105 Shares 6024 views

Kos ręka starożytny, ale konieczne

Lato nadchodzi … mieszkaniec metropolii z miasta i cieszyć się naturalnym pięknem. Wszędzie słychać śpiew ptaków, latać piękny motyl, zapach świeżo skoszonej trawy. Pachnie sianem i kwiaty odurzających.


Po raz pierwszy, nie wszystkie zakręty

Ci, którzy mają dom na wsi lub domek, wiadomo, jest najstarszym narzędziem pracy, jak warkocz. Mistrzowskie umiejętności koszenia nie są tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Tak prosty w sobie instrument, jak kosą strony, nagle zaczyna działać w niezręcznej dłoni: koszenie nierównomiernie, często nawet mrówki kawałki lub nagle zaczyna płynąć nad jego powierzchnią, uparcie nie chcą kosić, jak powinno być – stopniowo cięcia trawy w rzędach. Kilka „pracował” w ten sposób czują dyskomfort z przetarł na modzele rękach. To boli, to nie działa, aw głowie się skrada pomyślał: „No to kosą do diabła, to lepiej kupić kosiarkę!”

Call of the Wild

A jednak, jeśli zdecydowałeś się kupić domek letni lub zbudować dom, trzeba opanować umiejętność koszenia. Ale kiedy kosa ręka nie będzie już związany cię z pozostałościami przeszłości, to na pewno „zaprzyjaźnić”. Fazowania Pewnego ranka trawę na trawniku, to mimowolnie czuć drobnego związku z ich przodków.

Oto kilka zasad, jak do koszenia:

  1. Kiedy trzymasz rękę plecionek, musi być prawidłowo i nogi rozprzestrzeniać się nieznacznie.

  2. Koszenie powinno być od lewej do prawej i odwrotnie. Najważniejsze jest to, że ostrze było mocno docisnąć do podłoża.

  3. Kierować Mow ruchu wzdłuż promienia, zdobywając około 15 centymetrów trawie.

  4. Każdy 1-2 świst Przesuń się trochę do przodu o 20 cm.

  5. Tułów powinien być lekko pochylony do przodu, kolana proste, głowa nie jest przechylony.

  6. Nie należy odrywać od pracy, cała uwaga powinna być skupiona na proces koszenia.

Kos – co to jest?

Co to narzędzie? Składa się ona z zakrzywioną ostrym podstawy łopaty (kija) mającej pierścień boczny (uchwyt). Przez niego, ostrze jest przymocowane do uchwytu. To wszystko mądrość. Łatwo jest radzić sobie z wszelkimi przeszkodami, niedostępnych obszarach trawie – na przykład w rogu obok domu. Ponadto ręcznie kosa – to także ekologiczny sprzęt: bez zapachu benzyny i cichą pracą.

Modele, które oferują sklepach „Wszystko do ogrodu”, jak również sklepów internetowych, mogą być różne, „garbus” lub „stand” i Spit trawa ręczny składany projekt dla łatwego transportu i montażu.

Długość modeli może się różnić:

  1. W przypadku gładkich niezakłóconym części długości dopasowanie modelu 7 lub 8 (DM).

  2. Do cięcia trawy w obszarach trudnodostępnych są modele o wartości 5 i 6 (DM).

Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu, jak ręcznie kosa, ceny będą mile zaskoczeni: ceny – od 300 rubli i powyżej. Dość tanie w porównaniu z innymi narzędziami ogrodu warzywnego i ogrodowych.

Nasi pradziadkowie byli mądrzy i stworzyli proste i wygodne narzędzie, które nie powinniśmy zapomnieć o sobie i ich dzieci powinny trenować manipulację. Ciesz się koszenie!