844 Shares 5951 views

Współcześni pisarze (21 wiek) Rosji. Nowoczesne rosyjskich pisarzy

Miłośnicy literatury wieloznacznie wyrażonej w dziełach współczesnych pisarzy rosyjskich: niektóre wydają im nieciekawe, inni – gruba lub niemoralnych. W każdym razie, w swoich książkach autorzy podnieść pilnych problemów z nowym stuleciu, więc ich miłość i szczęśliwi młodzi ludzie czytają.


Kierunki, gatunki i współczesnych pisarzy

Rosyjskich pisarzy tego wieku, wolą rozwijać nową formę literacką, zupełnie niepodobny zachodnia. W ciągu ostatnich kilku dekad, ich praca jest reprezentowany przez czterech kierunkach: postmodernizm, modernizm, realizmu i postrealism. Przedrostek „post” mówi sama za siebie – czytelnik powinien spodziewać się czegoś nowego, który został następnie zastąpić stare fundamenty. Poniższa tabela przedstawia różne aspekty literatury tego wieku, a książki najwybitniejsi przedstawiciele HH.

Gatunki, robót i współcześni pisarze 21 wieku Rosja

postmodernizm

Sots Art: V. Pelevin – "Omon Ra" Kononov – "Naga Pioneer";

Prymitywizm: Gregory – „witamina wzrostu”;

Konceptualizm: Niekrasow;

Post-postmodernizm: O. Shishkin – "Anna Karenina 2"; E. Vodolazkin – "Laurel".

modernizm

Neofuturizm: V. Sosnora – "Flet i prosaisms" Voznesensky – "Rosja zmartwychwstał";

Neo-prymitywizm: G. Sapgir – "New Lianozovo" Nikołajew – "absurdalne Alfabet";

Absurdyzm L. Petrushevskaya – "25 ponownie" S. Shuljak – "badanie".

realizm

Nowoczesna powieść polityczna: A. Zwiagincew – "Natural Selection" A. włosów – "Kamikaze";

Satyryczny proza: M. Zhvanetskiy – "Test of money", E. Grishkovets;

Erotic proza: N. Klemantovich – „Droga do Rzymu,” Limonowa – „Śmierć w Wenecji”;

Społeczno-psychologiczny dramat i komedia: L. Razumovskaya – „Męczeństwo daczy pod Moskwą,” L. Ulitskaja – „Russian Jam”;

Realizm metafizyczny: E. Schwartz – "Dikop raz ostatni," Kim A. – "Onliriya";

Idealizm metafizyczny: Yu Mamleyev – "wieczne Rosji" K. Cedars – "Inside Out".

postrealism

Damska proza L. Ulitskaja T. Salomatina D. Rubin;

Nowa proza wojskowego: V. Makanin – "Asan", Z. Prilepin, R. Senchin;

proza młodzież: S. Minaev, Iwanow – „Geograf przepił globus”;

Proza non-fiction: S. Shargunov.

Nowe pomysły Siergiej Minajew

„Duhless Historia nierealnym człowieka.” – książka o niezwykłym planem, co nie wpłynęło na pracę w współczesnych pisarzy 21 wieku Rosja. Ta debiutancka powieść Sergeya Minaeva o wadach moralnych społeczeństwa, w którym panowanie korupcji i chaosu. Autor posługuje się językiem i wulgarny język do przekazywania charakter bohatera, który nie dezorientować czytelników. Top-menedżer przemysłu konserwowego duża firma jest ofiarą oszustów mężczyzn: zaproponował, aby zainwestować dużą sumę w budowie kasyna, ale wkrótce oszukany i wyszedł z niczym.

„Jałówki. Opowieść o fałszywej miłości” opowiada o tym, jak trudno jest utrzymać niemoralne społeczeństwo jest osoba ludzka. Andrey Mirkin 27 lat, ale nie zamierza się żenić, a zamiast tego ma romans z dwoma dziewczynami w tym samym czasie. Później odkrywa, że ktoś czeka na swojego dziecka, a druga jest zakażonych HIV. Mirkin jest obca spokojne życie, a on zawsze szuka przygód w klubach i barach, które nie prowadzi do niczego dobrego.

Popularne rosyjskie współcześni pisarze i krytycy nie sprzyjają Minaeva w swoich kręgach: będąc analfabetą, odniósł sukces w jak najkrótszym czasie i zmusił Rosjan do podziwiać jego dzieła. Autor przyznaje, że jego fani są głównie widzowie reality show „Dom-2”.

Czechowską tradycji w twórczości Ulitskaia

Bohaterowie grać „rosyjski jam” żyć na starej daczy pod Moskwą, który ma przyjść do końca: Błędne odwodnienia, deski podłogowe dawno zgnił precz, prąd nie jest prowadzona. Ich życie – prawdziwy „Gvozdets”, ale gospodarze są dumni z dziedzictwa i nie zamierza się przenieść do bardziej korzystnej lokalizacji. Mają stały dochód ze sprzedaży dżem, który dostaje myszy, inne rzeczy. Współcześni pisarze literatury rosyjskiej często pożyczyć pomysły swoich poprzedników. Więc Ulitskaja zgodne Czechowską techniki w sztuce: bohaterowie dialogu nie sumują się ze względu na ich chęci przekrzyczeć siebie nawzajem i na tle tego słychać trzaski zgniłe podłogi lub z kanalizacji. W finale dramatu są zmuszeni do opuszczenia domku, jako grunt pod budowę Disneylandu odkupić.

Funkcje historie Viktora Pelevina

Rosyjscy pisarze 21 wieku często zwracają się do tradycji swoich poprzedników i używać odbiór intertekstualności. W narracji celowo nazwy i dane są wprowadzane, które są wspólne z klasyki. Intertekstualność widać w opowieści Viktora Pelevina „Nick”. Czytelnik czuje wpływu Bunin i Nabokov na początku, gdy autor używa zwrotu w historii „lekki wiatr”. Narrator przytacza „obcym” przybyszem blok i wspomina Nabokova, który mistrzowsko opisane piękno ciała dziewczyny w „Lolita” powieści. Pelevin pożycza maniery poprzedników, ale otwiera nową „Welcome oszustwo”. Dopiero pod koniec można odgadnąć, że elastyczny i elegancki Nick jest rzeczywiście kot. Pelevin genialnie okazuje się oszukać czytelnika w historię „Sigmund w kawiarni”, gdzie bohaterem jest papuga. Autor pcha nas w pułapkę, ale że mamy więcej przyjemności.

Realizm Yuriya Buydy

Wielu współczesnych pisarzy z 21 wieku Rosja urodziły lat po zakończeniu wojny, więc ich praca koncentruje się przede wszystkim na młodszego pokolenia. Yuri Buida urodził się w 1954 roku i dorastał w Obwodzie Kaliningradzkim – terytorium wcześniej odbyła się w Niemczech, co znajduje odzwierciedlenie w tytule cyklu opowiadań.

„Pruska Bride” – naturalna-naukowe szkice względu na trudną sytuację w okresie powojennym. Młody czytelnik widzi rzeczywistość, że wcześniej nie miał usłyszeć. Fabuła „Rita Schmidt ktoś” opowiada historię osieroconego dziewczyna, wychowana w strasznych warunkach. Biedna dziewczyna powie: „Ty jesteś córką Antychrysta Musisz cierpieć trzeba odpokutować..”. zdanie fatalny nałożone na tej niemieckiej krwi płynie w żyłach Rita, ale to sprawia, że kpiny i nadal jest silna.

Powieści o Erast Fandorin

Boris Akunin pisze książki nie jak innych współczesnych pisarzy 21 wieku Rosja. Autor jest zainteresowany w kulturze ostatnich dwóch stuleci, tak że akcja powieści o Erast Fandorin odbywa się od połowy 19 wieku do początku 20. Główny bohater – szlachetny arystokrata, prowadząc dochodzenie w sprawie najgłośniejszych zbrodni. Za męstwo i odwagę, to przyznano sześć medali, ale krótko opóźniony przez urząd publiczny: po konflikcie z władzami w Moskwie Fandorin woli pracować sama z jego wiernego kamerdynera – Masa japońska. W gatunku detektywa pisanie kilku zagranicznych współczesnych pisarzy; Rosyjscy pisarze, w szczególności Doncowa Akunin, zdobyć serca czytelników karalności, więc ich produkty będą istotne dla długiego czasu.