741 Shares 1806 views

chirurgia zaćmy

Zaćma jest wyrażona w zmętnieniu soczewki, co prowadzi do znacznego pogorszenia widzenia. Ten zakłócony klarowność i zatarcie pojawia widocznych obiektów. Często, gdy zaćma zaczyna podwójne widzenie i zmusza ludzi do zmiany na mocniejsze okulary. Większość tej choroby dotyka kobiety.


Przyczyn zaćmy są różne, następuje wbrew jego mocy w głównej utraty soczewki, urazem, zaburzenia procesów przemiany materii w organizmie, jak również cukrzycy. Oczywiście, najczęściej pojawia starczej lub zaćmy starczej. To właśnie w tym okresie zaczyna się zwiększać gęstość soczewki, jest znacznie mętny. Ale ta choroba może wystąpić w wieku 50 lat.

Jest to dziedziczne i wrodzone zaćmy. To może pojawić się w dzieciństwie. Zazwyczaj jest to zjawisko jest związane z patologią soczewki, która występuje również w wewnątrzmacicznego rozwoju płodu.

Traumatyczne zaćmy może być w każdym wieku. Wynika to z chemicznego lub termicznego oparzeń, nakłuć, nacięć lub uderzenia. Bardzo często jest zaćma ze względu na naruszenie gruczołów wydzielania wewnętrznego, takich jak rozwój cukrzycy. Ta forma zaćmy u dzieci i młodych dorosłych. To postępuje szybko i najczęściej jest dwustronna. Charakteryzuje się dość wcześnie zmiany w soczewkach w wyniku naruszenia ochrony łzowego.

chirurgia zaćmy jest możliwe dopiero po badaniach diagnostycznych wykorzystujących Keratometria i REFRAKTOMETRYCZNE. Określenie jest następnie mierzony na ostrość widzenia i ciśnienia wewnątrzgałkowego, stan siatkówki, jak również badanie na pole widzenia. Po przeprowadzeniu diagnostyki oblicza moc optyczną sztucznej soczewki, aby stać się możliwe działanie. Zaćma jest uleczalny, a wszystkie z tych testów diagnostycznych są całkowicie bezbolesne i nie powoduje wiele niedogodności.

Po diagnoza jest przyporządkowana operację usunięcia zaćmy. Można to zrobić za pomocą ultradźwięków fako. To usunięcie soczewki przez ultradźwiękami stosując znieczulenie epibulbar. Polega ona na tym, że pierwsze krople do oczu są podawane ze środka znieczulającego na 20 minut przed operacją i po pacjent przestaje odczuwać coś całej procedury usuwania zaćmy. Operacja trwa nie więcej 12 minut.

interwencja chirurgiczna może być wykonywane na specjalnej formie, która pozwala na przeprowadzenie operacji, nawet dla osób z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. chirurgia zaćmy jest możliwe i za pomocą lasera i ultradźwięków. Usunięcie soczewki odbywa beztravmaticheskim sposób, czyli z małą punkcji, która nie wymaga szwów po operacji.

Główne zalety bezgłośna praca jest taka, że nie ma potrzeby sześć miesięcy w celu usunięcia szwów, znacząco zmniejszało astygmatyzm pooperacyjny.

chirurgia zaćmy jest wykonywany niezależnie od dojrzewania soczewki i zastąpienie odbywa się szybko i bez konsekwencji. chirurgia zaćmy w ten sposób sprawia, że możliwe jest przeprowadzenie operacji, jeżeli choroba jest połączone z innymi, jak pourazowe soczewki zmienia nadwichnięcia, siatkówki dystrofię hemophthalmus, retinopatii cukrzycowej, a także w obecności typowych chorób, takich jak różne alergie, choroby krwi, nowotworów i choroby neurologiczne, cukrzyca, choroba wieńcowa serca i nadciśnienia.

chirurgia zaćmy przeprowadza się przy użyciu lasera i wydobyciem, gdy obiektyw jest usuwany z energii lasera. W tym przypadku, na powierzchni soczewki posiadała dwa prostopadłe rowki. Rozpocznie jądra przerwa na cztery kawałki. Następnie części te są kolejno zniszczone, a następnie odsysa się i przeprowadzenie prania i urządzeń sanitarnych. Po znieczuleniu make tunelowego nacięcie rogówki oraz obracać jądra soczewki. Cała operacja kończy się po piętnastu minutach. Kiedy harurgicheskoe interwencja, zaćma może być łatwo usunięte przez ten mały otwór, tak że nie widział do tej pory jeden zaczyna widzieć doskonale.

Sztuczna soczewka (lub IOL) w jego właściwości bardzo podobne do naturalnej soczewki. Jednakże, jest niezawodny i może być w oku życia. Obecnie klinika posiada wiele różnych soczewek wewnątrzgałkowych, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej, które mogą być wprowadzone do oka przez nacięcie minimalnym. Co najważniejsze, po wprowadzeniu astygmatyzm obiektywu jest całkowicie wyeliminowane, a także zmniejszenie ryzyka wtórnej zaćmy. Wielu lekarzy często twierdzą, że niedojrzałe zaćmę usuwa się gorzej. A gdy osoba cukrzyca, mogą być powikłania pod wpływem ultradźwięków na siatkówce, ponieważ może to doprowadzić do odwarstwienia siatkówki i całkowitej utraty wzroku. Dlatego też, przed przeprowadzeniem operacji zaćmy powinny być dokładnie zbadane w celu uniknięcia komplikacji.