613 Shares 2812 views

Najdłuższa kolej na świecie. Z Chin do Madrytu

Pierwsze szyn dla kolei powstały prawie dwa wieki temu. Dziś podróż nawet w super nowoczesnym szybkim pociągiem – nie jest najszybszy sposób na podróżowanie po świecie, ale pozostaje jednym z najbardziej wygodny i bezpieczny. Transport kolejowy będzie długo być głównym rodzajem handlu między krajami i regionami. Rozwinięta sieć dróg w / e, w tym najdłuższa kolej na świecie, który od dawna uważany Kolei Transsyberyjskiej – warunek jakiegokolwiek postępu rozwinięty gospodarczo regionie i całej gospodarki światowej.


informacje historyczne

Po bardzo krótkim czasie po w Anglii w 1825 roku został oddany do użytku w pierwszym torów kolejowych publicznej stało się jasne, że jest to najlepszy sposób transportu towarów i pasażerów. Koleje świata zaczął uwikłać sieci kolejowej śródlądowej. Ilość utworów zawartych było wyraźnie odzwierciedla poziom rozwoju gospodarczego kraju i jego potencjału, w tym wojsko.

Imperium Rosyjskie w pełnej zgodności z krajowym charakterem narodu tytularnego długo zaprzężony i używane do podjęcia długich ładunków na koniu. Choć pierwsze połączenie kolejowe pomiędzy kapitałem Petersburgu i Pawłowsk daczy powstała w 1837 roku, operacja kolei w Rosji od dawna konwencjonalnej z powodu ich nieobecności.

Narodowy wyczyn

Specyfika rosyjskiej przestrzeni podyktowane konieczność przyspieszonego rozwoju sieci kolejowej – to było jasne dla zacofanych reakcjonistów w rządzie królewskiej. W maju 1891 roku następca tronu, przyszły ostatni car Mikołaj II osobiście opróżnić taczkę ziemi u podstawy linii kolejowej niedaleko Władywostoku. Oraz budowa wschodniej części transsyberyjskiej. Że w 1904 roku pierwszy pociąg poszedł od brzegu Atlantyku do Władywostoku, zajęło ogromne ilości pieniędzy i sił ludzkich.

Odległość z Europy na rosyjskim Dalekim Wschodzie jest taka, że po zakończeniu budowy w Rosji nieuchronnie zwrócił najdłuższa kolej na świecie. Budowa Wielkiej syberyjskiego sposób, jaki był Imię autostrady, wiele połączeń (szczególnie podczas uroczystości z okazji ruchu otwierania) wspólne single feat rosyjskich ludzi, zjednoczonych w celu osiągnięcia rezultatu i główny inżynier i łatwe kopacz. Usuwanie zbędnego patosu, można znaleźć w zatwierdzeniu dużej ilości prawdy.

Kolei Transsyberyjskiej

Formalnie Transsib została zakończona, gdy odcinek toru został zbudowany z Czelabińska do Władywostoku, ale odbudowa trwała bardzo długo. Udokumentowane w płycie na stacji kolejowej w Moskwie Jarosław długości Kolei Transsyberyjskiej – 9298 km. W 2012 roku w całym elektryfikacji kolei transsyberyjskiej, a dziś pociąg z Moskwy do Władywostoku jest tylko 6 dni i 13 godzin.

Rosyjski charakter nie może opuścić nawet nieożywionej pojęcie ściśle prozaiczny i gospodarczego. Długa podróż przez rosyjskie koleje – to nie tylko ruch w przestrzeni, to zachwyca każdego, dając początek głębokich uczuć. Najdłuższa na świecie kolej – Trans-Siberian Railway – bohaterka licznych wierszy i tekstów prozatorskich różnych gatunkach nim komponować piosenki i kręcić filmy.

Wielki Jedwabny Szlak

Chiny od dawna jest liderem w dziedzinie wzrostu gospodarczego. Obrót, stosunki polityczne, społeczne, gospodarcze i publiczne we współczesnych Chinach z Rosji i Europie potrzeba ustanowienia ścieżek komunikacyjnych o wysokiej pojemności. Koleje świata i Europy stają się ważną częścią tego procesu.

tradycje historyczne w kontaktując wiele nowoczesnych biznesmenów i polityków są postrzegane jako płyty chodnikowe na bazie nowoczesnej Jedwabnym Szlaku, znane od czasów starożytnych. Karawan łączące Wschód i Europę przez pewien czas miał wielką intensywnością co znajduje odzwierciedlenie w szerokim rozpowszechnianiu europejskiego orientalizmu w modzie, grzywny i sztuki użytkowej. Chinoiserie – Chiński rokoko, stała się decydująca dla przebiegu czołowych europejskich architektów i dekoratorów na przełomie XVII i XVIII wieku – w dużej mierze rezultatem heroicznych wysiłków kupców, prowadzi bogate karawany z Chin.

Ważnym obszarem gospodarki

W dzisiejszej gospodarce, komponent transportu Chin jest znacząca. Konieczność łączenia odległych rejonach kraju z ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym, wysoki popyt na międzypaństwowych transportu wykonana Chiny liderem w branży kolejowej. Długość linii kolejowych, które poruszają Pociąg-the-art, stale rośnie.

W 2012 roku został oddany do użytku na nowej linii kolejowej z Pekinu do Guangzhou. Chiński kapitał i największych metropolii na południu kraju związany najdłuższą gałąź i prędkości na świecie. Na niej z prędkością około 300 km / h ruszy super wygodne i niezawodne preparaty, które zostały zredukowane trzykrotnie czas spędzony na tej drodze wcześniej. Główne linie kolejowe na świecie dzieje się na tej ścieżce rozwoju.

Madryt – Yiwu

Dzisiaj, w celu dostarczenia towarów z Chin do Europy, nie musimy wiele miesięcy niebezpiecznej podróży na wielbłądy i konie na trudnych szlakach. Ale trzeba zainwestować poważne pieniądze. Pragnienie, aby w ten sposób szybkich, niezawodnych i konkurencyjnych chiński ogłosił długo, zapraszając do współpracy i rosyjskich ekspertów.

Pod koniec 2014 roku w Chinach uroczyście wykonane, oraz w Madrycie 21 dni spotkała się z pociągu, pokonał drogę z chińskiego miasta Yiwu, znajduje się na wybrzeżu Pacyfiku. Od początku funkcji jest najdłuższa długość kolejowej około 13.000 km w świecie. Chociaż jej stan nie pozwala na ustalenie wygodny ruch pociągów pasażerskich, a przejście pociąg jest w dużej mierze zależna od pogody i innych czynników lokalnych, możemy powiedzieć, że rozwój światowej sieci transportowej weszła w nową, imponującą stadium rozwoju.