541 Shares 9659 views

Co napój Ayran?

Napój Ayran ma ponad bogatej historii. Pojawił pół tysiąclecia temu w miejscach zamieszkałych przez koczowników tureckich. Większość życia spędził na ich drodze, więc konieczny jest telefon catering i ugasić pragnienie. Mleko – głównym produktem w czasie – nie stoją długie przejścia i porty. Wtedy najprawdopodobniej przypadkowy i Ira został wynaleziony, który jest mieszaniną mleka, soli, drożdży, wody, aw niektórych przypadkach zieleni. On gasi pragnienie i zapewnia dużo zdrowej żywności. Transportowanie ten produkt w skórzanych bukłaków.


W dzisiejszych czasach, naturalny napój Ayran można znaleźć na Bałkanach i ludów tureckich. Jednocześnie osiadłych ludzie spożywają go w postaci płynnej, a ci, którzy spędzają dziś dużo czasu w siodle (na przykład, pasterze na pastwiska górskie), wygląda bardziej na śmietanie. Armenia akceptowane dodać do napojów zielonej kolendry, pietruszki i bazylii. W innych regionach wyłączonych krów, kóz, klaczy mleka, soli i wody (czasami dodaje się niewielką ilość cukru). Aby złagodzić smak produktu czasami uzupełniać żadnych plasterki owoców i odstawia na kilka godzin, aby uzyskać świeży smak.

Ayran – napój zdrowotny. Doskonale usuwa kaca, dobre dla procesu trawienia, pomaga stymulować apetyt. zawiera bakterie kwasu mlekowego, hamują aktywność ich odpowiedniki na gnicie jelita. Ponadto napój Ayran wzmacnia nerwowego, układu oddechowego, układu krążenia i wytwarza silną odporność.

Dla tych, którzy chcą stać się bardziej smukła, produkt ten jest koniecznością, ponieważ jest to również zmniejszenie głodu, ma niską zawartość kalorii (poniżej 90 kcal na 100 gramów w zależności od materiałów wyjściowych) i nie powodują wzdęcie (w przeciwieństwie kefir). Dlatego może on być stosowany do rozładunku dni lub po prostu drinka na kolację zamiast cięższych produktów. Pij Ayran zawiera wiele pierwiastków śladowych i składników odżywczych, a więc krótkoterminowy diety z jego użytkowania mogą mieć wpływ na ciało tylko pozytywnie.

Przeciwwskazania w produkcie są dość ograniczone. Ten idiosynkrazji (bardzo rzadko), zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód dwunastnicy lub wrzód żołądka. Interesująca właściwość maślanki jest brak stabilności, to znaczy, gdy produkt staną długości, elementy w nim oddzieli twarogu od serwatki elementów. Dlatego napój, kupiony w sklepie, trzeba wstrząsnąć przed użyciem, aż będzie gładkie.

Napój opalenizny i Ayran mają podobny skład odżywcze, ale różne procenty produktów. W Tane więcej wody i soli, więc jest to doskonały pragnienie wygaszacze podczas treningu sportowego, zapewnienie niezbędnej wigor i energię. Kaloryczny trzpień 80 kcal na 100 gramów lub mniej. Oba napoje odpowiednie do przygotowywania zimnych zup. Może służyć jako składniki do przygotowania ciasta.