561 Shares 4432 views

Dlaczego mężczyźni zasypiają po seksie w pierwszej kolejności?

Jest to zupełnie normalne zjawisko występuje w nocy w sypialni na całym świecie. Po płeć, mężczyźni wpadają w głęboki sen, podczas gdy kobiety leżą na jawie, cicho przeklinając imię swojego partnera do spania.


Winić prolaktyny?

Możesz podziękować hormonu prolaktyny, dla męskiego po coital senność. Prolaktyna hamuje dopaminy, neuroprzekaźnika, który stymuluje sprawia, że ludzie czują się świeże. Męski organizm zaczyna intensywnie produkować prolaktyny po seksie, ale w ciele kobiety nie występuje podobne procesy. Dlatego kobiety trudno zrozumieć swoich partnerów, którzy zasnąć po kilku minutach intymności. Okazuje się, że trzeba winę na przyrodę, ale twój mąż tutaj niczego nie rozwiązuje.

Jak robić inne hormony?

Jednak prolaktyna – nie jest jedynym winowajcą, człowiek nie może mieć oczy otwarte. poziom hormonów dobrego samopoczucia – oksytocyna – także zmienia się dramatycznie podczas intymności. Jej wzrost pomaga mózgu, aby pozbyć się wszystkich stresujących myśli, które nagromadziły się w ciągu dnia, więc człowiek jest o wiele łatwiej się zrelaksować i zasnąć po seksie.

Ponadto, jeśli stosunek płciowy odbywa się z wyłączonymi światłami, oznacza to, że wewnętrzny zegar twojego ciała, że nadszedł czas, aby zasnąć. Kiedy to nastąpi, hormon melatonina zapala swój cykl snu.

Tak więc, gdy prolaktyna, oksytocyna i melatonina razem i zacząć pracować razem, ludzie po prostu nie mają szans, aby nie zasnąć.

Czy jest jakieś wyjście?

Ale co, jeśli nie chcesz czuć się zmęczony i senny po seksie? Może chciałbyś spędzić trochę czasu ze swoim partnerem? A może twoja randka miała miejsce w środku dnia, a trzeba jeszcze nadal działa (przynajmniej pozostać normalny byt, ale nie senny zombie).

Aby to zrobić, wystarczy upewnić się, wybrać właściwą pozycję. Oczywiście, jeśli leżysz, twoje ciało będzie potraktować to jako sygnał, że czas spać. Ponadto, należy pozostawić światła. Tak więc, nie będzie przyspieszyć swój cykl snu.

Ponadto, pożądane jest, aby wybrać bezpośrednio ze złoża. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że z wiekiem zaczyna dostrzegać łóżko jako miejsce do odpoczynku i snu. Będziesz prawie niemożliwe, aby walczyć z pragnieniem zdrzemnąć się trochę, jeśli będziesz tylko leżeć spokojnie. Lepiej więc nie do końca swoich spotkań otwartych ramion.