340 Shares 1793 views

Co to jest WordPress, i jak to działa?

Osoba, która właśnie rozpoczęła się dowiedzieć, co stanowi system zarządzania treścią (Sousse), zainteresowanych w wielu kwestiach. Czym jest WordPress, Joomla, phpBB i wiele innych rozwiązań technologicznych, webmasterzy zainteresowanie początkujących. Oczywiście, wszyscy razem – to złożony, wieloaspektowy i wielki temat. Dlatego skupimy się tylko na WordPress. Idziemy przez artykułu, jak to Sousse ewoluowały, co ma zalety, jakie możliwości oferuje – w ogóle, to aby uzyskać przegląd.


Co to jest WordPress

I jak to działa? Dlaczego on lubi dużo ludzi? Według niektórych sondaży, WordPress można znaleźć w niemal połowie webmastera. Ważną zaletą jest to, że jej użytkownik może łatwo i szybko, w ciągu zaledwie kilku minut, aby stworzyć swoją stronę, nawet jeśli nie masz pojęcia o tym, co jest MySQL, PHP, lub GNU GPL. Nawet mieć pomysł, że to internetowy programowania, nie jest to konieczne. Korzystając z tej ludzkiej projektanta czekają gotowe szablony, które są warianty przyszłego miejscu. W razie potrzeby, a trochę znajomość PHP może dramatycznie zmienić istniejący obrabianego do własnych upodobań. Również bez programowania wiedza staje się zarządzanie dostępne nagłówki, tworzenie niezbędnych stron i wpisów w blogu, dodawać zdjęcia, tabele, wideo i różne wzory. Na pewno ostatnie słowo bardzo niewielu ludzi spełnione, więc niech otoydom z pytaniem, co WordPress, a co to jest za, a zwrócić uwagę na przydatnych elementów.

widget

Jak WordPress to nazwa małego programu, który posiada funkcjonalność oprogramowania (a może również interfejs graficzny). Cechą widget jest to, że nie rozszerza możliwości platformy, i jest oddzielona (choć w środowisku projektanta). Dzięki niemu można dokonać znaczących zmian w konstrukcji i dekoracji strony. Oczywiście, widżety są całkowicie nie może zastąpić HTML, CSS, PHP i MySQL, ale co oferują jest więcej niż wystarczająco. Ponadto, jeśli badamy te języki programowania, struktury danych i układ, konieczne jest, aby zanurzyć się czytać raczej uciążliwe dla wielu książek. A to wymaga czasu. I widżetami taka korekta w najgorszym wypadku trwa godziny. A poziom wydajności będzie taki, że wynik jest uważany za profesjonalną pracę.

Kim jest ten Sousse?

Jeśli głowica wkradły się do idei, że ten system zarządzania treścią używany tylko przez amatorów, to wiedzcie, że to złudzenie. Jest to popularne wśród profesjonalnych projektantów stron internetowych i programistów. Ze względu na zawartość witryny jest przeprowadzane WordPress gamę niezbędnych skryptów i nowych stylów. I specjalistów są często po prostu trzeba dostosować niektóre elementy spotkać pożądanego rezultatu.

Może to być lokalizacji domowej? Po tym wszystkim, tylko twierdzą, że taki WordPress. W języku rosyjskim będzie miejscem, czy nie – to zależy od tematu, którego używasz. Ale nawet jeśli jest anglojęzyczny, aby było jasne, do naszych rodaków nie będzie trudne. Pomoże to i ustawienia Sousse i wiele wtyczek. Należy rozumieć, że jest to kompletny system oprogramowania, które można dostosować do konkretnych celów. Ona ciągle działa bez problemów na miejscu. Ciągły zapewniając wsparcie dla jego funkcjonalności, od początku do końca. Z tego powodu nazywa się systemy zarządzania treścią.

Platforma programistyczna

Jak zacząć? Pierwsza wersja powstała już w odległym 2003 roku. WordPress początkowo był pochodną innego projektu pracował nad Matt Mallenveng. Początkowo technologia ta skupiła się na tym, że do tworzenia własnych blogów. Na przykład, osoba pisze sam co chce, czytelników skomentował – to wszystko. Ale w przyszłym systemie zarośniętych kontaktów, które przyczyniły się do wielu jej status wolnego. W rezultacie, teraz można tworzyć i katalog i sklep internetowy i blog. Ponadto, w ramach gratyfikacji jest rozumiana nie podać nazwę domeny i hosting provisioning i motywów, wtyczek, skrypty i inne oprogramowanie. Chociaż, prawdę mówiąc, a dwie pierwsze można również uzyskać na podstawie bezoplatnoy. Jednakże, jako nagrodę hosters umieszcza na swojej stronie internetowej do reklamowania. Nie mogą być również ograniczeń dotyczących usług i wiele innych rzeczy, które nie zajmą.

wygoda

Teraz porozmawiajmy o tym, co WordPress wielu serwerach. Pierwotnie był to osobny projekt, ale teraz to jest zawarte w jądrze. Na wielu serwerach – to sposób działania w przypadku korzystania z plików i istniejącej bazy danych, aby stworzyć sieć serwisów na WordPress. W tym przypadku, każdy zasób ma swoje własne ustawienia, choć motywy i wtyczki użytkownicy stają się powszechne. Daje to szereg korzyści:

 1. Nie ma potrzeby uruchamiania wielu kont.
 2. Wtyczka jest zainstalowana tylko raz, i wykorzystanie wszystkich zasobów mogą być przechowywane.
 3. Aktualizacja oprogramowania jest konieczna tylko raz, a nie odrębnie dla każdej witryny.
 4. Jeśli chcesz, możesz aktywować plugin jest obowiązkowe dla wszystkich.
 5. Można używać tego samego motywu lub założyć filie czas pracy dla każdego zasobu oddzielnie.
 6. Zoptymalizowana wymiana danych pomiędzy różnych miejscach w ogromnej sieci. Staje się o wiele łatwiejsze i szybsze.

Należy uczciwie powiedzieć, że taki system i ma swoje wady. Odnosi się to głównie do znacznej objętości bazy danych, która rośnie z każdym miejscu. Ale niezawodny architektura konstrukcja pozwala rozwiązać wiele problemów.

możliwości

Więc teraz wiemy wiele o systemie. Porozmawiajmy o tym, co możemy zrobić. Dziesiątki tysięcy osób o innej konstrukcji pomoże nam wybrać projekt witryny. Ich montaż, jak również plug-iny, proste – wystarczy pobrać wybraną wersję serwera, a jedynie z Sousse wszystko uporządkować. Zrobiła rozpakować, zainstalować i uczynić pracę. Dostępność gotowych skryptów i widżetów znacznie rozszerza możliwości, niemal na autopilota. Więc trudno nie skorzystać. Ale jest to możliwe, aby zobaczyć w wielu innych czas pracy? Prawdą jest, zatem do zrozumienia wszystkich funkcji, chodźmy przez zalet Sousse. I dowiedzieć się, co zrobić, musimy zwrócić uwagę.

zalety

W uzupełnieniu do wyżej opisanej informacji na prostotę i wygodę, proponujemy zapoznanie się z takich zalet:

 1. Darmowe. Początkujący webmasterzy, którzy chcą tworzyć własne projekty, to zacznie działać i zmniejszyć swoje wydatki, że na początku jest bardzo ważne.
 2. Łatwość użycia. Aby zainstalować najnowsze systemy zarządzania treścią nie potrzebują więcej niż 5 minut. A kody programów są w taki sposób zrozumiały projekt, który będzie łatwo zrozumieć zawiłości technicznych. Ponadto, najważniejsze pliki są podpisane, a wiele z nich jest coraz skomentował. Twórcy starali i wykonany system tak przyjazny, że rozumieją je na życie każdego z nich.
 3. Cross-platform. Sam Sousse jest uruchamiany na komputerze serwera jest niczym dodatkowa (inna niż przeglądarek) nie trzeba instalować. Poprzez ten zarządzaniem można wykonać z dowolnego specjalistycznego sprzętu technicznego – komputerze, laptopie, smartfonie lub tablecie. I nie ma odniesienia do systemu operacyjnego, o ile obsługuje przeglądarkę i nie było połączenia internetowego.
 4. Są redaktorzy wizualne i tekstowe. Ze względu na fakt, że mają intuicyjny interfejs, korzystanie z ich usług nie będzie trudne. Jeśli masz doświadczenie z Microsoft Word, oznacza to WordPress będzie wydawać dziecinnie. Pomimo prostoty pracy z tekstem i obrazami można prowadzić w żądanym kierunku uzyskania zamierzonych wyników.
 5. Popularność Sousse. Jeśli mówimy o liczbach, to istnieje co najmniej 60 milionów stron internetowych, które co miesiąc przychodzi do 350 milionów ludzi, a oni skanować w tym samym okresie o 3 mld stron. A wszystko to na WordPress!

wniosek

Więc spojrzał na jakim WordPress. Dla początkujących, aby zrozumieć system jest łatwe, po prostu siedzieć nad nim przez kilka godzin, a następnie przed nami nie będzie ekspertem w wykorzystaniu Sousse.