319 Shares 3969 views

Alexander Griboyedov "Biada z Wit". Analiza monolog Chatsky „Kim są sędziowie?”

Komedia „Biada z Wit” jest najbardziej znanym dziełem Aleksandra Griboedova. W to, że ujawniła wiele interesujących i ważnych tematów, dał ocenę jego współczesnych. Autor łączy się z głównym bohaterem – Aleksandrom Chatskim, to w swoich uwagach dźwięk umysł pisarza. Główną ideą jest najczęściej usłyszeć w monologu charakteru. Odgrywają one bardzo ważną rolę w sensie ideowym komedii. W pracy przedstawiono sześć monologi, a każdy z nich z nowego kąta charakteryzuje bohatera i historia rozwija.

Zdrowych zmysłach 25 głupcy

Analiza monolog Chatsky „Kim są sędziowie?” Pokazuje, jak ten fragment różni się od zwykłych wypowiedzi bohaterów. Mówiąc głównego bohatera wykracza daleko poza sytuacją, w jakiej się znalazł, i to nie jest przeznaczony „famusovskogo” społeczeństwa, a czytelnika. Ten monolog jest prawie najważniejszy w całej pracy, ponieważ wyraża się w rozwoju konfliktu społecznego, a nie ideologiczny sens całej komedii.

Pisarz stworzył pewną sytuację mowy, w którym kanał jest wyjaśnione z psychologicznego punktu widzenia jako „kontra”. Ale analiza monologu Chatsky „Kim są sędziowie”, mówi, że to jest ich rola ideowa i artystyczna znacznie „większy”. Aleksander Andriejewicz mogłyby ograniczyć swoje zjadliwe uwagi i odeprzeć ich przeciwników. Chatsky chciał też powiedzieć szczegółowy, diatrybę. „Kim są sędziowie?” – pyta bohatera w Skalozub i Famusov, ale jego remark głównie dotyczy nie ich, ale wszystkie „społeczeństwo famusovskogo”.

„Śmiech przez łzy”

Jedyny rozsądny człowiek w całej pracy jest jednym Aleksander Andriejewicz, ze wszystkich stron jest otoczony przez głupców, i to jest nieszczęście bohatera. Analiza monolog Chatsky „Kim są sędziowie?” Pokazuje, że Aleksander Andriejewicz nie mógł znaleźć wspólnego języka nie z osobami, ale ze wszystkimi konserwatywnego społeczeństwa. Replika bohatera nie sprawia, że śmieszne, komiczne sytuacje, raczej tworzy Skalozub jego reakcja na Chatsky odpowiedź. Czytelnik współczuje Aleksandru Andreevichu, w tym przypadku, komedia jest już zmierza w dramacie.

konfrontacja publicznego

Analiza Chatsky monologu opowiada o tym, jak trudno osoba osiąść w społeczeństwie, w którym rządy innych uczuć i idei. Griboyedov w komedii ostrzegł czytelników o zmianach, które zaszły w kręgach dekabrystów. Jeśli wcześniejsze wolnomyśliciele mógł bezpiecznie dostarczyć swoje przemówienia na spotkaniu, ale teraz reakcja konserwatywnego społeczeństwa zintensyfikowane. Dekabrystów spiskują, odbudować działalność zgodnie z nowymi zasadami.

Analiza monolog Chatsky „Kim są sędziowie?” Pokazuje, że takie wypowiedzi można mówić tylko w zamkniętych spotkaniach tajnych stowarzyszeń w kręgu przyjaciół, ale nie w pana dziennym. Niestety, Aleksander Andriejewicz o tym nie wie, bo ostatnie lata podróżował i pozostał z dala od domu. Nie wiedział, nastroje panujące w społeczeństwie, że nie wie o reakcji władz i środowiska w takim śmiałym mowy, więc wygłasza swój monolog przed głupców, którzy nie chcą, i nie można go zrozumieć.