606 Shares 7462 views

VAZ-2114: wymiana końcówek kierowniczych z rękami

W tym artykule dowiesz się jak następuje samochód 2114 wymiana końcówek kierowniczych. A my zajmie nawet najbardziej nieoczekiwane sytuacje, które mogą wystąpić podczas procesu naprawy. I, niestety, sporo. Im starszy samochód, a częściej jest używany, tym większe pogorszenie jego szczegółów. Ponadto, elementy zawieszenia i układu kierowniczego są dotknięte najbardziej. Powodem tego, oczywiście, leży w jakości dróg. Każdy reaguje na nierówności elementów pojazdów. I tam są te guzki, które dotykają nawet ciało, zaczyna się odkształcać. Ale teraz nie jest to historia idzie o układ kierowniczy.

Sterujący 2114

Pierwszy taki system był używany w samochodzie VAZ 2108. Jest to pierwszy model samochodu, który miał napęd na przednie koła (w krajowym przemyśle motoryzacyjnym). Klasyczny typ zawieszenie McPherson w połączeniu z typem Drążek kierowniczy wykazuje doskonałe rezultaty. Jeśli porównamy te odczucia, pojazd przednie koła okazuje, nawet na miejscu, bardzo łatwy, niż w modelach VAZ 2101- 2107. Ponadto, kolumna kierownicy jest ryzyko zranienia 2114, wymiana końcówek kierowniczych, które zostały omówione w artykule. Ponieważ zderzenia czołowego, ona złożona i nie dotrzeć do kierowcy. Całkiem inna historia z tego samego układu kierowniczego grosz. Długi wał łączy kierownicę i skrzyni biegów.

W wyniku zderzenia czołowego na tym wale mógł przebić się przez kierowcę. Stojak sterowniczy w pojeździe, zamontowany z przodu do przegrody, która dzieli wnętrze i komorę silnika. Jest on napędzany przez koło kierownicy prowadzonym przez kierowcę. Ruch jest przekazywany za pośrednictwem zębnika na dwóch prętów, które są połączone z rozpórką obrotowy sprężyny. Pręty te nie są stałe, ich główną częścią jest zamocowany na szynie ruchomej. Zewnętrzne krawędzie są przeguby kulowe. Związek z główną część gwintowanego pręta, to jest możliwe, aby dostosować całkowitą długość. A teraz o tym, jak wymienić końcówki kierownicy na 2114 sam i szybko.

Standardowe narzędzia do wymiany końcówek kierowniczych

Aby wymienić końcówki kierownicy, potrzebny jest standardowy zestaw narzędzi. Szczypce i klucz w „19” do skręcania końcówkę do orzechów golonka amortyzatora. Szczypce poręczne rozewrzeć i wyciągnąć zawleczkę, które zobowiązują nakrętkę na gwincie. Ponadto, trzeba jack, przyciski na "17", "24", "27".

Cały ten zestaw narzędzi, które można znaleźć w każdym garażu. Ale nie wystarczy mieć dopiero te narzędzia. Trzeba mieć trochę więcej akcesoriów, można je znaleźć w każdym sklepie z częściami samochodowymi. Weźmy bliżej przyjrzeć się, co można się przyda, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces zmiana dysz kierujących 2114 bez specjalnego sprzętu.

Specjalne urządzenia

Oczywiście obecność przenikania środka smarowego jest bardzo pożądane. Musi być traktowane bez wyjątku połączeń gwintowanych, że w trakcie demontażu nie miał problemów z krętych orzechów. Pożądane jest również na specjalne końcówki spychacza. Składa się ona z ramy, która jest umieszczana na zwrotnicy, a śruby z kulą na górze, patrząc od strony chwytaka podczas demontażu końcówki.

Jeśli nie ma penetrujący smar lub jest nieskuteczna, to możliwe, trzeba mieć zbiornik gazu z dyszy. W skrajnym przypadku można użyć kuchenkę gazową, która jest zainstalowana w kuchni. O tym, jak korzystać z tych narzędzi, można dowiedzieć się nieco niższa. Konieczne jest również, aby mieć dostępne dla pomiarów suwmiarką.

Przygotowania do remontu

Postawić samochód możliwie prosto, ściśnij dźwignię hamulca ręcznego na tylne koła są zablokowane. Pod te muszą również ustanowić specjalne przystanki. Pożądane jest, aby dokonywać napraw na jednej stronie, a potem przejść do drugiego. Natychmiast poluzować śruby mocujące koło do piasty. Następnie trzeba całą przednią część dźwigu samochodowego nad ziemią, tak aby mieć niewielką odległość od powierzchni VAZ koło 2114. Wymiana końcówek kierowniczych wykonanych w przedniej części samochodu wywiesili.

Zdjąć koło, zdjąć kierownicę w żądanym kierunku. Jeżeli zmienisz końcówkę w lewo, koło obraca się w prawo. I odwrotnie, gdy koło kierownicy w prawo wymiana jest wskazówka okazała się po lewej stronie. W tej pozycji, do przeprowadzenia naprawy jest o wiele łatwiejsze. Wcześniej, pożądane jest, nawet na kilka dni przed rozpoczęciem prac, należy zastosować przenikliwe smar do wszystkich wątków. Od tego zależy to od tego, jak szybko dokonać naprawy.

Usunięcie dyszy kierowniczego

Przy pomocy szczypiec, należy poluzować zawleczkę i wyciągnij go. Kluczem do „19”, aby odkręcić nakrętkę. Jeśli to możliwe, najlepiej jest zainstalować później nową zawleczkę i nakrętkę. Po tym, umieścić na specjalnej spychacza palca. Sprawdzić, czy jest prawidłowo zainstalowana, aby potem nie skoczył. Teraz kluczem do „17” przekręcić śrubę ściągacza. Powoli obracając ją do tego czasu, aż czubek palca nie wyskoczyć zwrotnicy. Ale przed tym, trzeba poluzować śruby mocujące końcówki do podstawy drążka kierowniczego VAZ 2114. Wymiana końcówek kierowniczych produkowanych w tej kolejności.

Jeśli nie można tego zrobić, a następnie zapoznać się z instrukcjami, które zostaną podane trochę niższa. Starannie wykonać pomiar odległości pomiędzy palcem środkowym i na początku nakrętką, która jest na zewnątrz. Pomoże to ustalić jak najdokładniej przejście kół. Zauważ, że pożądane jest, aby dokonać regulacji na stacji paliw, w celu sprawdzenia kątów zbieżności nadal nie będzie działać, doświadczy nierównomierne zużycie bieżnika, biorąc samochód z boku, i inne „uroki”. A oto jak sprawdzić końcówki kierownicy 2114? Dosyć ręki ich povraschat czy są jakieś korki na zawiasie jest zbyt łatwe, nadszedł czas, aby zmienić elementy.

Co należy zrobić, jeśli nie mogę odkręcić nakrętki regulacyjne?

Tak, w starszych samochodach, które mają znaczący bieg, to można zaobserwować. Jest mało prawdopodobne, że każdy kierowca monitoruje stan połączeń gwintowanych, a więc ostatecznie zostać skażone i usunąć ich staje się bardzo trudne. Trzeba uciekać się do sztuczek, które tylko komplikują napraw. Jeśli nie chcą komplikacji, ale przynajmniej raz w roku traktują penetrujący smar regulującą nakrętki na prętach. Ale wracając do naprawy. Czy trzeba wykonać następujące kroki. Pierwszym etapem jest odkręcenie śruby, która jest zamocowana do drążka kierowniczego do szyny. Następnie cała konstrukcja, w tym ściągacza 2114 jest usuwana spod maski pojazdu.

Teraz może tylko pomóc nagrzewanie wątku. Do przeprowadzenia tego działania mogą być płyty głównej, a za pomocą kanistra gazu. To ogrzeje całego projektu, na której znajduje się gwint. Potem musi być starannie obstuchal młotek. W rezultacie cała rdza i brud, które nagromadziły się wewnątrz prysznica. Przykręcone połączenie staje się wolny, nakrętka łatwo można odkręcić. Nawiasem mówiąc, taka trick może być wykorzystywany do śrub, sworzni, że nie jest możliwe odkręcenie konwencjonalnych metod. Najważniejsze, że nie mają elementy topliwe.

Instalowanie nowej końcówki

Tak, trzeba wiedzieć, jak daleko było od krawędzi nakrętki regulacyjnej do osi kierowniczych czubka palca. Tylko znając odległość, możemy dokonać prawidłowego montażu kół względem siebie. Pierwszą rzeczą oszukać nakrętkę na gwint końcówki. Następnie zainstalować go na głównej części trakcji. Jak się okazuje, jest całkiem prosta wymiana końcówek kierownicy VAZ 2114. Ręce zrobić wszystko co możliwe, przez godzinę i pół.

Przykręcić ją tak długo, jak długo odległość nie pojawi się taki sam, jak to było w starej części. Szczelność wytwarzać po końcowym montażu. Po pierwsze, należy umieścić palec w zwrotnicy. Nie trzeba wypełnić go z siłą, wystarczy z ręki umieścić na swoim miejscu. Przykręcić nakrętkę dokręcić go do określonego momentu, ustalić swoją pozycję za pomocą zawleczki.

wniosek

Po tym wszystkim, trzeba w końcu dokręcić nakrętki regulacyjne na drążku kierowniczym. Według tego systemu polega na wymianie elementów zarówno po lewej i po prawej stronie. Ponadto wymiana czubków projektów kierujących 2114 jest dokładnie taka sama, jak we wszystkich samochodach z napędem na przednią oś. Należy pamiętać, że w przypadku usunięcia całego pręta należy usunąć pokrywę ochronną, która stoi na szczycie regału.