391 Shares 1322 views

Jak piekący komórek? Komórki funkcyjne kłucie

Interesujące cechy charakterystyczne dla grupy zwierząt wielokomórkowych, które należą do rodzaju cnidarians lub Cnidaria. Cnidarians mieć prostą strukturę, ale posiadają tych tkanek jamy jelit. Jedną z nazw grup nieformalnych – jamochłonów. Ważna rola w organizmie wykonać komórki piekące (knidotsity, nematotsity). Służą one do ataku na zdobycz i bronić się przed wrogami.


Jakie organizmy knidotsitami?

Cnidarians – zwierząt morskich i słodkowodnych żyjących w niemal wszystkich szerokościach geograficznych. Promieniowo symetryczny cnidarians korpus ma jeden z dwóch typów nadwozia – polipoidalnej lub Medusoid. Przedstawiciele pierwszego typu są znacznie różni się wyglądem, niektóre są bardziej jak rośliny. W macki meduzy i do dołu jamy ustnej. Z reguły te jamochłonów unosić się swobodnie, ale dwie formy alternatywnego ciała w różnych pokoleń. Komórki kłucie mają prawie wszystkie cnidarians, są one zlokalizowane na macki. Słodkowodne cnidarian mniej niż morze. Są wśród tych samotnych i kolonialnych organizmów.

Typ cnidarians obejmuje następujące klasy zwierząt:

  • hydroId (stułbiopławy);
  • scyphoids (krążkopławy);
  • korale (Anthozoa);
  • meduzy (Cubozoa);
  • Polypodium Hydriforme (Polypodiozoa).

Jak piekący komórek?

Tłumaczone z greckiego słowa «cnidos» oznacza „pokrzywa”, która jest związana z obecnością w zewnętrznej okładce zwierząt kapsułek wypełnionych trującym tajemnicy. Typowo, kłucie komórki macki cnidarians ukierunkowane i wyposażone wrażliwej rzęski. Wewnątrz knidotsita jest mały woreczek walcowane niewielką rurkę – kłucie nici. To wygląda jak sprężyny śrubowej z harpuna. Istotną rolę w aktywacji komórek należy palenie jonów wapnia, zmiany stężenia i ciśnienie płynu wewnątrz kapsułki. Należy zauważyć, że cnidarians nie reagować na wszystkie bodźce zewnętrzne, tak aby nie tracić komórki kłucie. Na ciele zwierzęcia ma zakończeń lub receptory, które pomagają wykryć zmiany w środowisku nerwowe.

Jaka jest funkcja komórek pieczenie?

Mały kontakt z wrogiem lub produkcji, zmiany w ciśnieniu wody od poruszającego się obiektu może prowadzić do stymulacji wrażliwej włosów. Knidotsity w stanie reagować z substancjami białkowymi. To, co dzieje się pod wpływem komórek pieczenie:

  1. Otwarte nakrętka na górze, z widokiem na otoczenie.
  2. Kłucie wątek jest prostowane i ostre kolce na dole tkwi w ciele ofiary.
  3. skręty komórka parzydełkowa lub przyklejony do produkcji.
  4. Wydzielany jad powoduje paraliż lub spalić.
  5. Wykonywania jego funkcji, knidotsity zabitych i wymienić po 48 godzinach rozwijających się nowych.

Ze względu na wysoką koncentrację i skoordynowanego działania na knidotsitov macki, jamochłonów zwierzęta znalezienia potencjalnego drapieżnika lub zdobycz. Neurotoksyny wewnątrz kapsułki żądlących komórek paraliżuje ofiarą i powodować niewielkie oparzenia dużych organizmów.

Cnidarians upolowanych zwierząt?

Podczas eksperymentów ustalono, że wyrzuca komórka parzydełkowa harpuna „trucizną”, w ciągu 3 ms po kontakt z innymi zwierzętami. Odpowiedź komórek piorun nie ma odpowiednika w środowisku naturalnym. Jej szybkość i siła, z jaką wątek jest zwolniony wystarczająco ostry aby przebić twardą skorupę niektórych skorupiaków! Główni przedstawiciele jamochłonów atakują ryby i pustelników. Ale dla większości cnidarians źródłem pożywienia są małe organizmy, takie jak plankton i bentos. Należy zauważyć, że wiele jamochłonów nie uratować przed drapieżnikami, nawet piekący komórek. Z taką potężną bronią w macki, wciąż stać się obiektem polowania inne zwierzęta.

Jak jeść „kwiaty” świata zwierząt?

Korale tworzą kolonie w morzach i oceanach. Zawilce lub ukwiały żyć jednego, jedynego dołączając do skały, muszli, skał i raf. Macki i polipów w jamie ustnej, które należą do klasy Anthozoa, zazwyczaj znajduje się na górze, dolna część jest przymocowana do podłoża. zawilec usta otoczony macki, które są knidotsity. Funkcja piekący komórek morski anemon jest atakiem na górnictwie i obrony przed wrogami. Zawilce mogą sparaliżować i uwikłać spalanie małych zwierząt wątki. Niektóre cnidarians rozciągnięte macki, co jest konieczne do siedzącego trybu życia.

Problem z produkcją żywności rozwiązuje również bardzo szybkie działanie neurotoksyn kłucie komórek. Po kontakcie, mogą unieruchomić ofiarę i odeprzeć atak drapieżników.

Gdzie żywymi zwierzętami hydroId?

Przedstawiciele klasy stułbiopławy znajdują się w wodzie słodkiej, wody Antarktydy, głębokich basenów oceanicznych. Należą do tej grupy, hydra limnomedusae rurkopławami inne podklasy i grupy. Większość z nich – że drapieżniki polują wykorzystujące knidotsitov. Cnidarian kłucie komórki należące do hydroids znaczących różnic w wielkości i sile trucizny. Jest podział funkcji między grupami organizmów w koloniach polipów: jedna karmione drugiej obronę, inne są używane do hodowli. Niektóre meduzy zdobyć pożywienie, dryfujące w wodzie ze stałymi macki, które dostaje plankton, inni aktywnie pływać w poszukiwaniu pożywienia. Tam jamochłonów, które są w stanie specjalnie polować na zdobycz, co receptory sygnałowe przybliżenie na powierzchni ciała.

Czy knidotsity stsifo- i meduzy są niebezpieczne?

Wymiary zwierząt należących do klasy krążkopławy zakresie od 12 mm do 2,4 m średnicy. Nawet w dużych formach nie szkielet, głowy, narządów układu oddechowego. Typowym przedstawicielem tej grupy – przezroczyste Aurelia uszami – mniej toksyczny niż inne meduz. Dorośli żywią się planktonem przylegają do macek. Stsifomeduzy wiele knidotsitov i receptory otaczające usta i macki. Ich głównym celem – w celu identyfikacji i sparaliżować ofiarę.

Śmiertelne dla małych zwierząt są komórki owadów kłujących olbrzymia cyjanową (Cyanea arctica). A gdy w kontakcie z ludzkimi powodują oparzenia knidotsity o różnym nasileniu. Najczęściej występuje wysypka i zaczerwienienie z narażeniem na działanie toksyn, które dostają się do skóry. Meduza – mieszkańcy ciepłych wodach mórz i oceanów – są w stanie poruszać się szybko. Niektóre z nich są niebezpieczne dla ludzi: oparzenia otrzymane w wyniku tego „komunikacja”, może prowadzić do śmierci.

Jamochłonów i ludzie

Problem relacji człowieka ze zwierzętami, które należą do rodzaju cnidarians, jest bardzo zróżnicowany. Wielu nurków i miłośników wypoczynku na plaży przez ocean znającą kłucie jamochłonów właściwości. Kłucie komórki charakterystyczne meduz przestawne w kolumnie z wodą. Nawet niewielki kontakt z wieloma z nich może prowadzić do stanów chorobowych, oparzenia, podrażnienia skóry. Aby cieszyć się nurkowanie lub snorkeling, to muszą spełniać jedynie z zasadą, który brzmi jak następuje: „patrzeć, ale nie dotykaj” Najlepszym lekarstwem na oparzenia macki meduzy uważany jest za gorąca woda, potem zimny kompres i przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Jednym z trudnych problemów interakcji populacji i jest koral jamochłonów ekstrakcji do produkcji biżuterii, pamiątek. W ostatnich latach naukowcy alarmujące śmierci polipy – budowniczych bogatych i złożonych struktur podwodnych. Tworzą siedliska nie tylko dla siebie ale także dla innych bezkręgowców i ryb. rafy koralowe w ciepłych morzach i oceanach na całym świecie doświadczają znacznych skutków zmian klimatu, zasolenia i innych właściwości wody.

Kolonia polipów rosną bardzo powoli, zwiększając przez zaledwie kilka milimetrów rocznie. Bez struktur koralowych trudno jest sobie wyobrazić, podwodny świat, który jest tak przyciągane przez wyjątkową urodą i wdziękiem.