690 Shares 8072 views

„Simbiolakt compositum”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Dla prawidłowego funkcjonowania jelita jest konieczne, aby korzystne mikroorganizmy. Ale współczesna żywność często prowadzi do zaburzeń mikroflory jelitowej i zaburzeń. Dlatego naukowcy nieustannie opracowuje nowe leki przeznaczone do normalizacji równowagi drobnoustrojów w ludzkim układzie pokarmowym. Jeden z najlepszych środków do takiego działania jest „Simbiolakt compositum”, stworzony przez czołowych niemieckich farmaceutów. Ten suplement diety przeznaczony do normalizacji mikroflory jelitowej, poprawa błony śluzowej przewodu pokarmowego, wzmacniają układ odpornościowy.


Dlaczego muszę używać tego leku

wnętrzności pogarsza się z powodu różnych przyczyn. Kiedy równowaga mikroflora jest zakłócony, spowalnia wchłanianie składników odżywczych z pożywienia, syntezy witaminy, enzymy i hormony. Istnieją różne zaburzenia trawienia, takie jak zaparcia, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia. W tym przypadku mówimy o wystąpi dysbioza. Może to spowodować takie powody:

 • Niezdrowa dieta z dużą ilością pokarmów wysokokalorycznych i półproduktów;
 • częste stosowanie środków przeciwbakteryjnych;
 • stałe zmęczenie, stres;
 • palenia i spożywanie alkoholu.

W tym przypadku, różne leki stosowane do normalizacji mikroflory. „Simbiolakt kompozitum” w porównaniu z innymi lekami, ma kilka zalet:

 • Ma dużą wydajność ze względu na wysoką zawartość substancji biologicznie czynnych;
 • ma to korzystny wpływ na jelita na całej ich długości;
 • Nie zawiera kompozycję smakowo-zapachową i innych środków chemicznych, a także składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne;
 • Posiada wygodny formularz wniosku i zwalniania;
 • również w połączeniu z innymi lekami.

lek

Ten suplement diety jest w dwóch formach: „Simbiolakt plus” i „compositum”. Jaka jest różnica, można zrozumieć, jeśli uważnie ich składu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest taka sama. Oba leki zawierają kilka gatunków bakterii pałeczek kwasu mlekowego, Bifidobacterium i inne bakterie kwasu mlekowego. Ale „Simbiolakt Plus” dodatkowo zawiera jednostka tworząca kolonię i biotynę. To trochę poprawia jego działanie, ale narzuca pewne ograniczenia dotyczące użytkowania. Dlatego większość nadal korzystać z „Simbiolakt compositum”. Zawiera ona mieszaninę korzystnych kultur bakterii kwasu mlekowego i mikroorganizmów.

Jakie działania ma

„Simbiolakt Compositum” ze względu na swój skład i normalizuje mikroflorę jelitową, zapewniające równowagę fizjologiczną mikroorganizmów. Bakterie Lactobacillus i Bifidobacterium mieć szkodliwy efekt przeciw większości patogennych bakterii. Rzeczywiście, pod wpływem leku w jelitach tworzy specjalną kwaśne środowisko, które jest wrogie wobec nich. Pod wpływem bakterii kwasu mlekowego zawartych w preparacie, stanu śluzówki jelita jest lepsza. Umożliwia to szybsze syntezę witamin z grupy B, jak również absorpcji żelaza, wapnia i witaminy D.

Ponadto, „Simbiolakt Compositum” ułatwia trawienie białka. Bardzo często problemy stało z asymilacji kazeiny mleka. Lek jest łatwo poradzić sobie z nim.

wskazania

Ten suplement diety stosowany jest w leczeniu osób dorosłych i dzieci prawie od urodzenia. Kompleks leczenia lub po prostu „Simbiolakt Compositum” może być przypisany w zależności od konkretnej choroby. Instrukcja zaleca stosowanie go w następujących warunkach:

 • dla dysbioza jelit;
 • Po potraktowaniu lekami przeciwbakteryjnymi, sulfonamidy i podczas prowadzenia chemoterapii;
 • przewlekłe zapalenie okrężnicy, zapalenie jelita i choroba Crohna;
 • do leczenia ostrych infekcji jelitowych;
 • biegunka;
 • zatrucie pokarmowe;
 • wzdęcia i zespołu nadwrażliwości jelita grubego.

Ponadto, lek ten jest również skuteczny w leczeniu zintegrowanego wielu innych chorób. Na przykład, jest on często stosowany w leczeniu narządów płciowych przed operacjami, egzaminu lub przygotowania do prenatalne w ciąży. Lek szybkości odzyskiwania w chorobach zapalnych, układu moczowo-płciowego, przewlekłych chorób płuc i górnych dróg oddechowych. Pomaga „Simbiolakt compositum”, jak w alergii, astmy i niektórych chorób skóry. Szczególnie przydatne do normalizacji flory jelitowej u grzybicy, atopowe zapalenie skóry, trądzik, otarcia.

„Simbiolakt compositum”: instrukcje użytkowania

Sposób dawkowania leku jest określona w zależności od wieku pacjenta i stopnia nasilenia choroby. „Compositum” jest dostępna w formie proszku do sporządzania roztworu. Musi ona być rozpuszczona w pół szklanki wody lub mleka. Płyn może być lekko ciepła, ale w żadnym wypadku nie na gorąco, w przeciwnym razie korzystne mikroorganizmy śmierć. Przygotowany roztwór należy wypić od razu, że nie może utrzymać więcej niż 15-20 minut. Drink jest pożądane podczas posiłku.

Przepisać leki dla dzieci od 2 lat. Mogą wziąć trzeci worka oznacza każdy dzień. Po 6 roku życia można podawać pół worka. Dorośli i dzieci powyżej 10 lat zaleca się pić medycyny 1 saszetka 1-2 razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi 3-4 tygodni, wskazane jest, aby nie zatrzymać się natychmiast po wypiciu leku poprawy. A w niektórych przypadkach leczenie może zostać przedłużony do 2 miesięcy.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Lek był dobrze tolerowany przez wszystkich pacjentów. Jedynie w rzadkich przypadkach, reakcje alergiczne, takie jak te, którzy cierpią na nietolerancję laktozy. Dlatego w leczeniu dzieci powinny skonsultować się z lekarzem. Ale zwykle lek bezpiecznie podawać dzieciom po 2 latach, a w młodszym wieku zaledwie wskazań i pod nadzorem lekarza. Po tym wszystkim, potrzebują specjalnego schematu dawkowania w zależności od masy, ale nie można dać więcej niż ćwierć worka dziennie. ostrożność należy również odnieść się do powołania leku podczas ciąży.

"Simbiolakt compositum": odpowiedniki

stosować różne leki do normalizacji mikroflory jelitowej. Istnieją także takie jak „Simbiolakt Compositum” zawierającej proszek z suszonych bakterii kwasu mlekowego. Mikroorganizmy w ich skład może być różny, więc ich działania jest nieco inna. Przygotowania do normalizacji mikroflory są akceptowane przez specjalnego programu, a jedynie na podstawie opinii lekarza. Najczęściej przepisywane leki takie:

 • "Laktofiltrum".
 • "Hilak Forte".
 • "Maksilak".
 • "Bionorm".
 • "Linex".
 • "Rotabiotik".
 • "Biosporin Forte".
 • "Biovestin Lakto".

Leki te są najbardziej podobne w budowie i działaniu do „Simbilakt compositum”. Ale wybór leków lepiej jest zaufać lekarzowi.

Recenzje przygotowania

Zakłócenie mikroflora jelitowa może ulec pogorszeniu nie tylko pracę układu pokarmowego. To zaburzenia snu, zmniejszona sprawność, pojawiają się reakcje alergiczne. I stały ból w jamie brzusznej, zbyt nieprzyjemne. Dlatego pacjent próbuje znaleźć lek, który zwalnia go z tych objawów szybciej. Wielu wybiera "Simbiolakt compositum". Jego cena w porównaniu z innymi lekami, jest dość wysoki – opakowanie 30 torebek, które wystarcza na przebieg leczenia kosztuje około 2000 rubli. Ale efekt stosowania przychodzi niemal natychmiast. To jest odnotowane przez wszystkich pacjentów. Wiele osób pisze, że próbowałem różnych leków, ale takie szybkie rezultaty zaobserwowano.