378 Shares 1201 views

Uczenie się, jak zaktualizować BIOS

Wielu właścicieli komputerowe rzadko zastanawiają się, jak zaktualizować BIOS płyty głównej, zgodnie z zasadą „uruchomiony. – w porządku” I na próżno! Rzeczywiście, z tego powodu nie są w pełni realizowane potencjał systemu komputerowego. I to często ogromne.

Co daje aktualizację

Podstawowy system wejścia wyjścia (BIOS, BIOS) – mikroprogramowanych, napisane w chip, w którym dane nie są tracone, gdy ogranicznik zasilania. Po naciśnięciu przycisku zasilania komputer, przejmuje kontrolę dokładnie BIOS. Przeprowadzono badanie główne komponenty systemu komputerowego i jego konfiguracji. Jeżeli wszystkie kroki wypadną pomyślnie, program ładujący system operacyjny z określonego nośnika. Teraz BIOS UEFI-ewoluowały, pozyskiwanie nowych możliwości, ale jego podstawowe cele pozostawały niezmienione.

Funkcjonalność programu zależy od wersji. Na przykład, jeśli istnieją błędy w komputerze, jest całkiem możliwe, powodem tego jest to, że system BIOS prawidłowo wykrywa oprogramowania zainstalowanego modelu procesora , a zatem, że nieprawidłowo konfiguruje. Stąd błąd. Dowiedzieć się, jak zaktualizować BIOS, problem ten może zostać rozwiązany. Zwłaszcza, że nic o tym skomplikowane.

Oprócz właściwego wspierania nowych podłączonych urządzeń, wiedząc, jak zaktualizować BIOS, można dodać kilka przydatnych opcji konfiguracyjnych. W ten sposób, procesor i pamięć wyrażających przyspieszenia może być zainteresowany opóźnieniem przedłużonym ustawienia (opóźnienia) dla sterownika, funkcja odblokowywania jąder i poprawę kontroli napięcia. Nawiasem mówiąc, można zaktualizować BIOS karty graficznej. Ale to już inny temat.

Zakasać rękawy …

Że nasz artykuł nie wydaje się bezzasadne, rozważymy szczegółowo jak zaktualizować BIOS. Zwróćmy uwagę potencjalnych pułapek i przedstawić przebieg działania. Nie będzie określić, jak zaktualizować BIOS Gigabyte, Asus i ASRock, więc jako zasadę ogólną dla wszystkich płyt samych.

Po pierwsze, należy określić dokładnie model płyty głównej komputera. Jest notowana na opakowaniu lub w załączonej broszurze instrukcjami. Alternatywnym rozwiązaniem – za pomocą programów diagnostycznych Aida64 lub Sandra. Następnie w celu ustalenia audytu. Aby to zrobić, trzeba sprawdzić płytę główną. Może to być, na przykład, «Rev 1.0». Następnie pozostaje znaleźć aktualną wersję BIOS. Na przykład, w Aida64 musi podążać ścieżką „Board System – BIOS».

Po tym, przejdź do strony internetowej dewelopera, wybierz swój model, określając audytu. W sekcji „Wsparcie” (lub „BIOS”), aby określić żądaną wersję i pobrać go na dysk twardy. W „użyteczność” powinno być, aby znaleźć i pobrać program dla nowego pliku firmware. Jej nazwa jest inna (np MSI Live Update jest od Gigabyte. – @BIOS, etc.), więc nie zapomnij przeczytać notami. Następnie trzeba zainstalować i uruchomić narzędzie. Jeśli pobrany plik archiwum zapakowane BIOS, należy go najpierw usunąć. Okno narzędzie, aby wskazać plik i nacisnąć przycisk „Sew” ( „Aktualizacja”). Przed zakończeniem operacji komputer jest lepiej, aby nie przesyłać innych zadań.

niuanse

Nie można użyć plików BIOS do różnych opłat kontrolnych. Jeśli komputer często zawiesza się, a następnie ponownie błysk nie zaleca się wykonywać jak zawiesić się podczas tej operacji może doprowadzić do awarii systemu. należy najpierw usunąć przyczynę nietrwałość. Zalecane jest, aby dbać o kopii zapasowej urządzenia (w przypadku problemów z napięciem).