618 Shares 6253 views

Rozszerzenie "Ruch drogowy" Google Chrome

W artykule zostanie omówiony sposób zapisywania ruchu w Google Chrome. Ten tryb jest również nazywany "Turbo", a prawie wszyscy go oglądali w przeglądarkach takich jak Yandex Browser czy Opera. Jednak w Google Chrome ten składnik nie jest dostępny i nie będzie można zapisać ruchu. Aby nadążyć za konkurencją, programiści aplikacji opracowali specjalne rozszerzenie – "oszczędzanie ruchu" (w szczególności Google Chrome). Jeśli nie wiesz, jak go zainstalować, ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny.


Jak znaleźć i zainstalować rozszerzenie

Aby znaleźć funkcję "Traffic Saving", w Google Chrome musisz wejść w menu o tej samej nazwie. Aby to zrobić, znajdź i kliknij przycisk "Menu" w prawym górnym rogu okna. Otworzy się menu kontekstowe, poruszając się nad "Dodatkowymi narzędziami" i wybierz "Rozszerzenia".

Zostanie wyświetlona karta, w której zostaną wyświetlone wszystkie rozszerzenia, które zostały zainstalowane w danej chwili. Następnie musisz przejść do sklepu, aby to zrobić, przejdź na dół i kliknij link "Więcej rozszerzeń".

Więc poszedłeś do tego samego sklepu. Aby nie spędzać dużo czasu, a sam tryb ręcznie nie wyszukać trybu "oszczędzaj ruchu", lepiej jest skorzystać z wyszukiwania. Ciąg wyszukiwania znajduje się w lewym panelu na samej górze, wpisz tam "wygaszacz danych".

Zobaczysz wszystkie wyniki wyszukiwania. Interesuje nas sekcja "Rozszerzenia", w której znajduje się pierwsza lista i wymagany jest program "Traffic Saving". W Google Chrome, aby ją zainstalować, musisz kliknąć "Zainstaluj". Następnie musisz potwierdzić, zgodzić się – i rozpocząć pobieranie i instalowanie.

Jak włączyć rozszerzenie

Jeśli wszystko poszło dobrze i w przeglądarce została zainstalowana opcja "Traffic Saving", w górnej części okna, obok przycisku "Menu" powinna pojawić się ikona rozszerzenia.

Aby ją włączyć, kliknij ikonę LMB. Otworzy się menu. Zaznaczając pole wyboru, włącz oszczędność ruchu, usuwając zaznaczenie. Tutaj również możesz oglądać statystyki, które pokaże ilość zapisanego ruchu.