890 Shares 2022 views

„Fosamax” Tabletki: instrukcję obsługi, opis, skład i opinie

Wraz z wiekiem, systemy organizmu zaczynają pracować w zwolnionym tempie. Są to choroby przewlekłe, które przynoszą wiele dyskomfortu. Rzadko można zrobić bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty. U kobiet, problemy zdrowotne często zaczynają się pojawiać w okresie menopauzy. Osteoporoza – choroba czynienia co drugi przedstawiciel słabszego seks po 50 latach. W tabletce „Fosamax” można stosować jako środek zapobiegawczy. Instrukcje użytkowania opisuje, jak prawidłowo stosować leku.


Formularz skład zwalniający i pakowania

Inhibitor resorpcji kości dostępny w postaci białych tabletek. Główny składnik aktywny jest alendronian sodu. Substancje pomocnicze, są celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, kroskarmeloza sodowa i stearynian magnezu. Lek jest dostarczany do aptek w opakowaniach typu blister w pudełka kartonowe.

„Fosamax” tabletki należy stosować zgodnie z zaleceniami. Instrukcja użycia oznacza, że środek leczniczy odnosi bisfosofonatov, które mogą gromadzić się w obszarze aktywnego resorpcji kości. Bezpośredni składowa prądu ma wpływ na tworzenie kości. Dlatego, jego zastosowanie w leczeniu istniejącego złamania nie ma sensu.

Biodostępność leku wynosi 65%, pod warunkiem otrzymania tabletek na czczo. Lek nie powinien być stosowany zaraz po śniadaniu. O 50% substancji czynnej w ilości wydalanego moczu w ciągu dwóch dni.

świadectwo

Kobiety, które weszły już w okres menopauzy, znacznie zmniejszona masy kostnej. W rezultacie, ryzyko złamania wzrasta. Najczęściej cierpią z powodu kręgosłupa, nadgarstka i biodra. Jak u starszych kobiet i mężczyzn wskaźnik resorpcji kości jest znacznie wyższa niż tempo jej powstawania. Nawet drobny uraz może spowodować pęknięcie. Aby uniknąć takich sytuacji, eksperci przepisać odpowiednie leki. To musi być badane przed instrukcją środków aplikacji „Fosamax” do stosowania, ceny. Recenzje medycyny wskazuje, że odnosi się do niskiej kategorii cenowej. Lek można znaleźć praktycznie w każdej aptece.

Lek może być również stosowany w leczeniu choroby Pageta. W tym przypadku, lek najczęściej stosowany w warunkach szpitalnych.

Przeciwwskazania

Bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie należy używać pigułki „Fosamax”. Instrukcje użytkowania opisuje choroby, ale może powodować szkody w którym lek. To nie może być stosowany środek zaradczy w hiperkalcemii i przełyku Dolegliwości że powolne opróżnianie. Nie przypisano pigułki z achalazji. Z ostrożnością. Przypisać leku w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego, takich jak zapalenie żołądka, wrzód trawienny, dysfagii.

Aby substancja czynna mogła dowiedział się dobrze, pacjent powinien siedzieć lub stać pionowo na pół godziny. Jeśli nie jest to możliwe, lek nie jest również przypisane. U niektórych pacjentów może wystąpić nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych należy zawiesić leczenie i skontaktować się z lekarzem w celu konsultacji.

Przestrogi

Wszelkie bisfosfoniany mogą powodować poważne podrażnienie przewodu żołądkowo-jelitowego. Nie są wyjątkiem i tabletki „Fosamasks”. Instrukcje dotyczące stosowania stwierdza, że okres leczenia, pacjenci mogą otrzymać takie nieprzyjemne konsekwencje jak owrzodzenia, nadżerki przełyku. Pacjenci, którzy mają już problemy z przewodu pokarmowego, leczenie bisfosfonianami powinno być zaniechane.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zwiększa się u pacjentów, którzy przyjmują leki źle, „Fosamax”. Instrukcja obsługi, ceny, opinie, dawkowanie – wszystko to należy zbadać przed rozpoczęciem leczenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na przeciwwskazania. Aby stosować leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie jest zalecane. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeżeli w trakcie leczenia były bóle w klatce piersiowej lub podczas połykania, zgaga zwiększone. Takie objawy mogą wskazywać na rozwój choroby wrzodowej śluzówki.

Lek pediatryczny nie jest używany. Dzieci, które cierpią z powodu częstych złamań, przepisać inne leki, które nie należą do grupy bisfosfonianów.

dawkowanie

Tabletiki zaleca się pusty żołądek z dużą ilością czystej wody. W co najmniej 30 minut po zastosowaniu leku nie może jeść ani żadnych płynów. Wszelkie produkty mogą pomóc zmniejszyć biodostępność leku. Aby ograniczyć negatywny wpływ na błonę śluzową przewodu pokarmowego pigułki warto specjalne zasady. Lek stosuje się natychmiast po wzroście z łóżka, spłukiwane wodą. Złamać tabletkę w każdym razie niemożliwe. To może przyczyniać się do rozwoju wrzodów w jamie ustnej. Po zażyciu leku nie może iść na pół godziny. Gotowe do spożycia pokarmów zalecanych w dwie godziny.

Dawka leku jest określana zgodnie ze wzorem osteoporozy. Wskazuje to wystarczy raz w tygodniu brać pigułki „Fosamax” instrukcję obsługi. Opinie specjalistów wskazują, że dawka ta jest optymalna dla większości pacjentów. Dodatkowo, pacjenci powinni przyjmować leki zawierające witaminę D i wapń.

Przedawkowanie i skutki uboczne

Stosowanie leku w zwiększone dawkowanie może prowadzić do nieprzyjemnych efektów ubocznych. należy natychmiast szukać pomocy medycznej, gdyby nie było takie objawy, jak hipofosfatemią, hipokalcemii, pieczenie w gardle lub żołądka, ból brzucha, zgaga. Wszystko to może wskazywać na rozwój choroby wrzodowej. Przed przybyciem do kliniki, można wziąć mleko lub leki zobojętniające sok żołądkowy. Pomoże to w celu związania alendronianu i nepriyutnye objawy tymczasowo odejść.

Aby zmniejszyć skutki uboczne eksperci nie zalecają wywoływać wymiotów. Należy utrzymać pozycji pionowej przed przybyciem służb ratunkowych. Bez kontroli pigułki nie można stosować „Fosamax”. Instrukcje użytkowania, odpowiedniki cenowe, prawidłowe dawkowanie – wszyscy proszeni skontaktować się z lekarzem. Nieprzyjemne konsekwencje, które mogą wystąpić z powodu niewłaściwego podania leku są często bardzo trudne do usunięte.

interakcji

Absorpcja może być zagrożona, jeśli główne składniki aktywne pigułki używane w połączeniu z uzupełniania wapnia i środki zobojętniające kwasy. Dlatego odstęp pomiędzy przyjęciem poszczególnych leków być co najmniej godzinę. Podczas leczenia nie należy używać leków, które wpływają niekorzystnie na układ pokarmowy. Będzie musiał także zrezygnować z alkoholu, kwaśne i pikantne.

Znacznie zwiększa niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego u pacjentów biorących aspiryna równoległe. Biorąc pod uwagę, że „Fosamax” tabletka przyjmowana raz na tydzień, niepożądana reakcja może być zminimalizowane.

Co może zastąpić leki?

Opisuje dokładny skład leku „Fosamax” instrukcji. Liczba analogi są również dobrze przygotowana. Specjalista będzie w stanie polecić tabletki o takim samym składzie i podobnych cechach. Popularnym środkiem „Alendronian”, nazwane na cześć składnika aktywnego. Dodatkowo stosuje się substancje, takie jak, powidon, stearynian magnezu, monohydratu laktozy, celulozy mikrokrystalicznej. Leki często przepisywany kobietom w okresie menopauzy, jako środek zapobiegawczy.

Tabletki „Ostalon” – kolejnym popularnym narzędziem, które mogą zostać zastąpione przez lek „Fosamaksk”. Instrukcje użytkowania, cena jest prawie taka sama. Leki bez recepty. Jednak nie zaleca się używać go bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Tabletki mają wiele przeciwwskazań. Należą do nich niedobór witaminy D, zaburzenia przemiany mineralnej, hipokalcemii. Nie wyznacza leku dzieciom i kobietom w okresie ciąży i laktacji.

Recenzje przygotowania „Fosamax”

Po prawidłowym otrzymaniu pomocy znacząco wzmocnić jednostkę narkotykami kości „Fosamax”. Instrukcję obsługi, ceny, opinie i analogi – wszystko warto poznać przed rozpoczęciem leczenia. Eksperci pamiętać, że u pacjentów, którzy bezwzględnie stosować się do instrukcji i rozwijać prawidłowe dawkowanie skutki uboczne.

Koszt tabletek w aptece tylko 500 rubli. To nie przypadek, ma pozytywne środki do „Fosamax” cen. instrukcja „Fosamax” (opis leku) pokazuje, że właściwe stosowanie tabletek daje dobre wyniki w pierwszym miesiącu leczenia. Pacjenci mówią, że znacznie wzmacnia kości maszynę, opuścić ból i dyskomfort. Tabletki „Fosamsaks” można nazwać jednym z najlepszych leków profilaktycznych do leczenia osteoporozy.