520 Shares 3524 views

jelitowe dyskinezy – objawy i leczenie

Dyskinezy funkcjonalne zaburzenie jelit i przejawia naruszenie perystaltyki i sygnał w różnych częściach jelita. Patologia tego rodzaju rozwija się w wyniku odruchu nerwic i zaburzeń, takich jak na tle chorób organicznych układu trawiennego i pokonaniu innych organów i układów.


jelita dyskineza może być całkowita. Ta postać choroby objawia się przewlekłe biegunki lub zaparcia. Powstać ociężałość, transfuzji i borborygmus. W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest pogarszająca się apetyt, nieprzyjemny smak w ustach.

analiza rentgenowska wykazuje szybki lub wolny przepływ masy baru wokół jelita. Sigmoidoskopia, kolonoskopia i biopsji zmiany morfologiczne w błonie śluzowej okrężnicy nie ujawnił.

dyskinezy jelit nie zawsze wpływa na cały układ trawienny. Rozróżniać i inne formy tej choroby, które można podzielić w zależności od działu szkody. W związku z powyższym, dyskineza pojedyncze dwunastnica, jelito cienkie i jelito grube.

Jak w pierwszym przykładzie wykonania, taka forma wyników choroby z gallstone i wrzodu trawiennego. Symptomatologia w tym przypadku jest następująca: w regionie nadbrzusza jest ból o charakterze kurczowym, a także uczucie pełności i ciśnienia. Wszystko to jest dość często towarzyszą napady wymiotów.

Dyskineza jelito cienkie charakteryzuje spastyczne bóle brzucha, biegunka, uczucie i transfuzji dudniącym.

Stosunkowo dyskineza okrężnicy mogą bezpośrednio wskazywać na fakt , że ta forma występuje zwykle w wyniku poddania biegunki. W tym przypadku nie jest to sprzeczne z silnika funkcji jelita, która objawia się w postaci o atonia lub skurcz. W zależności od tego, pacjent powstaje albo biegunka lub zaparcia trwały. W tym przypadku, dyskineza jelit ma inną, szczególną formę klinicznych, mianowicie kolki błony śluzowej. Charakteryzuje napadowy ból w jamie brzusznej, co zawsze towarzyszy uwalnianie wypróżnień o znaczącej ilości śluzu. Badanie mikroskopowe wykazuje obecność dużej ilości kryształów Charcota – Leyden i eozynofile.

Jelito dyskineza, objawy, które właśnie zostały uwzględnione w potrzebie różnicowej diagnozy, która jest prowadzona wzdłuż takich chorób jak zapalenie jelit, zapalenie jelit, zaburzeń umysłowych. Nie należy zapominać, że powoduje zaparć może stać się tak poważne choroby jak nowotwory o różnych etiologiach, zrostów w jamie brzusznej, a także możliwość wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju jelita. W celu prawidłowego zdiagnozowania jelit dyskinez i w odpowiednim czasie, aby zapewnić odpowiednią opiekę medyczną, ważne jest, aby wyeliminować podobne objawy choroby.

To samo w sobie jest chorobą, takich jak dyskineza jelit, leczenie, które znajdziecie poniżej, nie jest niebezpieczne. W każdym razie, prognozy są korzystne. Najważniejszą rzeczą dla takiego pacjenta, aby regulować jego reżimu i charakter władzy. Obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego są widoczne. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na sposób życia, który został przeprowadzony przed rozwojem tej patologii i dostosować go odpowiednio. W niektórych przypadkach lekarze przepisują leki uspokajające lub uspokajających. Kiedy dyskineza, spastyczne charakter dodatkowo wyznaczyć holinoliticheskimi oznacza traktowanie wymiany. Kiedy nadciśnieniowa dyskinezy szybkiego powrotu do zdrowia przyczynia się do jamy brzusznej samodzielnego masażu, terapii naprawczej i fizjoterapii.