, że pływanie z klamrą jest dużo wolniejsze niż pełzanie czy motyl. Są zalety, związane przede wszystkim z faktem, że żadne dźwięki w wodzie praktycznie nie są publikowane. Ponadto przed użyciem tej metody pływak otwiera szeroki widok i ma możliwość pokonania długich odległości.


Technika pływania z biustem oznacza trzy fazy składowe. Zaczyna się od zewnętrznie wykonanego udaru, a następnie uda się do wewnątrz rękami i kończy się powrót. Teraz więcej. Na pierwszym etapie ręce powinny być jak najgłębiej zanurzone w wodzie unbent, a następnie rozwiedzione w przeciwnych kierunkach na zewnątrz dłonie. Następnie ręce należy obrócić dłoniami i wcisnąć wodę z powrotem. Ten ruch trwa do poziomu ramion pływaka. Przed ostatnią fazą cyklu palmy są połączone w klatce piersiowej. Ostatnim krokiem jest powrót do pierwotnej pozycji. Prędkość na początku będzie bardzo mała, ale nadal rozwijać się i osiągać szczyt z wewnętrznymi pociągnięciami. W chwilach przejściowych między fazami ponownie spada.

Aby właściwie pływać biustonosz, należy wziąć pod uwagę ruchy dolnego ciała, które odgrywają tutaj nie najmniejszą rolę. Podczas uderzeń rąk sportowiec musi wyciągnąć obie nogi razem. Stopy rozszerzają się w miarę możliwości w stosunku do kolan i powodują silne wstrząsy. Ramiona pływaka biegną równolegle. Gdy cały cykl zostanie zakończony, będzie on trwać przez chwilę na powierzchni wody. W tej chwili głównym zadaniem sportowca jest całkowite wyrwanie, co znacznie zmniejszy opór. Teraz kilka słów o oddychaniu. Podczas pływania z klamrą, bardzo ważne jest, aby głowa powtarzała ruchy wykonywane przez kręgosłup. Wsparcie dla niego powstaje w czasie opuszczania ramion pływaka pod tułowiem. W tej chwili i powinien oddychać tlenem ust. Wydech jest wykonywany z kolejnym ruchem – równocześnie z nosem i ustami.

W takiej dyscyplinie jak pływanie z klamrą, teraz istnieją dwa rodzaje startu. Pierwszym z nich jest start wioślarstwa. To polega na tym, że pływak musi umieścić obie stopy przed stołem nocnym. Drugi rodzaj to początek toru. Jego różnica polega na tym, że jedna noga lekkoatleta jest za drugim. Reakcją początkową konkurenta w pierwszym przypadku będzie kilka ułamków sekundy wyższej. W niewielkich odległościach ma to duże znaczenie. Według oficjalnych zasad, zawody pływackie w biustonoszach są trzymane w puli 25 lub 50 metrów. Jeśli chodzi o odległość, w największych konkursach świata zwycięzcy są określeni w odległości 400 metrów lub 200 metrów.