116 Shares 2667 views

Jak zmyć dziewczynek? Cechy osobiste pielęgnacji niemowląt

Opieka noworodków powinny być specjalne – dokładny, ale jednocześnie miękkie. Proces czyszczenia chłopców jest znacznie prostsze i nie ma szczególnych zaleceń. Jednak dziewczęta są całkiem różne. Ten artykuł omówi ważne kwestie dla matek, które dbają o swoich higieny dzieci, i odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zmyć dziewczynek.


podstawy

Struktura genitaliów noworodków posiada pewne cechy, które powodują niepokój rodziców. Niektóre z nich są normalne i zniknie na własną rękę, podczas gdy inne – upośledzenia lub choroby, które wymagają leczenia. Aby uniknąć ewentualnych chorób, trzeba ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących sposobu zmyć dziewczynek.

Struktura genitaliów nowonarodzonych dziewczynek i ich cechy

Małe żeński przedstawiciele rodzą się obrzęk, miękkie i dość grubą sromowych wargami. Wcześniaków warg sromowych może działać na duże. Są chwile, kiedy równocześnie z obrzęk genitaliów dziewcząt wydany niewielką ilość śluzu. To prowadzi do zaczerwienienia, które mogą być nasilone w wyniku kontaktu z odchodami ziemi. Błona śluzowa pochwy jest bardzo delikatna, łatwo narażony na różnego rodzaju infekcje. Dlatego troska o seksualne narządy niemowlęta powinny być szczególnie ostrożnym. W nowonarodzonych dziewczynek w błonie śluzowej pochwy nie ma żadnych bakterii. Nieco później niż dwóch tygodni i pokazuje Bacillus kwasu mlekowego, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Dostępne są również różnorodne wyboru, nawet krwawe, że po jakimś czasie znikają.

Jak zmyć dziewczynek? Krok po kroku opisem i zaleceniami

W niepowołane podmyvanii dziewcząt jest to bardzo proste, aby umieścić i kał, odpowiednio, infekcja narządów płciowych. Zmywając noworodka okruchy, trzeba ściśle przestrzegać kolejności i zalecenia:

  • najpierw delikatnie wytrzeć resztki kału od skóry dziecka z wilgotną ściereczką lub gazą;
  • podmyvanii należy prowadzić pod bieżącą wodą, w kierunku od warg sromowych do odbytu. Należy to zrobić, aby zapobiec przedostawaniu się E. coli w drogach rodnych okruchów. Mydło powinny być stosowane tylko z silnego zabrudzenia, nie wysychają delikatną skórę dziecka;
  • delikatnie plama wilgoci ręcznikiem i w trudno dostępnych miejscach – wacika lub wacik;
  • niemożliwe jest przetrzeć wnętrze warg sromowych;
  • Zastosuj talku lub wacikiem i proszek przetłoczenie w pachwinie i okolicy odbytu. Można również użyć specjalnego kremu pod pieluchy lub oleju;
  • wiedząc, jak zmyć dziewczynek, konieczne jest również, aby pamiętać, że mycie genitalia dziecka niekoniecznie każdej zmianie pieluszki, niezależnie od tego, czy jest czy nie jest opróżniany.

Reasumując

Pielęgnacja noworodka narządów płciowych powinny być wykonywane systematycznie i ze szczególną starannością. Aby uniknąć ewentualnego wnikaniu zakażenia u dziecka powinien być higieny osobistej: mydło dziecięce, ręczniki, gąbki, itp