462 Shares 9039 views

Whiskey Bushmills: historia na długie cztery wieku

Co wiadomo o słynnych irlandzkich whiskey Bushmills? Przede wszystkim fakt, że napój ten jest produkowany w jednej z najstarszych destylarni na świecie. Warto zauważyć, że nie jest to jedyny wskaźnik, który rozróżnia między whisky podobnych napojów. Bushmills – elitarnej mocny napój alkoholowy, który jest szczególnie ceniona przez smakoszy.


Historia gorzelni

Znany na całym świecie irlandzki destylarni przyszedł jakieś cztery lata temu – w 1608 roku – w północnej części Irlandii. To właśnie w tym czasie właściciel Thomas Phillips otrzymał od króla prawo do formalnego destylacji napojów alkoholowych w Burshmils wsi (to gdzie ekskluzywny napój przyszedł nazwy). Fakt ten jednak nie oznacza, że whisky licencja zaczął produkować je w 1608 roku, a dopiero na tej destylarni.

Warto zauważyć, że słynny napis na etykiecie Bushmills Whiskey – „1608” – po raz pierwszy pojawiły się dopiero w latach 80-tych ubiegłego wieku. Ale bardzo Pierwsze wzmianki o najstarszej destylarni pojawił się w 1743 roku. Oczywiście, podobnie jak wielu z legendarnej firmy, marka Old Bushmills jego istnienie doświadczonych wzloty i upadki. Okres kwitnienia był jeszcze w drugiej połowie XIX wieku. Wynika to z faktu, że towar Szkocka Scotch nie miał takich możliwości dla eksportu, jak irlandzkiego trunku.

Współczesna historia irlandzkich gorzelni

Interesującą cechą tego legendarnego gorzelni – cała historia jego istnienia, firma nie zatrzymał produkcję. Dzieje się tak pomimo zakazu, II wojny światowej, a także embargo na dostawę napojów alkoholowych z Irlandii.

Od 2005 roku, prawa do znaku towarowego Bushmills przekazana do brytyjskiej firmy Diageo, która jest największym na świecie producentem taśmy klejącej w ekskluzywnym segmencie. Oczywiście, Bushmills whisky nie jest jedynym napojem, który czyni tę firmę. Nasz asortyment obejmuje ogromną liczbę elementów, które stały się już rozpoznawalną marką na swój własny sposób – Baileys likier, wódka Smirnoff, dobrze znana marka whisky J & B, White Horse, piwa Guinness i więcej.

Warto zauważyć, że działalność różnej aktywności nowego właściciela i produktywności. W ciągu ostatnich kilku lat firma znaczna kwota została zainwestowana. Na przykład, w ostatnich latach Diageo zainwestowała ponad 10 mln £ w produkcji elitarnego alkoholu. Oczywiście, te inwestycje są zasadne – produkty irlandzkiej spółki przejętej we wszystkich zakątkach globu.

Cechy wyróżniające irlandzkich whiskey Bushmills

Tradycyjna irlandzka whisky znacznie różni się od Szkocji. Na przykład, Bushmills whisky nie jest tak jasny i inny smak łagodniejszy smak dymu gama. Wynika to z faktu, że napój odbywa się trzy razy destylacyjne procesu i brak konkretnego etapu suszenia brzeczki nad spalania torfu.

Charakterystyczną cechą irlandzkiej whisky to starożytna tradycja, które są zakorzenione w odległej przeszłości. W elitarnym napojem jest głównie jęczmień i woda, która przepływa przez torfu rzeki – te składniki sprawiają, że smak irlandzkiej whiskey Bushmills tak elegancki i niepowtarzalny.

Produkcja irlandzkiej whisky

Warto zauważyć, że od pewnego czasu słynna irlandzka whisky destylarnia produkowane w taki sam sposób jak szkockich. Bushmills ale później zaczęli używać tylko swoją własną recepturę, która dostarczyła wyrafinowany napój o charakterystycznym smaku.

Ile lat temu, woda do produkcji słynnej irlandzkiej whisky używany jest ten sam – z rzeki Busha, która przepływa w pobliżu destylarni. Dość długi czas, aby produkować irlandzkich whiskey Bushmills, stosowane metody przygotowania szkockiej słodu, czyli jego pieczenie przy użyciu torfu. Ale teraz do elitarnego whisky suszone tylko bez użycia dymu torfowego.

tajemnice przedsiębiorstwa

Wszystkie przedsiębiorstwa Distillery Old Bushmills używać wyłącznie słód jęczmienny. Oraz późniejszego stworzenia unikalnych mieszanek stosowane whisky zbożowa. Po pierwsze, słód jęczmienny jest mielony i popychając go w gorącej wodzie z torfu. Po 60 godzinach fermentacji i fermentację 10% domowe piwo, który następnie oddestylowano trzykrotnie. A oto nadszedł czas, aby otworzyć główne tajemnicę wytwarzania whiskey Bushmills Irish Whiskey – dla jego destylacji używa specjalnego bimbru wydłużone. Ta funkcja daje whisky tak wyjątkowy smak, który odróżnia go od podobnych marek napoju.

Odmiany irlandzkich Bushmills

Irlandzki gorzelnia produkuje kilka odmian Bushmills whisky, z których każda ma niepowtarzalny smak, czas trwania ekspozycji i inne cechy.

  • Oryginalny – blended whisky, która jest wykonana z jednego z najstarszych receptur. Stosowany do wytwarzania whisky single malt po potrójnej destylacji, która z kolei jest w wieku w beczkach z sherry przez około 10 lat, a whisky zbożowa, w wieku w beczkach Burbon co najmniej pięciu lat. Niezwykły smak tego napoju zasługuje na szczególną uwagę – aby poczuć całą swoją gamę moc prawdziwych smakoszy.
  • Whiskey Bushmills 10 Years Old – single malt whisky to 10 lat starzenia. Dla egotprigotovleniya używanych beczkach Burbon. Whiskey Bushmills 10 Years Old, opinie, które mówią elokwentnie o swojej niezrównanej jakości i wyrafinowanego smaku, wykonane z wybranego jęczmienia, o złotym kolorze, który wskazuje nasycenia samego napoju. Owocowy i pikantny, czekolada i miód – to tylko oryginalne nuty smakowe, które są następnie uzupełnione harmonijny posmak – świeże i ziarniste.

Irish Whiskey Bushmills – gatunek

  • Bushmills Czarny Bush – klasa mieszana irlandzka whisky, która jest wykonana z pojedynczego słodu i zbóż, przyprawione, z kolei, w beczkach Burbon i sherry. Napój jest bogaty bursztynowy odcień ma słodszy smak niż wszystkich innych odmian Bushmills, jego cena waha się od 1300 rubli za 0,7 litra. Korzenny aromat owocowy wypełniona brzoskwini, moreli i bananów tony, harmonijną grę na długiej i słodkim wykończeniem.
  • Bushmills Irish Miód – jest to stosunkowo nowa marka w ekskluzywnej kolekcji irlandzkiej whisky. Napój posiada wyraźny smak miodu, mimo że obecność tego składnika jest minimalne. Odmiana ta nie różni cloying, ale wręcz przeciwnie, bogaty smak dojrzałych jesiennych jabłek z lekkimi nutami miodu pozwala dostać prawdziwą przyjemność z korzystania z tego napoju.

Bushmills 1608

Tego typu blended irlandzkiej whisky zasługuje na szczególną uwagę. Jest to dość logiczne pytanie – dlaczego? Fakt, że marka ta została wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy w czterech rocznicy irlandzkich gorzelni. Jak już wspomniano, data base firmy – w 1608 roku, a jego oficjalna rejestracja miała miejsce w 1784 roku th. Ile jest mieszana Bushmills? Cena tej przyjemności, oczywiście, ze względu na ograniczoną liczbę wydanych egzemplarzy. butelka kosztuje około trzy razy wyższe niż w innych odmianach. Na przykład, butelka Bushmills 1608 będzie kosztował około 3300 rubli rosyjskich. Niemniej jednak, ta funkcja jest bardzo ważna dla prawdziwych smakoszy, na który będą w stanie docenić smak irlandzkiej whisky.

Nawiasem mówiąc, to whisky jest wykonana ze specjalnego rodzaju słodu crystal, z dodatkiem tradycyjnych zbóż i słodu whisky. Smak tego napoju jest nasycony owocowy, miód i pikantne nuty że jasny odcień transmitowane czekolady, miodu, wanilii i orzechów.