397 Shares 6917 views

Jak jeść grejpfruty. Właściwe nastawienie do owoców cytrusowych

Jego popularność grejpfrut wygrał nie tylko ze względu na nietypowy smak, ale również w większym stopniu ze względu na mity o ich właściwościach i pochodzeniu. Przez ponad 100 lat, kontrowersji i plotek związanych z tym cytrusów, nawet kwestia jak jeść grejpfruty, konsekwentnie w rankingu w dyskusjach, które odbywają się w kręgach kulinarnych. Ktoś mówi, że – hybryda z pomarańczy i pomelo, a ktoś twierdzi, że grejpfruty – wynik selekcji jednak do tej pory nikt nie był w stanie produkować tego owocu w sposób sztuczny. Przypisuje mu się właściwości lecznicze i jednocześnie natychmiast zwanych niebezpieczne dla zdrowia. Jednak należy stwierdzić, że żaden z tych założeń nie znalazła dowodów na 100%.


Podobnie jak wszystkie inne grejpfruta cytrusów bogate w witaminy P, C, B1, D. Ponadto, zawiera sole mineralne.

Jak jeść grejpfruty, tak że pozostaje użyteczne witaminy? Oczywiście, w postaci surowej, ale poprawne. Będzie to przydatne podczas rekonwalescencji po ciężkiej chorobie, po zmęczenia psychicznego lub fizycznego stresu. Świeże grejpfruty i normalizuje układ trawienny. Ale żeby angażować się w nim nadal nie warto. Istnieje nawet dieta grejpfrut, który wyraźnie uznane nie bezpieczne. Duża ilość soku do błony śluzowej przełyku niekorzystnie, doustne. To dlatego, grejpfrut ma bardzo wysoką kwasowość. Jak jeść grejpfruty, aby schudnąć? Sama nie promować utrata masy ciała, to tylko pomaga w trawieniu. Bez wysiłku i bez ogólnej redukcji kalorii spożywane produkty grejpfrut nie pomoże schudnąć.

Ważne i istotne pytanie, jak jeść grejpfruty? Citrus jedzenia normalnych zasad nie działają tutaj. Więc tutaj jest procedura:

 • Przede wszystkim owoców powinny być umyte sodą, korzystnie ciepłą wodą. Konieczne jest, aby umyć aż skórki owoców cytrusowych.
 • Następnie konieczne jest, aby wytrzeć do sucha.
 • Teraz musimy odciąć skórkę – zgrabnie na górze poziomym odciąć tak aby nie zranić ciało.
 • Wewnątrz, w środku widać „bar” – musi być usunięty albo wyciąć.
 • Nieco zmusić pulpy łyżką tworzą soku.
 • Otrzymany cukru we śnie wgłębienie spadek około 4/2 łyżeczki. Teraz pulpa prodavlivaya, wlać sok w osobnej misce. I tak długo, jak owoce są suche.
 • Mieszaninę wysłodków i soku trzeba wlać do szklanki.
 • W każdym cukru szkło ADD, inaczej sok jest zbyt gorzki i kwaśny.

Wiele osób chce wiedzieć, jak jeść grejpfruty jako całość, a nie wyciskanie soku. Bardzo prosty – przeciąć go na pół i jeść łyżką. Fakt, że cała gorycz grejpfruta zawartych w przegrodach między plasterki, tak pałaszować mięso z łyżką delikatnie, bez dotykania tych gorzkich partycje.

Nie mniej naciskając pytanie kiedy jeść grejpfruty – przed posiłkiem lub po? Jeśli używamy go przed posiłkiem, to wielki apetyt, a po – ułatwia trawienie. Tak więc, kiedy jeść grejpfruty, ty decydujesz, surowe zasady dopuszczenia go tam.

Podobnie jak wiele innych produktów, grejpfrutowy ma wiele skutków ubocznych i przeciwwskazań, należy wiedzieć:

 • Podobnie jak wszystkie owoce cytrusowe, grejpfrut jest silnym alergenem, więc jest to bardzo ostrożnie, aby podawać do diety dzieci.
 • Grejpfrut nie jest kompatybilny z przyjmowania niektórych leków. Na przykład, jeśli pacjent przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia krwi, jest to Citrus nie można, ponieważ jest w stanie spowodować wzrost efektu leku.
 • Nie można jeść grejpfruty z wrzodu trawiennego, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie okrężnicy, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie nerek, zapalenie wątroby. Warto również ograniczyć jego stosowanie jeśli cierpią z powodu zgagi.

Jak widać, zasady jak jeść grejpfruty, a wiele z nich warto słuchać. W przeciwnym razie ryzykujemy, ból żołądka, niskie ciśnienie krwi i wysokiej kwasowości.