703 Shares 1321 views

Co to jest falista tłumik i jakie są jego funkcje?

Marszczenie jest integralną częścią tłumika układu wydechowego każdy nowoczesny pojazdu. Z założenia, że jest to element sprężysty w postaci tuby. Łączy wszystkie metalowe części tej struktury. Ta część zamienna jest bardzo ważne dla maszyny, ponieważ zmniejsza ona wszystko napotkane podczas pracy drgań silnika, a tym samym zmniejszania zatoru na innych elementach samochodu i ciała.


Falistej tłumik może być zainstalowany nie tylko na nowej benzyny, ale także wysokoprężnych samochodów osobowych, jak również samochód z przebiegiem ponad 100 tysięcy kilometrów. Ta część jest bardzo popularny wśród miłośników tuningu. I choć nie ma wpływu na ogólną estetykę samochodu, ale doskonale chroni go przed przegrzaniem i dodatkowe wibracje.

Jak wybrać pozycję?

Wszelkie jakość falistej tłumik musi najpierw mieć optymalne połączenie wytrzymałości i elastyczności. Ponadto, części części powinny być, o ile to możliwe w celu utrzymania wyżej właściwości, gdy jest ogrzewany układ wydechowy. Wśród bona fide producenci chcieliby wspomnieć niemiecka firma „Hydra» (HYDRA). Jest to wiodący na świecie producent marszczenia na wyciszanie. Na potwierdzenie tego – dostaw szeregowego do linii montażowych „BMW”, „Mercedes”, „Audi”, „Volkswagen” i „Fiat”.

Z zastrzeżeniem tego, czy naprawy przedmiotu lub renowacji?

Niestety, nie. Fakt, że marszczenie tłumika w swojej konstrukcji jest bardzo skomplikowane uzwojenia. W rzeczywistości, to jest do dyspozycji. A jeśli się nie powiedzie kręte, trzeba zmienić całą część. Części tak kruche, że może uszkodzić jeden cios kamyk. Dotyczące produkcji samochodów są wyższe jakości części wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Element ten pozwala uzyskać najlepszą jakość i trwałość tulei. Jednak wciąż jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Które mogą uszkodzić części zamiennych?

Warto zauważyć, że przedwczesna awaria części może się zdarzyć nie tylko ze względu na emitowane spod kół kamieni. Zapchany katalizator ma również negatywny wpływ na trwałość konstrukcji. W tej sytuacji spaliny zaczynają gromadzić w jednym miejscu, tworząc wewnątrz ciśnienia krytycznego systemu. Gdy wartość ta osiąga szczyt marszczenie tłumik jest po prostu zepsuty.

części montażowe

Instalacja falistej Tłumik końcowy w centrum usług z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i narzędzi spawalniczych. Ponadto, jeśli dane instalacyjne nie są przeprowadzane zgodnie z pewnej temperatury, może znacznie zmniejszyć żywotność baterii. Dlatego trzeba tylko zaufać pracę specjalistów. Jedyny sposób będziesz mieć pewność, że wszystko odbywa się jakościowo, a szczegóły będą służyć Ci długo i niezawodnie.

koszt

Od 10 do 20 dolarów – czyli ile średnia cena falistej tłumika. Wymiary części bezpośrednio wpływają na koszty, a tym samym szeroki zakres cen. Szerokie popularne produkty o wymiarach 40/260 mm, 70/250 mm oraz 110/480 mm.