714 Shares 5891 views

Wieloaspektowy czasowników frazowych podkręcić

czasowników frazowych (phrasal verbs) – to wyrażenia idiomatyczne, które składają się z czasownika i postpozycja i tworzą nową wartość, która jest często trudne do zrozumienia student. Podstawowym znaczeniem czasownika kolei – kolej, wróć, zmienić kierunek wirowania, wirowanie,. Podczas dodawania Postpozycje górę, w dół, off, z dala, a drugi sens zmian czasownika. Jego semantyczny zabarwienie zależy od kontekstu, w którym używany jest słowo.


Czasowników frazowych z Postpozycje podkręcić, na, na, wyłączony regularne czasowniki i wykorzystania czasu przeszłego przyrostkiem -ed dodaje się do nich.

Wieloznaczność czasowników frazowych

W badaniu czasowników frazowych, uczniowie mają do czynienia z pewnymi trudnościami. Złożoność percepcji angielskich czasowników frazowych o to ze względu na znaczną różnicę w znaczeniu słów i progenitorowych zmian, które pojawia się podczas korzystania z postpozycja. Podkręć – phrasal czasownik, który, w zależności od kontekstu może zmienić jego znaczenie jest nieprzewidywalna. A jeśli to jest podstawowy sens „przełomu”, w połączeniu ze słowem górę może grać nieoczekiwaną rolę. W przypadkach, gdy postpozycja bliska do pierwotnego znaczenia „w górę”, czasowniki frazowe zamieniają łatwiejsze do zrozumienia.

Przykłady:

 • Było zimno, a ona odwróciła się jej kołnierz płaszcza. – Było zimno, a ona podniosła kołnierz płaszcza.
 • Końce jej czerwone buty odwrócił się i spojrzał śmieszne. – skarpetki jej czerwone buty zostały wygięte do góry i spojrzał śmieszne.

Przykłady użycia wyrażenia czasownika podkręcić

Czasowników frazowych podkręcić często używany w sensie przenośnym. Powoduje to pewne trudności i komunikacyjnych oraz w tłumaczeniu. Wartości te muszą pamiętać:

1. Zwiększenie głośności podnieść głos, aby zwiększyć poziom ciśnienia wody (gaz) przepływu powietrza.

 • Odwrócił się objętość i słyszałem każde zdanie. – Wszedł do objętości, a słyszałem każde zdanie.
 • Okazało się głośność na wysokich poziomach i cieszył magię romansu. – Zwiększyliśmy głośność na cały regulator i cieszył magię romansu.
 • Jest tu duszno. Muszę powiedzieć Kate, aby włączyć się w powietrzu. – Jest duszno, muszę powiedzieć, że Kate dodała powietrze.

2. Chodź, chodź (często nagle).

 • Bill odwrócił się niespodziewanie. – Bill przyszedł nagle.
 • Niestety, ale Dorota nie okazało się jeszcze. – Przykro mi, ale Dorota jeszcze nie pojawiła.
 • Ona nawet nie chce się włączyć. – Ona nawet nie chce przyjść.
 • Moi nowi sąsiedzi pojawił się na początku czerwca. – Moi nowi sąsiedzi byli na początku czerwca.

3. Znalezienie czegoś (często przypadkowo) odkryć.

 • seachers policji nie pojawił się żadnych podejrzanych przedmiotów. – Policja znalazła żadnych podejrzanych przedmiotów.
 • Trudno jest włączyć się coś w tym ciemnym pokoju. – Trudno jest znaleźć coś w tym ciemnym pokoju.
 • W końcu pojawiło się ten dom! – Wreszcie znalazłem dom!
 • I nie był w stanie włączyć się moje klucze garażu. – Nie mogłam znaleźć kluczy do garażu.

Synonimy i antonimy

Czasowników frazowych pojawić się mają szeroki zakres synonimy i antonimy. Stosowane są one w zależności od sytuacji i wykorzystania stylu tekstu. Jako synonimów powszechnie używanych czasowników wzrostu, podkreślają, Boost, podniesienia pojawiają, dostępu, wykrywania, wystawiać, dowiedzieć. Antonimy: miss, stracić, przeoczyć, gubić, przejść nad, zgubić i inni.

Obroty nie odrzucać odpowiednio przeciwne znaczenie: zrobić ciszej ciszej, wyłącz, odmówić, odrzucić ograniczenia i inni.

Kolej – phrasal czasownik, przykłady którego stosowanie można znaleźć zarówno w rozmowie ustnej i pisemnej języka literackiego. Nauka języka obcego wymaga cierpliwości i wytrwałości. Angielskie czasowniki frazowe mają specjalne właściwości. To pomaga im nauczyć się czytać literaturę i czasopisma, przeglądanie wideo. I, oczywiście, bardzo ważnym krokiem w badaniu jest bezpośredni kontakt z native speakerami.