133 Shares 6457 views

Pająk tarantula Goliat: utrzymanie i pielęgnacja (zdjęcia)

Większość ludzi rodzić w domu jest mniej lub bardziej zwykłe zwierzaki. W pierwszej kolejności, oczywiście, kot, pies, drugi – ptak – trzecia mieszkańców akwarium (i nie tylko ryby, tutaj także żółwie, gekony, ropuchy i żaby, chociaż wolą, oczywiście, mniej niż guppikov i mieczem ). Pająki są prawdopodobnie ostatnia linia liście zwierząt, które ludzie są gotowi, aby zobaczyć stronę. Arachnofobia – bardzo powszechny strach. Jednakże, jeśli ktoś zdecydował się wyposażyć wszystkie terrarium domu jest pajęczaków, jego najbardziej jako mieszkaniec domu szkła zwykle jak tarantula Goliatem. Głównym argumentem – wielkość pająka. Największym przedstawicielem tych zwierząt wyraźnie widoczne i to dość ciekawy przedmiot obserwacji.

Jak wybrać pająka

W sklepach zoologicznych, gdzie jest oferowany, z pewnością można zapytać, czy otrzymał on przyniósł, by tak rzec, na miejscu, ale nie fakt, że odpowiedź jest uczciwy. Dlatego w każdym przypadku muszą skupić się przede wszystkim na tym, co wygląda jak ulubiony Pająk tarantula Goliath. Głównym objawem zdrowia – mobilność i aktywność. Jeśli pająk jest cały czas wybiera dla siebie lub kończyny, a przede wszystkim, że jest chory, i poważnie. Druga wersja – prismotrenny instancja rzuca. Podczas tego procesu, pająki mogą nawet być wypełnione na plecach i wyprostuj nogi. Kiedy Goliath tarantula-wiaty, w celu nie jest konieczne – jest odzyskiwanie po długim i podatne na choroby. Dodaj do tego stanu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca – i uzyskać wiele problemów.

Bardzo atrybut głośnik – stan brzucha. Powinien on być okrągły i elastyczna. Pomarszczone dowody odwodnienia, to znaczy, że znowu trzeba pielęgnować swój zakup.

Czasami tarantula Goliat mogą afiszować zerwać swoje stopy. Niedoświadczeni właściciele tego faktu zniechęca, ale w rzeczywistości nie jest przeszkodą do nabycia: w dwóch lub trzech molts będą one odzyskać. Najważniejsze, że nie było na stopach otwartych ran.

Kolejne dwa ostrzeżenia. Jeśli nie zamierzamy rozmnażać pająki, kupić samicę – żyją dłużej. I nie ma zbyt dużo – jest to możliwe, to już starcy.

Jak wyposażyć dom

Większość pająków – urodzony samotnik, o czym świadczy porównanie „jak pająki w banku” (nie mogą współistnieć). Więc lepiej jest zapewnić akwarium do dyspozycji jednej osoby. Pojemność, która zostanie złożona pająk tarantula Goliata, a może być z tworzywa sztucznego, szkła, i, zasadniczo, aby zamknięte – albo ze szczelną pokrywką, lub z drzwiami. Pająki doskonała wspinać się na szybie, więc jeśli nie chcesz, aby Twoje zwierzę wysiadł, dbać o to. Dno powinno być rozplanowane pościel żwiru, mech, trocin sosnowych, najlepszym wyborem będzie wermikulit.

Właściwa temperatura i wilgotność

Jeśli jako tarantula domowych wybrany Goliat, treść jego żądań przede wszystkim utrzymać odpowiednie warunki życia. Temperatura powinna wynosić od 23-28 stopni. Zredukowana do 15 Spauki stać, ale lepiej nie zostawiać ich w takich ekstremalnych warunkach przez długi czas. Zwłaszcza jeśli Goliath tarantula karmione: temperatura niższa spowodować zniszczenie w żołądku.

Równie ważna jest wilgotność. Jeśli to nie wystarcza, ptasznik goliat (lub tarantula Goliat) nie może linienia, a w przypadku suszenia i na wszystkich matryc. Akwarium obowiązkowo wyposażony zasobnika wody i zbiornika z wilgotnego mchu. Jeśli chwilowo ani jedno, ani drugie nie, przynajmniej spryskać pościel codziennie.

Zbyt wysoka wilgotność, co z kolei pobudza rozwój pleśni, która wpływa na ciało i układu oddechowego pająków. Więc lepiej jest zgodne ze stałą wilgotność – 75 procent.

Jeśli chodzi o oświetlenie

Zauważ, że tarantula Goliat, ma bardzo słaby wzrok, ale doskonałe widzenie w ciemności. W każdym razie, co lekkie to do domu dla niego. W celu stwierdzenia bardzo odpowiednia niskiego napięcia (do 25 W) lampy lub czerwonego światła. Jednakże, jeśli nie są to rośliny w terrarium, trzeba biolampa dla ich przetrwania.

Jak i kiedy karmić

Nazwa „tarantula Goliat” jest mylące. Głównym moc pająki są nadal duże owady. Po osiągnięciu pewnej wielkości są karmione nagich myszy, daje małe kawałki chudego mięsa. Owady przybywających do żywności, powinny być nie więcej niż jedną trzecią wielkości pająka, w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z trawieniem. Ponieważ zajmuje dużo czasu (godziny lub nawet więcej), pająki są podawane dwa razy w tygodniu (koniki polne, duże karaluchy, świerszcze, Mealworms), gdy są młode i często przecieka. Dorośli karmić raz w tygodniu (czasami mniej). Najczęściej są one karmione tuż przed hodowli.

Niekoniecznie spożywane jedzenie jest usuwane z terrarium – jeśli pająk jest pełna, może być przestraszony energicznych ruchów dużych owadów, podczas linienia Goliata miękkiej powłoce może być uszkodzona.

Jeśli pająk nie jest jedzenie, to znaczy, że albo wkrótce linienia, czy głód, czy w zbiorniku jest zbyt chłodny.

Uwaga – wylinka!

Bez niej pająki nie może zrobić. Na młody wiek zmianą egzoszkielet występuje często, dorośli wylinka raz w roku. Podczas linienia pająków nie ruszać i nie jeść. Jeden dzień przed zmianą „skóry” nie zamrażać, leżąc na plecach. Nie martw się i sprawdzić, czy zwierzę jest żywe, tylko czekać. Kiedy stary „odezhka” skórki pod nim będzie nowy, miękki; pająk staje się całkowicie obrony. Normalnej wilgotności w tej chwili jest niezbędna, jeśli powietrze jest zbyt suche – zwierzę umiera. Tam nie było aż tak długo, jak pokrywa nie jest utwardzony, który trwa kilka dni.

Zawartość dużych pająków, jak widzimy – kłopotliwe. Jednak obserwując ich interesujące. I niewielu znajomych może poszczycić się takimi zwierzętami. A jeśli pokonania uprzedzeń, widać jak piękne tarantula Goliat (pokazane powyżej zdjęcia).