685 Shares 1806 views

Termos z ich rąk. Jak zrobić wtyczkę do termosu?

Dla każdego podróżnika, rybaka i mężczyzny wystającą aktywny tryb życia, termos jest dosłownie niezastąpiony. Szczególnie potrzeba to jest odczuwalne w najzimniejszej porze roku, kiedy ludzie kupują gorące napoje na rozgrzanie tylko. Ktoś przychodzi mądrzejszy i przenosi je z niego z góry. Jednak wymagałoby to mieć pojemnik z niskiej przewodności cieplnej, zakup czasami nie ma najmniejszej możliwości.

Jedyne wyjście – aby nawiązać termos z ich rąk. Jak to zrobić? Ten artykuł pokaże.

urządzenie pojemność

Większość ludzi zna Dewar. To był w zasadzie powstała termos: pojemników większą pojemność umieszczone, o mniejszej średnicy, a między nimi urządzenia stwarza próżnię, co znacznie zmniejsza przewodność cieplną.

Oczywiście w domu sprawiają, że nie działa, więc gotowy produkt będzie mniej skuteczna. W tym przypadku, środowisko fizyczne zastąpi folię i termos z rękami (jak zrobić pojemnik do przechowywania cieczy, patrz poniżej) będzie tylko nieznacznie gorszy niż zakupiony.

Najprostszym sposobem, aby wytworzyć pożądany z plastikowych butelek.

Instrukcje dotyczące tworzenia termos

Aby utworzyć nazwany pojemnika, trzeba będzie:

 • dwie butelki, objętość 500 ml i 1500 ml, odpowiednio;
 • ostre nożyce;
 • Nóż piśmienne;
 • folią aluminiową;
 • kilka arkuszy papieru;
 • Szeroka taśma.

A teraz spójrz na sposób tworzenia termos z rękami – jak to zrobić, na przykład, z pojemników z tworzyw sztucznych:

 1. Przyszłość obudowę cięcia dno i szyjkę w kilku miejscach, pionową nacięcie w górnej części butelki. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że mniejsze pojemniki pasował do otworu.
 2. Nietknięte butelki (kolba) Warstwa folii, przy czym połysk strona musi pozostawać w środku.
 3. To również owinąć arkusze gazet pojemników zawartych w organizmie jest bardzo szczelne, najlepiej z pasowaniem ciasnym.
 4. Włóż małą butelkę do dużego. Powrót dno cięcia w obszarze tak, że części pokrywają się. W celu zapewnienia większej niezawodności uszczelnienia 3-4 warstw szerokiej taśmy.
 5. okład obudowa z folii i taśmy klejącej – pomoże to trochę zmniejsza przewodność cieplną.

Warunki korzystania

Tworzenie plastikowej termos z rękami (jak to zrobić, opisaliśmy w artykule) jest łatwe. Ale, oczywiście, bardziej szczegółowe. Kiedy operacja jest konieczna w celu uwzględnienia jednego prostego zakazu: nie zalać wrzącą wodą do zbiornika chłodnym.

Wysokie temperatury są szkodliwe dla materiału, jeśli nie ma wystarczającej gęstości. W tym przypadku pojemniki ulegają dużej deformacji, aw niektórych sytuacjach nawet w stanie złamać. Tak więc, termosy wypełni podostyvshuyu cieczy.

Aby tego uniknąć, jak żarówka jest konieczne stosowanie szklany pojemnik. może wytrzymać wysokie temperatury i ma niewielką przewodność cieplną.

Ponadto, chociaż miękki plastik nie jest uszkodzony, ale można go usunąć i nadal chce – rzeczy może wybuchnąć.

Jak zrobić termos z rękami ze słoika

Dla miłośników spacerów zimowych, ta opcja jest odpowiednia w porządku. Wykonane z pojemnika termosu zachowa żadnych stałych pokarmów gorąco przez kilka godzin. Jednak do przechowywania ciekłego taką opcję, to najlepiej nie używać.

Aby utworzyć te potrawy wymagają:

 • plastikowy słoik z pokrywką;
 • pianka poliuretanowa;
 • Szeroka taśma;
 • nożyczki.

Krok po kroku:

 1. Wytnij prostokąt izolacji, odpowiedniej wielkości, aby je owinąć biodra banków. Pozostawić mały dodatek umieścić krawędź zakładki tkaniny. Bezpiecznym miejscem związek taśmy.
 2. Umieścić zdolność do pozostałej części poliuretanu, aby opisać jej jeden. Powstały okrąg wyciąć i dołączyć do boków przyszłych termosu z taśmą klejącą.
 3. Te same czynności wykonywane z pokrywką. Dla lepszej niezawodności skrzyżowaniu należy naprawić taśmę.

To wszystko – termos gotowy.

Produkcja czapek

Czasami, gdy rodzimy mechanizm zawiedzie, pojawia się pytanie, w ludzi: jak podłączyć termos z rękami? Będzie to wymagać:

 • sprzęgła;
 • folią aluminiową;
 • piana;
 • Film żywności.

Najprostszym sposobem, aby przywrócić do życia starą wtyczkę. To dość proste w parę, zamocowany w imadle, a tym samym zachować całkowite chłodzenie. Następnie owinąć powinna obejmować folię – to uratuje go przed zniszczeniem pod wpływem wysokich temperatur.

I aby utworzyć nową czapkę (najlepiej przed podjęciem termos z rękami), trzeba kawałek pianki. Wynika z tego, że tnie się elementowi żądany kształt i rozmiar, który jest pokryty folią, aby zapobiec przelania płynu.

Jeśli ta wypycha termos korka, a to wystarczy, aby przebić igłą od strzykawki. Wskazane jest, aby zrobić dziurę w środku, inaczej wtyczka może być zdeformowany.

wniosek

Skonstruować własną zdolność do magazynowania wody i żywności, jak się okazało, po prostu. Oczywiście, nigdy nie należy zapominać o tym mniej skuteczne w porównaniu z magazynu faceta a nie części środków na jego nabycie możliwe.

Ale jedną z zalet takich ciężkich termosu konsekwentnie: nie jest to szkoda psuć, ponieważ produkcja zajmuje trochę czasu, a koszt pojemności zmierza do zera.