362 Shares 8123 views

Waluta Malediwach. Przebieg i nominał

Malediwy – mały naród na Oceanie Indyjskim, która uzyskała niepodległość dopiero w 1965 roku. Nazwa waluty Malediwy otrzymał od Indian jednostki monetarnej, który nazywany jest rupia. Malediwy Rupie MVR na dalej na światowym rynku finansowym.

Krótka historia

Przed wyjazdem na wycieczkę lub wakacje na Malediwach, trzeba dowiedzieć się, które waluty na Malediwach, to jedna z najważniejszych kwestii dla turysty. Ale przed tym, trochę historii …

Malediwy Rupie zawdzięcza swoją nazwę rupii indyjskiej. Od średniowiecza Indie ma bardzo duży wpływ na małego wyspiarskiego kraju, dlatego też, gdy Malediwy ogłosiła niepodległość, zdecydowano się wymienić walutę kraju, idąc za przykładem swojego większego sąsiada. Z powodu cech językowych nazwa została nieco zmodyfikowana.

Malediwy waluty został oficjalnie wprowadzony do obrotu pod koniec zimy w 1966 roku, zastępując funta brytyjskiego.

ocena

Do tej pory Malediwy, wszystkie kwestie monetarne i finansowe są ustalane przez Narodowy Bank, który wszedł obiegu na wyspach nominałach papierowych pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt, sto, pięćset tysiąc Rupia Malediwska.

Waluta Malediwy być podzielenie na mniejsze monety zmian, które są określane Laar, w którym sto je rufii. Są one wybite wykorzystać jeden, dwa, pięć, dziesięć, dwadzieścia pięć i pięćdziesiąt Laar. Istnieje również metalowe monety, jeden i dwa rufii.

Wygląd waluty Malediwach

Absolutnie wszystkie nuty na wyspach mieć obraz brygu żeglarskiej, co stanowi ogromną rolę dla stanu morza i ludności. Na banknotach małych cnót są przedstawione sceny z życia zwykłych ludzi w kraju, w życiu ludzi i wędkowania. Banknoty wyższej wartości przedstawiają zabytki architektoniczne z wyspami i elementy nowoczesnej architektury państwa.

Interesującą cechą Malediwach rufii jest to, że nadal drukowane Queens drukarka do Wielkiej Brytanii, gdzie pierwotnie został wydrukowany. Nawiasem mówiąc, nie jest produkowany, a funt brytyjski.

W przeciwieństwie do banknotów, monet, wyspy metalowe są znacznie bardziej zróżnicowane wygląd. Najmniejsze monety nominał 1 Laar wykonana z aluminium, posiada zwykły zakres dla europejskiej formy ludzkiej. Większe monety zmierzyć wartość pięciu do dziesięciu Laar wykonaną z tego samego materiału, ale mają nieco inny kształt, który bardziej przypomina kształt kwiatu. Monety w dwudziestu pięciu pięćdziesięciu jeden Laar rufiyu ma zaokrąglony kształt, wykonaną ze stopu brązu, miedzi i niklu. Moneta dwa rufii korzyścią wykonana ze stopu miedzi i cynku w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami.

Monety są wyświetlane na przedniej stronie wartości nominalnej i nazwę kraju, a na rewersie – symboli państwowych: palmy, żaglowiec, ryby i żółwia, godło i klapki, a także pałac prezydencki w stolicy.

Malediwy. kursów walut i wymiana

Malediwy Rupie – stosunkowo tanie waluty, jej kurs wynosi około $ +0.067, czyli US $ 1 O 15 Rupia Malediwska. Jeden funt brytyjski zawiera około dwudziestu Rupie. Kursy te są przybliżone, gdyż są zmieniane codziennie.

W odniesieniu do wymiany na wyspach, to nie ma problemu. Prawie każdy bank, na lotnisku, molo, czy innych kantorach będziesz szczęśliwy do wymiany waluty na lokalną. Jest to łatwiejsze i tańsze tylko do wymiany dolarów, euro i funtach. Również chętni do pracy z indyjskiej waluty krajowej. Od walut innych krajów mogą mieć pewne problemy.

Oprócz tych jednostek monetarnych na wyspach jest to dość łatwe do wymiany rosyjskich rubli.

Malediwy. Waluty. Kurs rubla

Dziś wyspa jest bardzo popularny wśród rosyjskich turystów, więc biura podróży, banki i inni dostawcy usług dawna przystosowane do „naszych” turystów. Rufiyaa – waluty (Malediwy) rubel jego szybkość unosi się około 3-4 rubli. Do tej pory jeden Malediwach rufii zawiera około 0,27 rubel rosyjski, czyli w jednym rufii nieco ponad trzy i pół rubli.

Jak określono powyżej, żadnych problemów z wymianą rosyjskiego rubla w walucie Malediwach nie ma. Ze względu na duży przepływ rosyjskich turystów na wyspę wszystkie instytucje finansowe i kantory chętnie współpracować z rosyjskiej waluty. Pewne problemy mogą pojawić się tylko wtedy, gdy użytkownik zdecyduje się wymienić pieniądze nie jest w stolicy kraju – miasto Male. W innych wysp w rublach też się zmienia, ale w przewartościowane kursu, a nie wszędzie, więc najlepiej jest, aby dbać o nabyciu lokalnej walucie.

wniosek

Zanim jakikolwiek wyjazd za granicę jest lepiej, aby dowiedzieć się, które waluty w kraju przeznaczenia, ponieważ jest to jeden z kluczowych punktów. Warto również dowiedzieć się, z góry, jak jest problem z wymianą waluty, a co lepsze, aby zabrać ze sobą. Nie wszędzie jest opłacalna i wygodna do odwiedzenia z rosyjskiego rubla, w niektórych krajach lepiej przynieść dolary lub inną walutę.

Podróż na Malediwy dla rosyjskich turystów jest atrakcyjny nie tylko ze względu na klimat, lazurowe morze i piaszczyste plaże, ale także fakt, że nie może być żadnych problemów do wymiany rubli na dość korzystne stawki, więc nie ma sensu, bo z tego szczególnego doświadczenia.