829 Shares 8900 views

Prawidłowy zgryz: warunki jego utrzymanie i jak je naprawić

Prawidłowy zgryz osoby – jest to jeden z najważniejszych warunków dla ich zdrowia i rozwoju. Gryźć i jej istniejące odchylenia od normy można ustalić tylko ortodonta. Jednak każdy z nas, wiedząc, wszystkie możliwe patologie i objawy tego naruszenia, może zbadać stan jamy ustnej i skonsultować się z lekarzem, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Ważne jest, aby pamiętać, że zgryz zębów utworzone z dzieciństwa, kiedy dziecko jest po prostu urodzić. Faktem jest, że w ostatnich latach przeprowadzono szereg badań, które pokazują, że tworzenie okluzji jest ściśle powiązana z rodzajem karmienia dziecka. Zatem piersią dzieci nie wskazuje na jakiekolwiek korekty w badanym obszarze. Zaburzenia w tych dzieci nie ujawniają.

Gdy dzieci są na sztucznego karmienia, około 33% z nich cierpi zgryzu. Jeśli dziecko karmione piersią przez ponad rok i smoczek nie uczy, wówczas ryzyko tej choroby jest praktycznie zredukowane do zera.

Fakt, że prawidłowy zgryz wpływa na stosowanie smoczki i butelki sutki. Tak więc, w tej sytuacji, to powstaje i rozwija się zupełnie inne grupy mięśni, która jest diametralnie różna od tej, która opierała ssie pierś. To jest dokładnie to, co jest przyczyną wad zgryzu u dzieci, które są karmione butelką.

Aby sprawdzić status swojego ukąszenia, można wydać odpowiedni nadzór. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy są równie wygodne żuć jedzenie po prawej i lewej stronie. Należy również spojrzeć na symetrię twarzy, w szczególności jego dolna połowa. Tak więc, jeśli osoba prawidłowym zgryzie, jego twarz niemal symetrycznie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że w przypadku wykrycia wzmocnionego tablica na pojedynczych zębów musi również stosować się do ortodonty. Sugeruje to, że te zęby nie są zaangażowane w proces żucia jedzenie, i dlatego nie jest łatwo samooczyszczające.

Bardzo często wada zgryzu powoduje krwawienie dziąseł. Obciążenie na zęby podczas żucia prowadzi do tego, że nie jest zwichnięty zęby. Wiązadła jest w stałym naprężeniu, w wyniku ciągłego stanu zapalnego, które można leczyć przez całe życie.

Należy również pamiętać, że prawidłowy zgryz jest w dużej mierze ze względu na tworzenie aparatu wokalnego. Jeśli dziecko mówi złe dźwięki syczące, nie zawsze wymagają interwencji terapia mowy. Jeśli ma ukośną lub zgryz otwarty jest często przyczyną takich zaburzeń. Ponieważ ołowiu pierwszym dzieckiem do ortodonty.

Każdy Należy rozumieć, że wada zgryzu wspiera wiele chorób dziąseł i jamy ustnej. Oprócz rodzaju podawania, wśród przyczyn rozwoju choroby dziedziczne zwany czynnik choroby przewlekłe, zbyt wczesnego usuwania zębów mlecznych, brakujące zęby (choroby wrodzone), a także w obecności nawyków.

Istnieje kilka metod, dzięki którym człowiek jest w stanie przywrócić prawidłowy zgryz.

Tak więc, w wieku od 5 do 10 lat stosowane są wymienne aparatów ortodontycznych.

Jeśli ten problem dotyczy osób dorosłych i nastolatków, to bardzo powszechne korzystanie z szelkami. Dla tych wspornikach zastosowania i może być użyty szafir wsporniki ceramicznych (niewidoczne), lub kombinację tych rodzajach systemów.

Oczywiście, leczenie z szelkami nie jest noc. W celu osiągnięcia rezultatu wymaga długiego okresu czasu. Ale wtedy będzie w stanie zadowolić wszystkich jego biało-zębaty uśmiech i proste zęby. Szereg problemów z dziąsłami jest znacznie zmniejszona.