781 Shares 912 views

Home rat: choroba

Bred miniaturowych ras szczurów specjalnie na utrzymanie domu. Dziś niektórzy hodowcy chętnie zajmuje się hodowlą, co nieustannie zwiększa zakres możliwych kolorów szczurów. Ze względu na fakt, że zwierzęta te są bardzo skromny i doskonale przystosowane do warunków życia, są dość łatwe do utrzymania jako zwierzęta domowe. Jednak nie wystarczy wiedzieć tylko o zawartości szczurów w domu. Istnieje kilka czynników, które nie są mniej ważne, na przykład, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co do karmienia szczurów domowych, a jak leczyć konkretnej choroby zwierzęcia.


Choroba rat: jak definiować i co robić?

Choroba domu szczur mogą być bardzo różne i muszą być w stanie ich zidentyfikować. Pierwszą oznaką zdrowia zwierzaka – dobry apetyt. Inne ważne czynniki to aktywność zwierząt, połysk włosów i gładkości. Jeśli szczur nie jest jeden z tych objawów, pierwszą rzeczą, którą trzeba podjąć – dbać o swoją dietę. Kanał powinien być zawsze świeże, a najlepiej jest podać swojego zwierzaka tylko jego ulubione potrawy. Ponadto konieczne jest, aby stworzyć zwierzaka do ciepłego miejsca, w którym mógłby czuć się bezpiecznie i komfortowo mogli odpocząć. Jeżeli stan zwierzęcia wielce niepokojąca, pilna potrzeba, aby skontaktować się z weterynarzem.

Typy choroby szczury

choroby szczura macierzysty może zmieniać się, jak już wspomniano. Rozważmy najczęstsze dolegliwości zwierzaka.

Wystarczające jest niebezpieczna choroba zwierząt, jeśli jest połknięcia pasożyta robaka. W takich przypadkach istnieje silne osłabienie organizmu, jak szczur trudno żuć i połykać jedzenie. Ponadto, osłabianie korpusu może być spowodowane przez obecność pluskwy, pchły i kleszcze. Jest bardzo łatwo przenoszone chorób zakaźnych. Kleszczy zwykle „załatwić” na uszu, nosa i ogona. Te miejsca mają trochę zwierzę jest bardzo swędzące i on je czesana, czasami nawet do krwi, i za każdym razem przed zarysowaniem wzrasta rany. W takich przypadkach, zwierzęta schudnąć bardzo i całkowicie odmawiają jedzenia.

Może mieć chorób domu szczura związanych z chorobami grzybowymi, które przynoszą cierpienie do niej nie mniej niż różnych pasożytów. Skóra na odsłoniętej powierzchni zaczyna się odklejać, z powodu których naskórek jest znacznie coarsens. Należy zauważyć, że szczury są i takie choroby grzybicze, w którym nie ma żadnych objawów. Dlatego też, gdy podejrzane zachowanie lub stan fizyczny zwierzęcia jest konieczna konsultacja specjalistów.

Bardzo częstą chorobą wirusową szczurów. U młodych szczurów odchodów biegunka charakteryzuje się żółtym zabarwieniem i istnieje duże osłabienie zwierząt. Ponadto, czasem jest zgonów po takich chorób. Najgorszą chorobą krajowy szczur w tej kategorii mogą być związane z zapaleniem płuc. Na przykład, prawie nigdy enzootycznej zapalenie płuc u szczurów nie jest utwardzony, a zwierzęta umierają z powodu tej choroby.

Nie przechodzą bez echa i chorób bakteryjnych. Na przykład, zapalenie płuc zakaźne wydaje osłabionych zwierząt i charakteryzuje się objawami takimi jak gorączka, potargane futra, a po nich nie ma katar i kaszel. Bacteriosis powoduje osłabienie zwierzęcia, wełna staje nieładzie i spada, jak również gryzoni bardzo cienkie. Jeśli zwierzę cierpi salmonellozy, że gwałtownie wzrosła temperatura, apetyt znika i nie są wymioty i biegunka. Choroba jest nieuleczalna.

Negatywny wpływ na stan zwierzęcia może wpłynąć na brak pożywienia. zaburzenia jelitowe i brak apetytu może wynikać z braku składników odżywczych.

Są najczęstszych chorób u szczurów domowych, ale, jak już wspomniano, cierpią z powodu gryzoni są rzadkie.