440 Shares 4790 views

Co zabrać z Egiptu do chwili obecnej?

Egipt – kraj o bogatej kulturze i historii, ciekawe i egzotyczne. Oczywiście, od niego możemy przynieść wiele pamiątek. Ale jak nie zgubić się w tak wielu z nich, zwłaszcza jeśli sprzedający Arabowie z charakterystycznym uporem i próbować zwabić cię do ich sklepu to? Więc, co zabrać ze sobą z Egiptu? Pozwól nam dać kilka rad na wybór pamiątek, które będą przypominać o podróż jest w tym kraju.

Statuetki i figurki

W Egipcie, wielkiego tłumu. Jednym z najbardziej popularnych upominków z Egiptu – figura skarabeusza. Scarab – symbol Egipcie. Wielu wierzy, że przyniesie szczęście. Wykonane rzemiosło te mogą być wykonane ze złota lub srebra, wielu wielobarwnych kamieni (turkus, onyks), drewna, a nawet tynku. Nie wahaj się doprowadzić go z Egiptu, i kupić kilka figury skarabeusz znajomych beetle dla powodzenia i szczęścia.

Inną tradycyjną egipskie pamiątki uważany za piramidę. Generalnie, piramidy symbolizuje harmonię jego kształt i nagromadzenie pozytywnej energii. Gdzie, jeśli nie z Egiptu, aby przeprowadzić małą piramidę? Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, srebra, onyksu, alabastru.

Co zabrać Egipt powrotem w prezencie dla przyjaciół lub pamiątkę z podróży? W sklepach można znaleźć wiele różnych figurki bogów i faraonów Egiptu. Wiele bogowie są przedstawione jako zwierzęta i mają swój cel. Tak, bogini Bastet – gospodyni domowa – pojawia się w postaci kota, boga Tota – w formie ibis. Można wybrać jeden z posągów, popiersi faraonów. Jakość są figury wykonane z granitu, alabastru, bazaltu. Jednak sprzedający agile może próbować narzucać swój zwykły gips. Jest to łatwe do rozpoznania: jeśli trzymać gwóźdź na tym rysunku, to będzie białe rysy.

Przyprawy i hibiskusa herbaty

Co zabrać z Egiptu do stołu? napój narodowy jest herbata Hibiscus herbata z kwiatów Sudańczyków róża (Hibiscus). Ten kwaśny napój jasnoczerwony. W Egipcie, jest pijany i gorące i zimne. On sprzedawany w wielu sklepach i tylko stragany na ulicy. Mistress na pewno będzie zadowolony z prezentu przyniósł do orientalnych przypraw. Są one dość specyficzne, ale to daje potrawie pewnej pikanterii. Wybór ziół i przypraw w Egipcie jest ogromna.

Malowidła na papirusie

Jeszcze zdecydować, czy jechać do Egiptu? Osobiście, już pakować rzeczy. Do przodu – dla nowych doznań, emocji i oczywiście pamiątki. Słysząc pytanie: „Co by wydobyć z Egiptu,” wiele od razu myśleć o papirusie. Obrazy na tematy z historii czy religii, wykonane na papirusie, tradycyjnie popyt turystów. Najważniejsze – aby nauczyć się rozpoznawać prawdziwe papirus i jego brata z liści palmowych. Podczas zginania na tym papirusie nie ma śladu pozostaje, w odróżnieniu od podróbek. Często sprzedawane tłoczenia na papirusie. obraz tego artysty różni się tym, że będzie to koniecznie być podpisane przez autora.

raj damska

Co przyniesie jako dar od egipskich kobiet, oprócz tych już wymienionych przypraw? Oczywiście, biżuteria i perfumy i olejki. W oparciu o olejki eteryczne są znane na całym świecie francuskie perfumy. Olej bogatszy (w porównaniu z duchami), a zapach utrzymuje się dłużej. W tym względzie $ 95gipet dla turystów – prawdziwy unikat. Stragany z olejami i perfumy na każdym kroku, a to jest niemożliwe, aby je przekazać.

Chciałbym dać kilka wskazówek na zakup pamiątek w Egipcie:

– dokładnie sprawdzić, czy kupują fałszywy. Niestety, odsetek ten jest bardzo wysoki;

– upewnij się targować. Arabscy kupcy szczególnie zawyżać ceny. Można z umiejętne negocjacje w celu zmniejszenia ich o 50 – 70 procent;

– kupowanie pamiątek wykonanych z korala lub papirusie, należy wziąć czek, albo po prostu nie można pozwolić lotnisko z takich pamiątek. korale eksportu w czystej postaci jest zabronione.