838 Shares 7626 views

Co można powiedzieć tabaki świece

W życiu każdego kierowca przychodzi czas, kiedy jego samochód nie chciał, aby rozpocząć. Zdarza się, że nadal wykazuje pewne oznaki życia, ale często jest to po prostu cichy i obracania rozrusznik, w wyniku martwego stanu i baterii. Potem następuje szereg zdarzeń.

Do zapłonu mieszanki w komorze spalania wymaga dwie rzeczy samej mieszaniny i zapłonowych, że zapala się. Przede wszystkim w takich przypadkach konieczne jest zapewnienie obecności pierwszego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to trzeba odkręcić iskrę i sprawdzenie obecności drugiego.

Ponadto konieczne jest zapewnienie czystości elektrod, i sprawdzić, czy jest sadza na korki. Kolor świecy zapłonowej w takich sytuacjach można powiedzieć, pochodzenie winy. Oczywiście, trzeba mieć pewne umiejętności, aby określić odcień, ale to wszystko sprowadza się do praktyki i kontroli świec w różnych sytuacjach.

Na przykład, czarne złoża węgla na świece zapłonowe, które są czyszczone tylko grubym papierem ściernym, mówi, że w cylindrze wchodzi olej, co oznacza, że nadszedł czas, aby pomyśleć o zastąpieniu go wraz z pierścieni tłokowych i uszczelek trzonków zaworów. Zazwyczaj objawów towarzyszy zwiększone zmętnienie silnika, a także gwałtownego spadku wydajności. Pierwszym z nich jest najbardziej widoczny podczas początku i rozpoczyna się od miejsca, gdyż w takich momentach najbardziej mieszanki palnej do cylindra.

Czarne złoża węgla na świece zapłonowe, które usunięte palcem lub szmatką, jest wynikiem mieszaniny pereobogaschenie, to po prostu czarny. Jest to logiczne założenie, że oprócz kierowcy powinni zauważyć wzrost zużycia paliwa. Jeśli właściciel samochodu nie zauważył, to musi on wskazać na następnym sprawdzanie, ponieważ stężenie szkodliwych emisji znacznie wzrosła. Również może służyć jako wskazówka czarnego dymu z przewodu wylotowego, który jest rzadko spotykanym. Generalnie, kolor spalinach i kolor świec zapłonowych związanych bezpośrednio, ponieważ pierwszy osadza się na sekundę, a te są doświadczeni kierowców stacje paliw i mistrz.

Dodatkowo, zanieczyszczenia na korków może być biały lub szary odcień. Kolor ten wskazuje, że palna mieszanka benzyny nie jest wystarczająca, to jest niski. Aby rozwiązać ten problem jest nieco aby wyregulować gaźnik lub sprawdzić serwisowania jednostki sterującej. Podobnie jak wszystkie inne objawy, to nie jest jeden, jak to się mówi, „nie ma dymu bez ognia”, ale tutaj jest odwrotnie. Poza tym, że nie ma sadzy na korki, jest dym w tym samym kolorze, co jest szczególnie widoczne w czasie wysokich obciążeniach silnika. Trudno jest także, aby uruchomić, to pojawia się dopiero po 20-30 sekundach rozruchu wał korbowy. Chodzi o to, że do zapłonu mieszaniny benzyny nie wystarczy.

Więc jaka powinna być świeca? Red. Ta odpowiedź może zmylić wielu właścicieli samochodów, ale jest. Kolor powinien być piaszczysta. Istotnym warunkiem jest czystość elektrod. Na powyższych objawów należy zwrócić uwagę na każdy Świeca otrzymuje, to pomoże przedłużyć żywotność silnika.