93 Shares 3768 views

ataki paniki: jak sobie z nimi radzić?

ataki paniki są dziś dość powszechne, które towarzyszą pojawieniu irracjonalnego strachu i podobne objawy fizyczne – uwalnianie adrenaliny, kołatanie serca, duszność, etc.


W większości przypadków, ataki paniki występuje u osób w wieku od 20 do 40 lat, a dla kobiet jest naruszeniem zdiagnozowano znacznie częściej niż mężczyźni.

Przyczyn napady paniki

Podobnve ataki, jak również wszelkie inne problemy, ma swoje powody. Nierzadko są to różne choroby układu sercowo-naczyniowego, hormonalnego i innych systemów.

Jednak w większości przypadków, ataki paniki – to problem psychologiczny. Uważa się, że to zjawisko – to przywilej ludzi infantylnych i niesymetrycznych. W rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna – straszliwe ataki lęku jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby przeszkadzać to społecznie generowane i zewnętrznie wyważonych ludzi. Fakt, że człowiek spokojny, zrównoważony i przewidywalny do poszukiwania pełną kontrolę swoich działań, emocji i uczuć – to prowadzi do kumulacji negatywnych emocji, od czasu do czasu znaleźć wyjście z tej drogi.

Ponadto atak paniki może być wynikiem ciężkiego urazu psychicznego, ciągłym stresie, silne emocje. Jest udowodnione, że panika i strach jest bardzo często towarzyszy szerokiej gamy fobii – lęk zamkniętych pomieszczeń, wysokości, zatłoczone, etc. Pierwsze w takich warunkach, człowiek nagle zaczyna odczuwać nic niewytłumaczalny, straszny lęk.

ataki paniki i ich objawy

Postanowił przeznaczyć dwie grupy objawów – fizjologicznych i psychologicznych. Fizjologiczne objawy – reakcja na części ciała. Człowiek przyspiesza tętno, trudno oddychać, zaczęła drżąc na całym ciele. To również może obejmować nudności, dyskomfort w jamie brzusznej, zawroty głowy, uczucie ciężkości i ciśnienie w okolicy klatki piersiowej, ograniczenie ruchu, słaby.

Ponadto, ataki paniki i mają objawy psychiczne – na przykład, ludzie stają się niespokojne i nie może skupić się, wydaje się, że wszystko, co się dzieje, jest nierealne. W takich chwilach, ludzie mają tendencję do myślenia są one szaleją – boją się umierać, albo zrobić jakiś „dziki” rzeczy do zrobienia.

aspekty fizjologiczne

Atak atak paniki towarzyszy intensywny strach. Strach – to bardzo potężne emocje, która jest zbliżona do sprawiedliwego gniewu. Takie uczucia mają swój własny zestaw reakcji fizjologicznych – podniesienie poziomu adrenaliny i glukozy we krwi, zwężenie naczyń, szybki oddech, zwiększone ciśnienie, itd. Podczas doświadczeń takich emocji ogromna ilość energii jest uwalniane w organizmie człowieka.

W takim przypadku, jeśli człowiek kiedykolwiek (nawet ja) nie zwalnia swój gniew, energia ta nie jest używana – gromadzi się w tkankach i mięśniach. W końcu znajdzie sposób, w przypływie niekontrolowanego strachu lub gniewu kruszenia.

Ataki paniki: Zabiegi

ataki paniki – to poważny problem, zwłaszcza jeśli są regularnie powtarzane. Dlatego badanie lekarskie jest koniecznością. Zwykle pierwsza osoba przechodzi kompletne badanie w celu ustalenia możliwych przyczyn fizjologicznych obawiać. Jeśli nie, pacjent zostaje wysłany do terapeuty. Ponadto, leczenie stosowane leki przeciwdepresyjne, środki uspokajające i środki uspokajające.

Jak zatrzymać atak paniki?

W większości przypadków, wygląd ataku paniki nie można przewidzieć, więc trzeba nauczyć się ją kontrolować. Zaburzenia układu oddechowego, układu hormonalnego i układu krążenia są ściśle ze sobą powiązane, tak że zmiany w jednej z nich nieuchronnie doprowadzi do odpowiedzi od dwóch pozostałych.

Dlatego też, gdy atak paniki zamknąć oczy i oddychać powoli i równomiernie, co zmniejsza mięśnie brzucha. Jeśli można spowolnić oddech, panika będzie zbyt.