265 Shares 4866 views

Jak odzyskać skasowane pliki z komputera na własną rękę?

Każdy właściciel komputera może przypadkowo usunąć dysk twardy ważnych plików. W tym przypadku powstaje naturalne pytanie: „Jak odzyskać skasowane pliki na komputerze przez siebie?”.

Co do zasady, wszystkie usunięte dokumenty są umieszczane i przechowywane w koszu, a sam właściciel nie oczyści go. Dlatego trzeba najpierw wyszukać tam plików. Jak wiadomo, aby je odzyskać z Kosza może być w jednym kliknięciem, i zostaną one wysłane do tego samego miejsca, w którym znajdowały się przed usunięciem. Jeśli niezbędne dokumenty już nie ma, to nie znaczy, że są one nieodwracalne. W niektórych przypadkach informacje mogą zostać przywrócone.

Jak odzyskać skasowane pliki na komputerze po wyczyszczeniu Kosza? Powinieneś wiedzieć, że natychmiast po usunięciu dokumentu znika tylko jej nazwę w rejestrze, a sam plik zostanie zapisany na dysku twardym, a na jego miejscu nie zapisać nowe informacje. Zdając sobie sprawę, że w koszu, które właśnie zostało wyczyszczone, były ważne dokumenty, ważne jest, aby nie przechowywać na komputerze żadnych informacji, które mogą nastąpić przypadkowo usuniętych plików.

Odzyskiwanie informacji z dysku twardego przy użyciu oprogramowania innych firm, więc wskazane jest, aby zainstalować program z góry, czy podczas ładowania może wypierać pliki, które chcesz odnaleźć i zachować. W tym przypadku, można przenieść dysk do innego komputera, gdzie już istnieje taki program, ale ta opcja nie zawsze jest dostępny.

Istnieje wiele programów, aby przywrócić pliki z dysku twardego, wśród których znajdują się zarówno darmowe jak i płatne usługi. Te ostatnie są bardziej funkcjonalne i oferują więcej możliwości.

Jak odzyskać skasowane pliki na komputerze za darmo? Aby to zrobić, trzeba pobrać z narzędzia internetowego Recuva. Ten przyjazny dla użytkownika aplikacji w prosty i intuicyjny interfejs, że nawet początkujący mogą opanować. Narzędzie może przywrócić zdjęcia, filmy, dokumenty tekstowe.

Gdy program zostanie pobrany z sieci, należy rozpakować, a następnie zainstalować i skonfigurować za pomocą Recuva Wizard. Następnie można przejść do głównego działania.

Jak odzyskać skasowane pliki na komputerze za pomocą bezpłatnego narzędzia Recuva? Po zakończeniu działania kreatora konfiguracji, należy kliknąć przycisk „Start” i zacząć szukać potrzebnych plików. Po zakończeniu procesu wyszukiwania, listy plików. Na niektórych z nich będzie czytać „Niemożliwe, aby zobaczyć”. Oznacza to, że w górnej części tych dokumentów został już nagrany i inne informacje nie podlegają przywróceniu.

Pliki, które mogą zostać zapisane, należy zaznaczyć pole wyboru i kliknij „Restore”. Następnie należy określić folder, w którym chcesz zapisać swoje dokumenty i potwierdzić przyciskiem „OK”.

Przywracanie plików Recuva może znajdować się w innym trybie. Aby to zrobić, kliknij „Przełącz do trybu zaawansowanego”. Otwiera okno, w którym pliki zostaną zbudowane w formie tabeli. Zawartość dokumentu można zobaczyć w zakładce opcje „Widok” – w sekcji „Podsumowanie”. Aby przywrócić pliki musisz oznaczyć je zaznaczyć i rozpocząć proces. Informacje te zostaną zapisane w określonym folderze.

Oczywiście, program nie będzie w stanie uratować wszystkich usuniętych plików, więc ma to sens do przechowywania bardzo wrażliwych informacji na nośniku wymiennym.