845 Shares 2707 views

Trzeszczkowej. Kości stóp anatomia

W organizmie ogromnej liczby ludzi kości. Szczególnie wiele z nich w takich ruchomych części ciała jak stóp i nadgarstków. Dziesiątki kości połączonych ze ścięgien, aby pomóc przeprowadzenia prac, które jest niedostępne dla zwierząt, chyba że inny niż małpy. Złożony układ rąk i stóp, choć ma dużą ilość tkanki łącznej jest narażona na różnego rodzaju urazów i chorób. Najczęściej spotykane – złamania. Koncepcja związana z kości błędów i ewentualnej stronniczości. Ręce i nogi, jak zostało powiedziane, wiele z tych organów, które nie różnią się pod względem wielkości, więc trzeba je traktować dużo czasu. Trzeszczkowej najbardziej podatne na choroby i uszkodzenia.

stopa

kości noga prezentuje ogromną ilość. Niektóre z nich są zjednoczeni przez wspólną nazwą stopy. Trzeszczkowej należy właśnie do tej grupy. Znajduje się pomiędzy kością skokową, prostopadłościan i pośrednich kości klinowych. Jest to miejsce, stopy, bez palców, często podatne na złamania.

Kości stopy, anatomii , który składa się z trzech działów, dość liczne: stępu, śródstopia i palców. Kości śródstopia stopy zawierają w swoich szeregach i kości łódeczkowatej. Znajduje się w pobliżu wewnętrznej stronie stopy. Na swojej krawędzi umieszczone guzowatość trzeszczkę dół. W medycynie, funkcja ta jest używana do określenia, skarbiec, który ma przystanek. Rentgenowskie pomagają zrozumieć strukturę tej części ciała.

szczotka

Trzeszczkę, a ponadto znajduje się w zaroślach. Należy do małych kości nadgarstka. To jest najbardziej podatne na złamania, gdyż znajduje się na krawędzi dłoni. Co ciekawe, człowiek, który złamał kość, nie czuje się dużo bólu i czuł siniaka, choć silny. W związku z tym, jest to dość niebezpieczne. Jeśli nie zobaczyć się z lekarzem, może mieć poważne konsekwencje. Na przykład, trzeszczkę może prawidłowo rozwijać się razem.

Nadgarstek składa się z 8 kości. Tworzą one dwa rzędy każdy w tym czterech z nich, które znajdują się między kośćmi śródręcza i przedramienia. Scaphoid łatwe do znalezienia ze względu na jego lokalizację. Jest między ścięgien prostowników hallucis longus i długim abductor mięśni.

Choroby kości stopy

Dodatkowo do złamania, stopa trzeszczkę jest odsłonięta i innych uszkodzeń i chorób. Na przykład, choroby Kellerra. Osteohondropatija może służyć jako posłaniec choroby. Wpływa na wszystkie kości stopy. Stopniowo niszczy tkankę. W czasie choroby mała ilość krwi jest dostarczany do kości, a co za tym idzie, tlen i składniki odżywcze brakuje. W rezultacie, komórki nie mam dość tego gazu, i inne niezbędne składniki, stopniowo umierają. Jednak zdarza się w przypadku choroby Keller, bez interwencji zakażenia.

Przyczyny choroby Keller

Choroba Kellera nie mogą występować samoistnie. Dla niej, istnieje kilka powodów, które w jakiś sposób utrudniają przepływ krwi do kości. Najczęściej jest to uraz kolana, na przykład, silne stłuczenie lub złamanie. Ponadto, choroba podatne na tych, którzy nosić niewygodne buty mały rozmiar. Choroba zwyrodnieniowa stawów – Choroby, które również prowadzą do choroby Kellera. Oprócz wyżej wymienionych powodów, wrodzona deformacja kości stóp może również prowadzić do pogorszenia. Mieszkanie – jedna z głównych wad. Ale powody, które bezpośrednio wpływają na wygląd choroby, nie stwierdzono nawet dzisiaj.

kształt

kości nóg narażone dwie odmiany choroby Keller. Wszystko zależy od tego, jaka część stopy nie otrzymuje wystarczających składników odżywczych i tlenu.

Z klęsce trzeszczkowej choroby kości zwanej choroby Keller 1. Jeśli krew nie jest dostarczany do głów drugiej i trzeciej kości śródstopia, która prowadzi do ich zmiany, nazywane jest chorobą Keller 2.

Dodatkowo wyróżniają się z kilku etapów:

 • Martwica.
 • złamanie kompresyjne.
 • Fragmentacja.
 • Odbudowa kości.

W pierwszym etapie śmierć kostnych belki, które służą jako elementy strukturalne kości. Ponadto, tworzenie nowych kawałków kości, które często załamać z powodu słabej siły. Następnie rozpuścić belki kości. I ostatni etap jest w pełni zgodna z tytułem.

Leczenie choroby Kellera

Muszą być poddane leczeniu kości stopy. Anatomia z nich bardzo skomplikowane, więc nie są one łatwe do wyleczenia. Kiedy choroba Keller 1, najczęściej jest to złamanie trzeszczkę występuje. To może być mylone siniak, a choroba jest bardzo trudne do wykrycia. Jeśli tylko przez chorych wypadku nie należy zasięgnąć pomocy lekarskiej. Po przejściu na przebieg leczenia. Kości o tej samej nazwie jest jeszcze w ręku, ale będzie to już można nazwać chorobą Ireysera, chociaż zasada leczenie jest takie samo.

leczenie zachowawcze – jeden z najbardziej skutecznych metod leczenia. nałożyła również gipsie. Większość stopa nie jest zalecane, aby przenieść, bo takie małe i niestandardowe formy kości jest trudna do ustalenia. Po zdjęciu gipsu, aby zapisać wyniki, trzeba trochę czasu, aby chodzić o kulach lub trzciny cukrowej, dzieci szyte specjalne wkładki. Leki mogą przyspieszyć fuzję. Bardzo pomocny procedury termiczne.

niedopuszczalnie

To jest niemożliwe do czynienia z po usunięciu sporu tynku. Noga potrzebują trwałego pokoju. Ponadto istnieje możliwość nieprawidłowego fuzji i tworzenia fałszywego stawu, co jest trudne do wyleczenia. Wymagają operacji. Dlatego proces rehabilitacji muszą być traktowane z najwyższą starannością. Dodatkowo, można wziąć tylko te leki, które zostały przepisane przez lekarza, w przeciwnym razie można tylko pogorszyć sytuację nogę. Nie można ignorować porady lekarza, ponieważ każda osoba ma swój konkretny organizm. Niektóre kości są kruche od urodzenia, więc powinny być one podchodzić ze szczególną uwagą do leczenia tej choroby.

Złamanie kości na ręku

Jak już wspomniano, trzeszczkowej ręce kostne i stopy bardziej podatne na złamania ryzyka. Wynika to z faktu, że na stopie i kości dłoni ułożonych w takich miejscach, które występują najczęściej rannych. Jeśli spojrzeć na statystyki, w przypadku złamania nadgarstka doznał w 61-88% it łódkowatą.

Przyczyny złamania

Ale z jakiegoś powodu nie jest złamanie kości? Jak pokazuje praktyka, wielu rannych w wyniku wpadnięcia w ramiona. W tym przypadku obciążenie jest niemal całkowicie położyć się na kości. Różnią się także same złamań: stawowej i śródstawowe.

objawy

Trzeszczkowej bardzo często traumę. Ale po zerwaniu niemal boli. Większość po prostu nie zauważyć dyskomfort myśląc, że to tylko stłuczenie. Jednakże, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Trzeszczkowej słabo na leczenie, a jeśli nie dogoni jej fuzji, ale może mieć nieodwracalne skutki. Niestety, nie wszystkie udać się do szpitala. Najczęściej znaleźć uszkodzony w sposób losowy. Można wybrać tylko niektóre z objawów, które mogą pomóc w identyfikacji obrażeń:

 • Ból w trzeszczkę.
 • Niedogodności w ruchu stawów rąk.
 • Dość bolesne przedłużenie promienia.
 • Pulchności z danego obszaru.

diagnostyka

Podobnie jak w przypadku złamań kości na nadgarstku, z urazem kości trzeszczkowej na nodze poważnie przestać cierpieć. Rentgenowskie pomaga znaleźć przyczynę bólu. Początkowo prowadzi się w urządzeniu do projekcji 3D, które badanego obszaru, w trzech występów. W końcowym etapie jest wyraźnie widoczne na pękanie (błąd) trzeszczkę. Wszystko to odbywa się ze względu na fakt, że trzeszczkę jest bardzo słabo na leczenie, jest otoczony przez inne organy. W celu prawidłowego i dokładnego zastosowania gipsie, wystarczy projekcji 3D.

Istnieją subtelności. Na przykład, palce powinny być skompresowane w pięść. Jeśli pęknięcie nie jest natychmiast widoczny rentgenowskim, a wszystko wskazuje, że jest ofiarą jest gips przez około 2 tygodnie, a następnie szczotkować go ponownie sprawdzane. Chodzi o to, że w tym okresie nie jest resorpcja i pęknięcie jest wyraźnie widoczne, o ile, oczywiście, jest obecny na wszystkich. Zajęcia pomagają postawić diagnozę i przepisać leczenia.

leczenie kości

Trzeszczkę na nadgarstku jest często łamane, które wykrywają niezwykle trudne. Aby wykryć pęknięcie musi uciekać się do projekcji 3D. Ale leczenie złamań jest znacznie dłuższe i trudniejsze. Konsolidacja kości pochodzi wyłącznie z powodu śródkostnej kalusa, który tworzy bardzo powoli i wymaga dużych ilości składników odżywczych (krwi). Możliwe przemieszczenie dalszego fragmentu. Wszystkie powyższe prowadzi do powstawania rzekomych, a tym samym komplikuje i tak już nie jest to łatwe leczenie.

1 sposób. Leczenie świeżych urazów

Najprostszym sposobem akrecji scaphoid ręce – jest nałożenie obsady. Występuje najczęściej stosuje się go w 90-95% przypadków. Nakładka pochodzi z głowami kości śródręcza aż do łokcia, a obowiązkowe zajęcie jest uważany przez pasma paliczka małego palca. Szczotka pozostaje stała, ale dla wygody, ofiara swojej pozycji ma postać małego rozszerzenia. Immobolizatsiya szczotka trwa około 11 tygodni. Jeśli złamanie wystąpiło z guzka, to tylko 4 tygodnie. Po usunięciu opatrunek gipsowy jest obowiązkowe x-ray, który pokaże, czy istnieje prawo Fusion. Jeśli zostanie wykryta luka, bandaż gipsowy nakłada się ponownie, ale za 1-2 miesiące, a kontrola fuzji odbywa się co miesiąc. Po ukończeniu kursu leczenie odbywa się odzyskać.

Out leczenia zachowawczego są:

 • Czas aplikacji.
 • Stała kontrola lekarzy.

Inne sposoby. Leczenie starych urazów

Jeśli złamanie jest wykrywana dopiero po 3 miesiącach, uważa się, stary. Do tego czasu, czas dorosnąć fałszywego połączenia. To komplikuje leczenie. Korzystanie rentgenowskie miejsce złamania, a także wykryć obecność wgłębień i torbielowaty diastasis między fragmentami. W tym przypadku, nałożenie obsady nie może pomóc. Użyj jednej z wielu metod, najbardziej znany:

 1. Kość szczepienia korowej przeszczep.
 2. Kości szczepienie Matti-Russe.

Kość szczepienia korowej przeszczep

Metoda wynaleziona w 1928 r. Jest on używany z non-Zjednoczone złamań i fałszywych stawów trzeszczkę. Dostęp do tyłu belka jest stosowany do znieczulenia podczas operacji. Bez uszkodzeń, bez wpływu na nerw promieniowy, nie ma dostępu do nadgarstka. Rassekanie jego kapsuła pomaga wykrywać fałszywe połączenie. Po zakończeniu operacji, nakładające się odlewane w taki sam sposób, jak opisano powyżej. Wraz z nim, trzeba wziąć około 14 dni. Następnie zdjąć szwy i zastosowanie ma okrągły bandaż. Rola płytki kostnej gąbczastej często niesie przeszczep.

Kości szczepienie Matti-Russe

Jednym z najbardziej skutecznych działań. Ale to jest dość proste. Ona wykrwawił się na polu, ale przepływ krwi przez co praktycznie nie pogarsza. Ustabilizować scaphoid za pomocą szprych. Kliny przeszczepu kości. Wstępne pozycjonowanie szprychy nie pozwala gruz do mieszają. Immobolizatsiya trwa około 10 tygodni. Usuwanie ramienna następuje dopiero po 8 tygodniach.

złamanie stopy

Jak już wspomniano, kości stępu są najbardziej podatne na różnego rodzaju urazy. Najczęściej zdarza się złamanie po upadku ciężkiego przedmiotu na stosie. Czasami cierpi nie jeden, ale kilka kości, ponieważ znajdują się w bliskiej odległości od siebie i mają niewielkie rozmiary. Jak z trzeszczkę nadgarstka, nie opóźniać leczenia. Jednak stopa jest znacznie łatwiejsze do wyleczenia. Natychmiast kość łódkowata złamania występuje albo ze względu na spadek przedmiot mający duży ciężar albo ze względu na ściskanie w zakresie od innych. Dość zróżnicowane kości anatomii stopy ma dziesiątki gatunków.

objawy

Ujawniają pęknięcie trzeszczkę stopy jest znacznie łatwiejsze niż pędzlem. W przypadku uszkodzenia tego rodzaju jest prawie niemożliwe, aby chodzić normalnie, nie jest stały ból. Ponadto ruch kołowy stupnoy ujawnia ostatecznie podzielone kość staje się namacalna. Ale prawie zawsze uraz kości łódeczkowatej w połączeniu z urazami innych kości stóp, a w szczególności Tarsu.

Leczenie kości stopy

Znać wielkość i położenie pękanie, wystarczającej do prześwietlenie w 2 rzutach, a nie 3, jak to było z trzeszczkowej szczotki kości. Chyba że nastąpiło przesunięcie, a następnie nakłada się zwykle obsady. Ale jeśli to się stało, to się repozycji. W najcięższych przypadkach, otwarte redukcja jest wykonywana. W obsadzie jest stosowany przez średnio 4 tygodnie.

Podsumowując, można powiedzieć, że bardziej niż jakiekolwiek inne trzeszczkowych kości nadgarstka i stopa jest narażona na uszkodzenia. Na jej leczenie trwa długo, często muszą uciekać się do operacji. Jednak łączenie kości na stopie jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Wykryć pęknięcie na rękę jest dość trudne, a coraz częściej zdarza się przez przypadek. Trzeszczkę stopy podczas pęknięcia mocno boli.