302 Shares 6196 views

Alergie pokarmowe u dzieci: przyczyny, cechy i sposoby leczenia

alergie pokarmowe u dzieci – reakcja całkowicie normalną karmę lub któregokolwiek ze składników w nich zawartych. Należy zauważyć, że obecność tej choroby jest poważnym problemem dla zdrowia dziecka, więc potrzeba czasu, aby określić, które produkty nazywa. Korekta mocy – jest to główny element leczenia.


Niech najpierw spróbować zrozumieć, co alergia pokarmowa u dzieci. Lekarze określić je jako wysokiej czułości dla poszczególnych składników. Rozwój uczulenia wynika z faktu, że pomiędzy immunoglobuliną E i alergenem wywołuje reakcję chemiczną. W związku z tym, i jest rozwój reakcji alergicznej.

Tymczasem podobny problem w 2% populacji. Co do zasady, prawdziwa alergia u dzieci w pierwszych latach życia (z reguły stają się przyczyną białek). Potem „wyrasta” go. Alergie pokarmowe u dorosłych są znacznie mniej: około 80% tych, którzy narzekają na to, w rzeczywistości, doświadczenie stan zwany „pseudo-alergia pokarmowa.” Powodem tego może być w stanie produktów nietolerancji. Czasami jest to spowodowane reakcją organizmu na fakt, że ludzie są psychologicznie dostosowana do tego, że bateria ma swoją przyczynę.

Jeśli matka dziecka lub ojciec cierpi na alergie, ryzyko zachorowania wzrasta dwukrotnie. Ale nawet tutaj istnieją pewne niuanse. Faktem jest, że elementy, które są alergenami dla rodziców i ich dzieci, nie zawsze są zbieżne.

Alergie pokarmowe u dzieci najbardziej prawdopodobne w przypadku produktów mleczarskich, jaj, ryb, soi, orzechy włoskie, orzechy ziemne i pszenicy, chociaż może wystąpić jako reakcja organizmu na jakiejkolwiek żywności. Czasami taki stan występuje z powodu stosowania siarczynów używane do zachowania koloru produktu. Ten rodzaj alergii powoduje, że oddech staje się przerywany, może wystąpić nawet wstrząs anafilaktyczny i silny atak astmy.

Wśród objawów choroby zwanej obrzęk, świąd w obszarze jamy ustnej, gardła lub wargi. Może również wystąpić nudności, wymioty i biegunkę. W obszarze skóry i jest świąd, wysypka i zaczerwienienie. Czasami pacjenci opisują objawy alergii, które są wyrażone w rozwoju alergicznego nieżytu nosa, katar i kaszel.

Alergie pokarmowe u dzieci, których leczenie jest długotrwałe, powinno być zdiagnozowane jak najszybciej. Jego eliminacja zależy od lekarza i rodziców, która powinna zapewnić dziecku następujące warunki:

  1. Nowe pokarmy trzeba dać dziecku małe porcje, zwłaszcza jeśli odbywa się daleko od domu, a pomoc medyczna nie jest aktualnie dostępny.
  2. Przed karmieniem dziecka, czytać skład produktu i jego podstawowe cechy.
  3. Lepiej jest karmić dziecko tylko świeże jedzenie. Ograniczenie puszki, wysuszono i przetworzonych.
  4. Jeśli Twoje dziecko ma już umieścić tę diagnozę, odpowiednio, i znany alergen. Twoje zadanie – aby usunąć go z żywności dziecka.

Alergie pokarmowe u dzieci wymaga dokładnej diagnozy, która jest przeprowadzenie badania krwi na alergeny, ukłucie test. Następnie lekarz przypisuje hipoalergiczny dietę, która jest niezbędna, aby trzymać się za kilka tygodni. Pamiętaj, że każda dieta powinna być stosowana wyłącznie pod nadzorem lekarza i dietetyka.

Ponadto, w trakcie leczenia powinny być zmieniane, i opieki dla dzieci: w doborze leków powinni unikać syropów, używać kosmetyków hipoalergicznych dla dziecka i umyje mu mniej niż 15 minut. Ponadto, najlepiej jest zrezygnować ze zwierzętami domowymi, ponieważ dzieci są diagnozowane z alergią pokarmową, są narażone na inne alergeny.