341 Shares 6739 views

Baterie alkaliczne: funkcje operacyjne

Dla konserwacji pojazdów używanych akumulatorów (kwasy i zasady). Jednak zasady działania różnych urządzeń. Jeśli weźmiemy pod uwagę alkaliczne modele, mają wiele zalet, więc jest popyt. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o szerokim zakresie temperatur pracy. Sprawy w błyskawicznych modeli awarii są wykluczone. Zero temperatury mogą być przechowywane przez długi czas bez żadnego ryzyka. Urządzenie jest alkaliczna bateria jest dość prosta.

Główne elementy elektrody niklowe. Ponadto, modele stosowane zimnych końców o różnych grubościach. Wszystkie modele w obudowie wypełniona elektrolitem. Według gęstości może być inna. Aby zrozumieć w sposób bardziej szczegółowy w urządzeniach powinien zapoznać się z ogólnymi zasadami korzystania z baterii, a także konkretnych modyfikacji.

Ogólne Warunki Korzystania

Połączenie wszystkich akumulatorów wykonanych przez rastrenirovki. W tym celu kontakty z innym napięciu zasilania jest stosowana. Należy również znać kilka zasad elektrolitu. Cały ten proces prowadzi się przez szyjkę, która znajduje się w górnej części obudowy. Ale przed tym ważne jest, aby sprawdzić, zbiornik z tworzywa sztucznego.

Brud powinny być usunięte. W tej rdzy mogą być zarządzane za pomocą nafty. Niektóre modyfikacje są bardzo wrażliwe na nagłe zmiany temperatury. Ważne jest również, aby uznać, że jako nakrętka musi być okresowo dokręcać. W przypadku długotrwałego akumulatory powinny być zmieniane ze zbiornika elektrolitu. W zależności od pojemności modelu urządzenia trzeba dać trochę czasu napar. Ładowanie powinno być przeprowadzone do końca.

Model "Optima"

Te baterie alkaliczne samochodowe produkowane są z elektrod niklowych. W tym przypadku, zimny koniec znajduje się w dolnej części obudowy. Jeśli to konieczne, należy sprawdzić poziom elektrolitu jest bardzo prosta. W celu korzystania z urządzenia, trzeba dokonać rastrenirovku. Aby obsługiwać model sprawdził pierwsze górne kontakty.

nie są one bardzo wrażliwe na nagłe zmiany temperatury. Jednak brud może znacząco zakłócać normalnego funkcjonowania baterii. Aby uniknąć uszkodzenia urządzenia, należy przetrzeć styki suchą szmatką. Jeśli ciało widać zaciemnienie, konieczne jest użycie nafty. W niektórych przypadkach, eksperci zalecają zmianę elektrolit.

Baterie „Garden”

Przed użyciem tych baterii ważne jest, aby sprawdzić poziom elektrolitu. Jeśli model od dawna przechowywany w temperaturach poniżej zera, sprawdzić spoin. Ponadto, wielu ekspertów zaleca okresowe dokręcić nakrętki. Duże wahania temperatury wymienić akumulatory zasadowe nie boją. Przed podłączeniem urządzenia należy sprawdzić napięcie znamionowe. Po zmianie elektrolitu nie jest konieczne, aby ładowanie urządzenia. Ważne jest również, aby pamiętać, że kontakty powinny zawsze usunąć kurz. Czasami mogą osiedlić się sól.

Używanie akumulatorów SBS

Te baterie alkaliczne (1,2 V) są bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku elektrody niklowe są usytuowane w sąsiedztwie do separatorów. Czasami, z tworzyw sztucznych mogą utknąć między nimi. W takiej sytuacji konieczne jest, aby natychmiast zmienić elektrolit. Jednakże pierwsze urządzenie sprawdzane napięcia. Średnio wspomniany parametr jest wymagany, aby być 2 V. Po elektrolit nie musi zmienić natychmiast naładować. Należy odczekać co najmniej dwie godziny. Po tym rastrenirovka. Na tym etapie ważne jest, aby sprawdzić szczelność połączeń. Należy również zwrócić uwagę na kontakty.

Po wykryciu soli należy użyć szmatki. Po rastrenirovki należy ponownie sprawdzić napięcie znamionowe baterii. Jeśli liczba ta jest mniejsza niż 2, urządzenie nie może być obsługiwane. Wielu ekspertów zaleca ładowanie słaby prąd. W tym przypadku, utrata zdolności szybko. W niektórych przypadkach, baterie są w niewłaściwym złamaną dyrygenta. Następnie należy skontaktować się z centrum serwisowym. Naładować określonego modelu jest dozwolone z dowolnego źródła.

Modele Data Safe

Te baterie alkaliczne są wyposażone w solidną śrubą Born. Ważne jest również, aby pamiętać, że w urządzeniu stosowane płytkowe elektrody typu. Wylewanie elektrolitu mogą być wykonywane tylko przez szyjkę. Rastrenirovka ładowania doprowadzony do 2 V. W tym przypadku, spadek wydajności zachodzi bardzo szybko. W niektórych przypadkach, eksperci doradzają wcześniej spuścić elektrolit. Następnie zbiornik musi stać przez około dwie godziny.

Ważne jest również, aby monitorować suche kontakty. Jednakże, rdza na nich pojawia się rzadko. Szczególną uwagę należy zwrócić na połączeniach. W niektórych przypadkach, śruby muszą mocno dokręcić. Po wlaniu elektrolitu mogą naładować baterie po trzech godzinach. Bezpośrednio podłączone urządzenie trzeba przez bieguna ujemnego. Początkowe napięcie ten zespół jest zobowiązany do nie więcej niż 1,4 V.

Baterie alkaliczne typu operacja seria „NC-28”

Te alkaliczne Akumulatory produkowane w plastikowej obudowie. Zdaniem ekspertów, uszkodzenia mechaniczne, nie boją. Należy jednak wystrzegać temperaturach ujemnych. Naładować urządzenie w dowolnym autoryzowanym źródła. W przypadku długiego przechowywania baterii elektrolit może być natychmiast zmienione. W tym przypadku stosuje się elektrody płytkowej typu. Zmniejszona pojemność modelu jest szybki. Skontaktuj to urządzenie jest umieszczony w górnej części obudowy. Na kołkach rdza pojawia się bardzo rzadko. Jednakże sól podczas długotrwałego przechowywania, zawsze powstaje.

Aby się go pozbyć, można po prostu używać suchej szmatki. W tym czasie, rdza zajmie naftę. Spuścić elektrolit musi być starannie. Następnie zbiornik musi godzić się na około dwie godziny. Ponadto, szyjka powinna być dokładnie oczyszczone. Następnie należy wlać pojemnik całkowicie z elektrolitem. Ważne jest, aby monitorować poziom substancji. Po tym, że bateria powinna stać przez co najmniej trzy godziny. Rastrenirovku powinna rozpocząć z niskim prądem. Wystarczy podłączyć urządzenie należy rozpocząć od bieguna ujemnego.

Modele serii "NC-22"

Obsługa baterie alkaliczne „NC-22” jest bardzo prosta. Kontakt w tej baterii wykonane są ze specjalnej ochrony. Ważne jest również, aby pamiętać, że mają szeroki szyi. Zatem elektrolit jest bardzo łatwo zmienić. Jeśli to konieczne, należy sprawdzić stan elektrod może być łatwo. Sol na torach tworzą rzadko. Rastrenirovka przeprowadzane przy napięciu 3 V. Jest również ważne, aby zauważyć, że infiltracja zachodzi szybko płyty. Urodzony w modelu ustawić typu ślimakowego.

Devices alkalicznych typoszeregu "VAW-45"

Te alkaliczne Akumulatory elektryczne wolno przechowywać nawet w temperaturze -30 stopni. Obudowa w tym przypadku jest chroniony przed rdzą. Wielu ekspertów twierdzi, że urządzenie można ładować z dowolnego źródła. Jednakże rastrenirovku należy prowadzić pod napięciem 2 V

Ważne jest również, aby pamiętać, że urządzenie jest wrażliwe na nagłe zmiany napięcia. Dokręcić nakrętki w tym przypadku musi być starannie. Zmniejszona pojemność modelu jest dość szybki. Zimny urządzenie końcowe znajduje się w dolnej części obudowy.

Modele serii Operation Yuasa

Te alkaliczne Akumulatory są bardzo wymagające dla gęstości elektrolitu. Elektrody w tym przypadku są ustawione płytkowej typu. Natychmiast zimna końcowy znajduje się w dolnej części konstrukcji. Orzechy mają często ciągnąć model nie jest wymagane. Natychmiast rastrenirovka wykonywane przy niskim prądzie ładowania. W przypadku długotrwałego przechowywania niekoniecznie wymienić baterie elektrolitowe. Jednak należy zawsze sprawdzić przed użyciem indeksu napięcia nominalnego. Podłączanie ładowarki poprzez bieguna dodatniego.

Korzystanie z akumulatorami serii „5NK 125”

Baterie alkaliczne „5NK 125” różni się od innych modeli, że szybko następuje impregnacja płytę. Tak więc, proces ładowania nie zajmuje dużo czasu. Przekładki stosowane w urządzeniu w rodzaju tworzyw sztucznych. Urodzony śruba znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie elektrod. W celu wymiany elektrolitu, konieczne jest, aby zdjąć pokrywę ochronną. Skontaktować tego modelu znajdują się w górnej części zbiornika.

prądzie znamionowym urządzenie wyświetlające jest 2 V. Zmniejszona pojemność jest bardzo szybki. Ważne jest również, aby uznać, że model pracować nawet w temperaturze -30 stopni. Można wykonać ćwiczenia słaby prąd. Oddzielnie, należy zauważyć, że styki w tym modelu są dopuszczone do czyszczenia konwencjonalnej szmatki.