567 Shares 2479 views

Gdzie wyrażenie: „A ty, Brutus”

Starożytnego rzymskiego imperium była wielka moc, podbił wiele ziem. Ważną rolę w tworzeniu takiego dużego państwa zagrał monarchów i generałów, który prowadził jego armie podbite terytoria obcych. Jeden z najbardziej znanych z tych generałów jest Gajusz Yuliy Tsezar. Jego morderstwo jest owiana wiele tajemnic i sekretów, ale zawsze pozostaje tylko, że ostatnie jego słowa stały się: „A ty, Brutus” Jednak wiele osób zastanawia się, dlaczego to była ostatnia rzecz, że zleciał z ust wielkiego dowódcy i Zdobywcy.

Mark Yuny Brutus

Wszystkie przodkowie Brutusa byli żarliwymi bojownicy o wolność, broniąc ludzi przed despotów i aktywnie promuje tiranoborchestvo. Jego dziadek ze strony ojca – Lucjusz Yuniy Brut – został członkiem obalenia Gajusza Servillo Agala, a jego ojciec został zabity na sam jego poglądów Pompejusz Wielki, kiedy Brutus był jeszcze dzieckiem. Na edukację wziąłem go do brata matki, dużo słynnego wojownika Quintus Servilius Caepio.

Mark Yuny Brutus był ze swoim wujkiem w wielu bitwach, mówiąc po stronie Pompejusza, Cezara przeciwnej. Nie wiadomo dlaczego, po klęsce armii Pompejusza w Farsalą, która odbyła się w 48 pne. e., Cezar postanowił uratować życie Brutusa, a ostatecznie nawet wyznaczył go do kilku ważnych stanowisk. Już w 46 pne. e. był starostą, aw 44 pne. e. – Pretoria w Rzymie.

Cezar i Brutus

Cesarz rzymski Brutus renderowane oczywiste lokalizację, a to doprowadziło tylko do faktu, że Cezar był ofiarą podstępnego spisku i został wydany mężczyznę, który pozornie powinno być wiecznie mu wdzięczny. Jednak Brutus stał się nie tylko członkiem, ale szef spisku. Jego był mózgiem Gay Kassy Longinusa, który chciał zabić dyktatora. Dni od tego, który powiedział: „A ty, Brutus” – uznano.

spisek

Organizuje spisek, Brutus był prowadzony nie tylko przez motywów publicznych, ale również osobiste. Cezar uwiódł matkę – Servilia że zhańbiony i znieważony młodego rzymskiego senatora. Niektórzy historycy uważają nawet, że Brutus był nieślubnym synem wielkiego generała, w przeciwnym razie dlaczego miałby tak sympatyzowali z nim …

Członkowie konspiracji były także senatorów, niezadowolony z faktu, że Cezar starał się ograniczyć władzę absolutną organizmu państwowego i obracając Cesarstwa Rzymskiego do monarchii. Według wielu polityków czasu, idealny model systemu państwowego jest moc, w którym wszystkie grupy ludności będzie w harmonii. Z tego Stroe nie może istnieć despotyczny władca, któremu, zgodnie z senatorów, był Cezar.

zabicie

15 marca 44 rpne. e. Cezar wypowiedział swoje ostatnie słowa, które stały się popularne wyrażenie: „A ty, Brutus” Sygnał do ataku złożony Prokuratora Emperor Lutsiy Tsimber. Żaden ze spiskowców nie osobiście popełnić morderstwo, aby nie ponieść grzech więc zgodzili się, że każdy z nich będzie miał zastosowanie do Cezara bije za pomocą rysika, jak Senat nie przechodzą budynku z pistoletu.

Po uderzeniu pierwszy przywódca spiskowców był nadal żywy i starał się oprzeć. Gdy przyszła jego kolej, Brutus przebić jego patronem rysik Cezar z wielkim zdziwieniem zawołał: „A ty, Brutus!” – bo nie ma najmniejszego powodu, by ufać Jego ulubionym, i nie spodziewał się takiej zdrady od niego. Nawet wieków później, słowa wypowiedziane przez Cezara, są znane na całym świecie. Dużo to przyczyniło Plutarch, przedstawiających je na papierze, a Szekspir, który napisał sztukę „Yuliy Tsezar”. Złap frazę: „A ty, Brutus!” Still symbolizuje zdrady i zdrady bliskiej osoby.