759 Shares 9389 views

Przepis na naleśniki jest powszechny

Pokaż mi osobę, która nie lubi naleśników. To jest bardzo trudne do znalezienia. To wszystkie znane potrawy kuchni słowiańskiej mają doskonały smak i łatwe do gotowania.


Istnieje kilka odmian naleśników. Są wykonane z mąki pszennej lub gryczanej, którą można wytworzyć z mieszanki pszenicy z gryczaną, z dodatkiem drożdży. W razie ich nieobecności dochodzi do wypieku sody.

Jak gotować naleśniki regularnie?

W celu przygotowania ciasta potrzebujesz: dwóch jaj, trzystu gramów mąki (pszenicy), jednego litra mleka, soli, cukru, oleju roślinnego. Najpierw musisz pokonać sól, cukier, jajka, używając trzepaczki. Przedmuchać mleko i dodać do mieszaniny. Po wylaniu mąki, stopniowo mieszając masę tak, aby nie pojawiły się grudki. Jeśli pojawiły się grudki, trzeba przełożyć ciasto pancake przez sito. Następnie do ciasta dodaje się trochę oleju roślinnego i miesza. Ale jest jeden ", ale": dodaj olej tylko po zmieszaniu mąki. Jeśli to nastąpi wcześniej, naleśniki się luzują. I aby posmakować mąką z tlenem, trzeba przesiać ją przez sito. Gotowy test spuśćmy od dwudziestu minut do pół godziny, a następnie – rozpocznij pieczenie naleśników.

Przepis na naleśniki regularnie Guryevsky

Aby je przygotować, musisz mieć cztery jajka, mąkę (600 gramów), kefir (0,5 litra), olej roślinny (100 gramów). Sól, cukier – smak. Na początek musisz oddzielić białka od żółtek. Potem trzeba zmielać żółtka z cukrem, solą, masłem. W otrzymanej mieszaninie stopniowo dodać mąkę, dobrze wymieszać. Następnie wlej kefir do niej i wymieszaj ponownie. Podsumowując, dodajemy białka do ciasta , wymieszaj wszystko ponownie i można piec naleśników.

Przepis na naleśniki zwykłej gryki

Do przygotowania ciasta potrzebne są cztery szklanki mąki, w tym: dwie – pszenica, dwie gryczana. Mleko – cztery szklanki, jaja – trzy kawałki, krem – sto gramów, masło – dwie łyżki stołowe, trochę oleju roślinnego, sól i cukier do smaku.

Najpierw ogrzać mleko, rozcieńczyć na pół jej drożdży. Potem zasypiamy mąką gryczaną w wygodnym, szerokim naczyniu, wlejemy mlekiem drożdże i umieszczamy w ciepłym miejscu. Ciasto powoli podnosi się, więc powinno się mieszać. Potrzebne jest także wylewanie resztek mleka, dodać pewną ilość mąki pszennej, wymieszać i umieścić w ciepłym miejscu. Nieco później dodajemy żółtka do jaj, tartego masłem, kremem, solą i cukrem. Znowu usuwamy się w ciepłe miejsce. Podczas gdy ciasto stoi, dobrze ugotuj białko jajka, a następnie zmieszaj białe z kremem i trzepaczkami. Dodać powstałą mieszaninę do ciasta, wymieszać dokładnie i ponownie umieścić w ciepłym miejscu przez piętnaście do dwudziestu minut. Po upływie czasu możesz rozpocząć gotowanie naleśników.

Przepis na naleśniki zwykle w sody

Aby przygotować naleśniki zgodnie z tym przepisem, potrzebujesz kieliszek mąki pszennej, tyle ile gryki, mleka (co najmniej trzy szklanki lub lepszego – cztery), masła, sody, kwasu cytrynowego (bardzo mało, na końcówce noża) i, jak zwykle, I sól do smaku. Na początek odseparujemy białka od żółtek, następnie wymieszamy, jak w poprzednich przypadkach, mąkę, mleko, sól, cukier, żółtko, masło. Ale oto najważniejsze. Pieczemy sodę i kwas z wodą w oddzielnych zbiornikach, proporcja w obu przypadkach wynosi od jednego do sześciu. Następnie wymieszaj dwa roztwory i dokładnie wymieszaj, dodaj do ciasta. Raz jeszcze wszystko jest dobrze wymieszane, dodaj bita białek. Ciasto jest gotowe, można piec naleśników na sody.

Przepis na naleśniki zwykłych drożdży

Do gotowania potrzebujesz dwóch kieliszków do mąki. Możesz wziąć jeden rodzaj, ale można mieszać mąki pszennej i gryki. Wezmiesz jedno jajko, dwie szklanki mleka, masła i drożdży na dwadzieścia gramów, cukier – jedną łyżkę, sól – pół łyżeczki. Na początek podgrzać trzy czwarte dostępnego mleka i drożdże warzone. Dodamy jaja, cukier, mąkę, ghee. Dokładnie mieszamy wszystko, aby jednorodna masa była bez grudek. Następnie dodaj ciasto w ciepłe miejsce przez trzy lub cztery godziny. W chwili, gdy zaczyna rosnąć, dodaj pozostałe mleko. Znowu wszystko jest mieszane, trochę dalej, dopóki nie zacznie się wzrastać. Teraz możesz zacząć gotować naleśniki.

Naleśniki są zazwyczaj najlepiej pieczone na żeliwnym patelni. Bezpośrednio przed smażeniem umyć wodą nie warto tego. Konieczne jest podgrzanie patelni do ognia, po uprzednim wlaniu do niej oleju i posypaniu dużą sól. Następnie pozostaw do ostygnięcia i zdejmij resztę zawartości papierem chłonnym. W ten sposób będziemy mogli oczyścić naczynie. Naleśniki powinny być pieczone na dobrze ogrzewanej powierzchni, naoliwione.