742 Shares 9413 views

Jak i co do mycia podkładu ze szkłem?

Jeśli w trakcie budowy lub naprawy środków nie mogą chronić okna szkła od uderzenia podkładu, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak usunąć materiał z powierzchni. Nie gruntowe kompozycje, które po prostu przemywa się czystą wodą. Inni jednak trudne do usunięcia, nawet z pomocą specjalistycznych środków czyszczących. Rozważmy najbardziej praktyczne i skuteczne rozwiązania, które odpowiedzą na pytanie, jak do mycia podkładu ze szkłem?


Jaki jest podkład?

Zanim dowiesz się, co do mycia podkład do szkła, zobaczmy, co się stało? Tego typu materiał jest szeroko stosowany do powlekania konstrukcji przyczepność i naprawy. Po odparowaniu wody starter obejmuje polimeryzację twardnieje i staje slozhnorastvorimoy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, wcześniej niż do prania podkładu z okularami? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części materiału.

Narzędzia i przyrządy do oczyszczania podkładu

Grunt do mycia ze szkłem? Aby rozwiązać ten problem, można użyć następujących środków:

 • rozpuszczalnik (aceton, benzyna lakowa itp);
 • woda;
 • środków czyszczących;
 • Stężone kompozycje chemiczne;
 • Tradycyjne metody (ocet istocie, sody oczyszczonej);
 • ostrze zgarniacza, gąbki ścierne, ściereczkę.

Następnie rozważyć możliwość stosowania i skuteczność rozpatrzenia w zależności od rodzaju podkładu, który przeniknął do powierzchni szkła.

Gruntowe kompozycje do pastowania tapety

Dość często, przed przejściem do ścian tapety wklejanie, mistrzów uciekają się do specjalnej obróbki powierzchniowej podkładu. Natychmiast warto zauważyć, że substancje te są zmywane bez kłopotów, zwłaszcza jeśli leczenie jest prowadzone aż do całkowitego zestalenia.

Podkład może być zmywane szybie? W tym przypadku, wystarczy użyć dowolnego mokrą szmatką, co było pod ręką. To może być mokre płótno, ściereczkę lub gąbkę.

Jeżeli grunt dla tapet miał czas zestalania na powierzchni szkła, nie od razu uciekać się do stosowania materiałów ściernych. W tej sytuacji zaleca się zwilżyć miejsce powstawania plam i czekać na obrzęk zanieczyszczenia. Gdy grunt jest zmiękczona, konieczne jest, aby zatrzeć ślady tego samego segmentu gąbką lub szmatką.

Grunt do mycia z szkła akrylowego?

Niniejszy materiał typu, jak również jako kompozycje w powyższych kategorii, może być łatwo usunięty z gładkiej powierzchni – płytkę szklaną. Otrzymany skażenie dobra zanurzenia w wodzie nie jest konieczne. Po pewnym czasie, podkład akrylowy zmiękczona, a to może być usunięte bez użycia środków chemicznych.

Wyjątkiem są kompozycje, które zawierają barwniki. W takim przypadku konieczne jest uciekanie się do obróbki powierzchni benzyną. Aby szybko poradzić sobie z zadaniem umożliwienia wstępnej obróbce szkła z ciepłą wodą.

Wash primer głębokiej penetracji szkła?

Na grunt głębokiej penetracji substancji o zawartości fenoli. Te ostatnie stosuje się przede wszystkim do impregnacji drewna. Po kontakcie z takich kompozycji na powierzchni szkła, ich końcowa polimeryzacja zachodzi w czasie krótszym niż jeden dzień. Jeżeli grunt fenolowe nie został usunięty przed tym razem jest to konieczne do czyszczenia uciekać się do stosowania rozpuszczalników chemicznych. Tu przyjść z pomocą: rozpuszczalnik, ksylen, tym samym benzyną lakową. W celu zwiększenia efektywności, te środki mogą być mieszane ze sobą w równych proporcjach.

Ślady oczyszczenia ze szkła, głębokości penetracji podkładu wytwarza się w sposób następujący:

 • Szkło zwilża ciepłą wodą;
 • w miejscu powstawania plam stosować rozpuszczalnik;
 • Po kilku minutach ostrożnie starto powierzchni materiałem ściernym, uniknięcie dużego nacisku;
 • Te operacje są powtarzane w tej samej kolejności;
 • Pod koniec szkła czyścić wszelkie dostępne szmatki lub miękkiej gąbki.

Jak usunąć gruntu Klej do szkła?

Substancje w tej kategorii to: obróbka powierzchniowa poprawić holowania pomiędzy, użyte materiały wykończeniowe i bazowych. Takie kompozycje nie rozpuszczają wodę i testowano w procesie polimeryzacji w bardzo szybko, tworząc stabilne połączenie z powierzchniami. Dlatego też, w celu ich usunięcia jest niezwykle trudne.

Grunt do mycia ze szkłem? Jedynym rozwiązaniem usunąć zestaloną kompozycję klejącą przez aplikację Windows jako mechanicznych metod czyszczenia. Dla tych celów, to najlepiej, aby uciekać się do użycia cienkiego ostrza. Trzymając powinien być pod kątem około 45 °. Po przejściu przez szklaną powierzchnię, konieczne jest, aby starać się angażować ostrą krawędź plam ostrze starterów. Po usunięciu substancji klapy zestalonych pożądane czyszczenia zabrudzonych powierzchni wielokrotnie.

Ułatwienia procedury usuwania zanieczyszczeń mogą pomóc mechanicznie rozpuszczalników organicznych. Fundusze w tej kategorii zawierają jego część, która częściowo zneutralizować właściwości adhezyjne startera. Preparaty do czyszczenia szkła, stosowanie rozpuszczalników organicznych jest przeprowadzana zgodnie z następującym schematem:

 • Segment względu zwilża podstawowy skład i nanosi na miejscu;
 • około połowę przejście z włókna szklanego zostały usunięte;
 • galaretowaty konstrukcja utworzona przez ostrza lub łopatki usunięte;
 • Szkło Przecierać czystą gąbką z mydłem, a następnie wilgotną ściereczką.

Zastosowanie silnych środków czyszczących

W przypadkach, gdy realizacja powyższych decyzji nie daje oczekiwanego rezultatu lub podkład typ jest nieznany, należy powołać się na „ciężką artylerię” – związków chemicznych gospodarstwa domowego, które są używane do usuwania problematycznej odpornego na zabrudzenia.

Wśród najbardziej skutecznego czyszczenia warto zauważyć następujące środki:

 • Veroclean.
 • Powerfix.
 • Hodrupa.
 • Atlas Zsop.
 • Dopomat.
 • Corvett.

Wszystkie substancje Powerfix oznacza dodawanie kwasu (skuteczne przy czyszczeniu płytek ceramicznych) mają charakter zasadowy. Ze względu na wysokie stężenie składników chemicznych w ich skład i pracować z nimi z okien podczas czyszczenia zaleca starterów rękawice i okulary ochronne.

Tradycyjne metody czyszczenia

Jako asystenci, narzędzia gospodarstwa domowego do usuwania plam z podkładem szklanym, często używać gorącej wody, bite i sodę. Zabrudzoną powierzchnię traktuje się w gorącej wodzie. Następnie, w miejscach zastosowano nierozcieńczony ocet. Poprzez przejście 10-15 minut przemywa się, a następnie wytarcie zmacerowane ślady startera sodę. Zazwyczaj do całkowitego oczyszczenia powierzchni procedura musi być powtórzony.

Konkludując

Aby nie obciążać się ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie, co do mycia podkład do szkła, ważne jest, aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstawania trwałych zanieczyszczeń podczas prac budowlanych lub konserwacyjnych. Aby to zrobić, trzeba najpierw zamknąć otworów okiennych folią. Stawów pożądane taśmy uszczelniającej lub osłony taśmy maskującej. Wszystko to pozwoli uniknąć wykonywania niepotrzebnej pracy.