204 Shares 9716 views

Konstelacja Rak: wszystko o pięknej gromady gwiazd

Konstelacja Rak – jedna z najbardziej wyblakłych konstelacji. Wokół tej konstelacji duża liczba innych gromad gwiazd Hydra, ryś, Leo, Gemini. Noc południowej konstelacji Raka zwykle obserwuje się w okresie od stycznia do maja, bo w tym momencie jest to najwyższy punkt nad horyzontem.

Konstelacji nie widać zaglądanie gwiazdę 60, z których tylko pięć jest najjaśniejsza (wartość p 4). Wszystkie gwiazdy w konstelacji, połączone liniami, które tworzą trójkąt, a jego górna widać układzie gwiazdy. Jest bardzo trudno zobaczyć na rysunku, tworzą gwiazdy, to rak, ale w gwiezdnych atlasach starożytności był tak przedstawiony.

Gwiazdy y i δ tworzą niesamowite, aczkolwiek rozmyte, zamglony „gwiazda”. To ciekawe, że nawet w czasach starożytnych ten niezwykły „gwiazda” został zauważony i nazywany „Przedszkole”, a gwiazdy, które go tworzą są nazywane „źrebięta”. Nawet w dawnych czasach ludzie wierzyli, że jeśli „źrebięta” świecić jasno, lub „żłobie”, wręcz przeciwnie, są ciemne, trzeba czekać na deszcz. Od czasu wynalezienia teleskopu, okazało się, że mgliste „gwiazda” – gromada gwiazd, które po raz pierwszy zauważył Galileo. Przyćmionej Gwiazdy „kołyski” jest otwarty klaster gwiazdy, który obejmuje około 100 gwiazd (średnicy 16 lat świetlnych). Zaskakujący jest fakt, że do tego wspaniałego konstelacji Raka około 520 lat przestrzeni. Obserwacja konstelacji jest tak fascynujące, że nie można oderwać się od tej otchłani kosmosu i gwiazd, które go zamieszkują.

Fakt, że astrologowie zainteresowani tego wspaniałego gromady gwiazd konstelacji Raka zawiera w swej przynależności jednego z najwspanialszych gwiazd podwójnych (ι raka). Że ta gwiazda jest głównym, jego wartość wynosi około 4 m, 2. Całkiem niedaleko od niego znajduje się satelita, którego rozmiar wynosi 6 m, 8. Gwiazda ta nosi go lambent zażółcenia i satelitarnej daje niebieską poświatę. Widok jest wspaniały i bardzo piękne, ponieważ jest to promieniowanie kosmiczne „diamenty”.

To przyciąga uwagę i stosunkowo niepozorny gwiazda, która szczyci się raka. Konstelacji w tym miejscu prawie niewidoczne dla ludzkiego oka, oraz rozmiar koła zębatego jest odległy około 5 m. Ta gwiazda to zbiór 5 gwiazdek, które są dostępne oglądany wyłącznie z bardzo potężnego teleskopu.

Konstelacja Rak jest obecny w przestrzeni powietrznej ze względu na fakt, że najbliższa gwiazda, Słońce porusza się wzdłuż ekliptyki. Dzięki temu ruch, gwiazda porusza się z konstelacji konstelacji. Takie zodiakalny gromady gwiazd w przestrzeni przepaść istnieje dwanaście (z konstelacji Barana, Rak, Lew, Ryby, Bliźnięta, Waga, Skorpion, Panna, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Byk).

Około 2000 lat temu, miejsce letniego przesilenia znajduje się na sferze niebieskiej, gdzie jest to najbardziej niesamowite konstelacji Raka. Ze względu na fakt, że pozorny ruch został wysłany z powrotem, to było jak rak, który cofa się, więc tym obszarze nieba kuli i nazywa się w ten sposób.

Star – jedna z najbardziej tajemniczych cudów kosmosu, aby je badać to przyjemność!