847 Shares 3505 views

skutery śnieżne górskie: specyfikacje, opinie

W wielu krajach świata, w zimie śnieg. I nigdy nie schodzi ze szczytów górskich. We wszystkich czasach ludzie urządzenia wynalezione, aby pomóc przenieść na powierzchni śniegu bez tonie głęboko. Kulminacją tych urządzeń stały się specjalne urządzenie – skutery śnieżne. Pozwalają one osoba poruszać nie tylko po śniegu, ale także zrobić to szybko i bez wysiłku. Szczególne miejsce zajmuje skuterach górskich. Technika ta jest przeznaczona przede wszystkim dla rozrywki, ale większość z nich poddaje się obróbce za pomocą innowacyjnych rozwiązań na nim. Dlatego też, tak zwane „Górnik” – najbardziej zaawansowane technologicznie i drogie, a jazda na nich – wiele silny i odważny.


Struktura skuter

skutery Górski z ich odpowiednikami charakteryzujących się zdolnością do poruszania przy ekstremalnych kątach ponad luźną i głębokim śniegu. Ponieważ tylko lekki pojazd może być przesuwany (do 250 kg), w którym uzyskuje się niski ciężar tym wygoda redukującego.

Caterpillar górski skuter długi (144-163 cali) szerokości, z dużymi występami. Taka konstrukcja pozwala przebrnąć przez wszystkie zaspy, ale komplikuje zarządzanie skuterze. Dlatego maszyny górnicze zbyt szerokie narty. Co do torów, co to jest szerszy, bardziej stabilny i napędzana maszyna. Superwide gąsienica na skuterze górskich zwraca jego wskaźnik dwóch maszyn torowych.

Silnik góra skuter powinien być silny, nie mniejszej niż 600 metrów sześciennych. Zobacz, czy litr, i, co do zasady (ponownie, w walce o utracie wagi), a dwusuwowych. A jednostki napędowe są skonfigurowane do pracy w rozrzedzonym powietrzu w luźnym układzie chłodzenia śnieg nie jest więc konieczne, aby grzejniki działają bardzo małe.

Zawieszenie dla łatwiejszego przemieszczania wyposażone pnevmoamortizatorom.

I, niestety, przejazd pasażer na szlakach górskich zawiedzie – skuter jednoosobowy.

Bardzo blisko alpinistów skutery czterodroźnego, jednak mają szerszy narty, bardziej skuteczne, ale także bardziej poważne układu chłodzenia więcej amortyzatorów zawieszenia energochłonne, a tym samym znacznie większą wagę.

Producenci skutery

skutery śnieżne górskie produkowane przez wielu producentów takiego sprzętu. O dominację na rynku marki walki: Canadian Ski-doo Yamaha Azji i Ameryki Polaris i Arctic Cat.

Maszyny górnicze kanadyjska marka Ski-Doo wyposażony dwusuwowych silników wykorzystujących technologię E-Tec pozwalającą wtryskiwanego paliwa pod dużym ciśnieniem bezpośrednio do komory spalania. Sam aparat jest urządzeniem, które pozwala na spalanie paliwa równomiernie w warstwach, podobnie jak w silnikach wysokoprężnych. Ponadto, kanadyjska platforma maszyna zapewnia wygodę kierowcy lądowania i wysokiej sterowności przez przesunięcie bliżej środka ciężkości pilota i siedzenia – przód. Ta strona pozwala na kontrolowanie urządzenia skuter stoi.

Cechy wyróżniające skutery śnieżne Yamaha – to zapierające dech w piersiach prędkość i niezawodność, łatwość zarządzania i łatwością. Inżynierowie silnika wykorzystywane nie tylko aluminium, lecz z tytanu i stopów magnezu.

Skutery śnieżne Polaris Rush jest łatwo wchodzi w zakręty, są przyspieszane do dużych prędkościach, solidność i mają doskonałą jakość. Regulowane zawieszenie dostosowane pod ciężarem szczególności pilota.

Maszyny zimowe Arctic Cat – jest wytrzymałość i siła charakteru. Podwozie Twin Spar, opracowany przez firmę, zwiększa przepuszczalność skuter, tylne zawieszenie Fas Tor o podwyższonej wytrzymałości w stanie wytrzymać nawet silne ciosy.

Niezawodność – znakiem rozpoznawczym samochodów zimowych czołowych zagranicznych producentów. Najpopularniejsze zamienne do skuterów śnieżnych – dostarcza i części wymienione podczas zaplanowanej konserwacji.

Rosyjscy producenci OAO „rosyjska firma”, „Velomotors” i inne mniejsze przedsiębiorstwa produkują przede wszystkim użytkowych skutery, niezawodne i niedrogie, zdolne do przenoszenia nie tylko pasażerów, ale także ładunek na zaśnieżonej drodze.

Na skuterach śnieżnych gór Ski-Doo

W 2015 roku, najlepiej górski skuter został uznany za Ski-Doo T3 Summit.

Dwa nowe modele zastrzeżonych gąsienice szerokości mają trzy-calowe 16-calowe grzbiety.

Specjalnie dla tej maszyny został opracowany nowy gąsienica konstrukcja zapewnia wymaganą sztywność i ułatwia szybki ruch na łagodnym zboczu.

Nowe przednie zawieszenie Kąt Response Zawieszenie różni się od jej analogów wydłużone o 10 mm więcej niż kute wrzeciona. Oni nie dodać do masy skutera, ale trzymał nos do ziemi i łatwiej kontrolować długiej zakrętów podwozie.

Zmieniono i tylne zawieszenie tMotion i narty. Nowe narty Pilot DS3 otrzymała zwiększone występy i seler górną część wykonaną z lekkich materiałów.

Lekki tłumik Kanister, lekkie koła napinające i koła pasowe przeniesione z modeli z przeszłości.

skutery zjazdowe x163 i x174 warianty są różne długości utworów: 4,14 i 4,5 m, odpowiednio.

Skuter Ski-Doo: Opinie

Testowanie nowego samochodu z najdłuższym gąsienica, piloci po raz kolejny hołd pojemności silnika Rotax 800 163 litrów. a. dla sprawnego szybkiego wybierania, bez dymu i smrodu, że dla dwusuwowych nietypowo.

szczęście jeździć nowy produkt z gąsienica prawie pięć metrów ci nie byli bardzo zadowoleni. Zauważmy, że dla pełnego ujawnienia potencjalnej konieczności skuter śniegu tyle, że miejsca, które spełniają ten warunek, w Rosji tylko kilka, a świat nie jest o wiele więcej. Jest to pierwszy, nie możemy powiedzieć, że brak, ale … resztki pozostałości.

Drugi nie jest zbyt przyjemna chwila, ściśle powiązany z pierwszym, jest to, że długi utwór, mimo niezwykłych rozwiązań technicznych, a jednocześnie zmniejsza obsługi modelu. Jeżeli skuter, aby dostać się do dysku lub ciężkiego mokrego śniegu, a następnie kontrolować ich staje się tylko przez sportowców-sztangista. A on kopie w śnieg, a jeśli mniej, to nie dużo, niż „kuzyni” z krótszych nart.

Ile są te skutery? następujące ceny: 1,2 mln rubli. Musimy zapłacić za model x163 i 1,3 mln rubli. – dla x174 na 2015 r. Nowy x174 od 2016 zostało około 1,6 mln rubli.

Terenowe na gorącym Polaris

Polaris 800 RMK Pro Terrain Dominator 2015 vypuskanedarom nazywany najbardziej zaawansowany. Przez liczbę ulepszeń w jednym modelu jest liderem w swojej klasie. Jeden problem – limitowana edycja, więc nie dostać wszystkich miłośników ekstremalnych zjazdów ze stromych zaśnieżonych szczytów.

Cały zakres skuter Polaris RMK Pro ma bardzo małą masę, jest mniejszy niż 200 kg stosowano aluminium i materiałów kompozytowych w budownictwie.

Modelem 800 Polaris Switchback assault – rozjazd, ale z gąsienica górskiej Series 4.0 można z powodzeniem osiągnąć szczyty gór. W przeciwieństwie do klasycznych alpinistów, jest on zainstalowany z silnymi przeniesienie łańcucha i kół zębatych łańcuchowych. Tylne zawieszenie zamontowany gąsienica 144 cali, co zapewnia głęboką miękkiego śniegu dobrą przepuszczalność.

Drążek kierowniczy z uchwytami wygiętymi pod siedzeniem jest szerszy i nieco dłuższy niż w modelach górskich, szerokie deski do jazdy nie zakłócają Hybrid zwrotnicy czuć się pewnie i na górskich stokach (nawet z trudnym terenie o różnym stopniu stromość) i płytkim płaskiej śniegu.

Recenzje Polaris skuter

Polaris 800 Switchback szturmowy z silnikiem o pojemności 154 litrów. c., sądząc po opiniach, że zachowuje się jak prawdziwy górski skuter. Był przyspieszając w małym obszarze, biorąc pod strome podjazdy, czepia rozszerzając Trakia na stoku nawet kiedy cross-traffic. Maszyna jest w stanie aktywnie manewrować, a nawet przez długi czas, aby przenieść się na jednym torze z jego nart i wielkich skoków, potwierdzając oficjalną prezentację danych.

Netto doświadczonych pilotów rozważyć tylko wystarczająco duży suchej masy. Nawet ponad 10 kg, w porównaniu z naprawdę modelach górskich, wpływa na obsługę skuter. Ale model z mocnym silnikiem i zdolność do skoku i manewr nie był pierwotnie przeznaczony dla początkujących. Ale to jest uniwersalny i może dać przyjemność właściciela iw górach, i przewrócił się na drodze zimą.

Sprzęt Arctic Cat

Arctic Cat M7000 Sno Pro 153 model o nazwie najlepszych pilotów Początkujący góry. Caterpillar 153 cali – i że średnia długość – co skuter wystarczająco zwrotny i zarazem opanowania nawet na trasach do 80 °.

Silnik w tym modelu cztery, na poziomie morza, wyprowadza o pojemności 135 litrów. a. Producent – Yamaha. Skuter silnikowy 600 ml, które jest pobierane bezpośrednio z Arctic kot, zdolne do wytwarzania 114 litrów. a. ProClimb M6000 Sno Pro jest najbliższy konkurent do tego modelu.

M7000 podwozia samochodu nie jest nowy, silników Yamaha już zainstalowanych na skutery śnieżne Arctic Cat, ale design – nowa. Gąsienica PowerClaw zaopatrzone w występy 2.6 cali wysokości. Zawieszenie tylne z zawieszeniem pneumatycznym FOX Float 3 za i Arctic Cat IFP przodu. Przód – Arctic Cat Race przedniego zawieszenia w jego lekka konstrukcja używana i szeroko rozstawione uchwyty w kształcie litery A dźwignie. Fakt, że ten model jest najlepiej nadaje się dla początkujących, powiedzieć pozytywne, aby powiedzieć ciepłe opinie na ten temat.

Do twardych wyścigach na stokach to kolejny zaktualizowany model – Arctic Cat HCR 8000. Jest wyposażony pojemności silnika dwusuwowego 800 cc Suzuki. cm do 163 litrów. a.

W tym modelu, odległość między narty 1016-1041 mm, na szynach i mułu na każdej projekcji są nakładki ochronne, które chronią przed uszkodzeniem gąsienica jeśli nagle spotkać mrożoną obszar na torze wyścigowym. W celu uniknięcia zwiększenia masy, projektanci zdecydował się na pionowej kolumnie kierownicy ze standardowej określonej wysokości 139 mm, ale pozwoliła na zastąpienie go na stojaku innej wysokości. Są w katalogu producenta.

Podwozie Arctic Cat ProClimb nowy nie jest. To już wypróbowany w innych modelach.

Twarde amortyzatory w połączeniu ze stałym kołem i wąskich regałów narciarskich, gąsienica z wysokimi grzbietami i twardości 85 Shore A, a nawet fotela wyścigowego światła – wszystko mający na celu wygrania wyścigu o nieprzekraczalnej śniegu w górach.

Yamaha

Wszystko skutery japońska firma wyposażona silników czterosuwowych. Są potężne, ale bardzo ciężkie. Wyjątkiem jest skuter „Yamaha 540 Viking”, w którym lekki silnik dwusuwowy, ale Sia użytkowym modelu, pomimo stosunkowo niewielkiej wadze i szerokich torach.

Modyfikacja Dlinnogusenichnaya Phazer M TX napędowego z Rodzaju 80FI objętości 0,5 litrów i 80 litrów. a. Na pierwszy rzut oka, to nie nadaje się do przezwyciężenia górskich szlaków. Ale maszyna jest łatwa, ponieważ sztywna rama wykonana jest z aluminium, jak również wiele innych komponentów i części zamiennych, w tym zacisk hamulca tarczowego dwóch tłoków i zwinny, reagującego zarządzania. A co najważniejsze – niezawodny, jak wszystkie terenowe „Yamaha”.

Charakterystyka skuter Yamaha MTX 153 z MPI Turbo możliwością zmiany podwozia gąsienicowego PowerClaw z wysokimi występami i niezwykłych wysokociśnieniowych amortyzatory na przednie i tylne zawieszenie pozwala umieścić ten model w linii z najlepszych maszyn uznanym liderem w produkcji skuter do góry, a któremi są Polaris Ski- doo.

Skuter Yamaha: Opinie

Według pilotów małe silniki Phazer skuter – jedyną wadą urządzenia, który jest pokazany tylko w bardzo luźnej i głębokim śniegu.

Ale chwila reakcja steru i pewność na zakrętach, co świadczy o „fazer”, dla dlinnogusenichnyh skutery przyzwyczajony.

Jest nieodłącznym i kolejna zaleta – możliwość łatwego przeniesienia jakiegokolwiek lądowania po skokach sztywności, które różnią skutery zwrotnicy „Yamaha”.

Charakterystyka tego modelu jest to, oczywiście, znacznie gorzej niż dzisiejszych poważnych alpinistów. Ale zawieszenie, które ma duży margines bezpieczeństwa, niezawodna i, co najważniejsze, oszczędny silnik, a także bardzo demokratyczną cenę – dobry start dla początkującego.

Skuter „Ermak”

Rosyjscy piloci z doświadczeniem dziesięciu lat lub więcej przypomnieć brak wyboru w tych dniach, gdy tylko dostępna była przyjemność „Buran” – ciężki podwójny skuter zaprojektowany do pracy i przeciągnięcie ładunku w regionach północnych.

Dziś koneserzy przedstawiony Rosji nowy skuter „Ermak” z firmy Velomotors „przeznaczonej do zastąpienia przestarzałego” Burana”. Ale to nie jest sport, a nawet góra – to jest regularny pracownik utylitarny cel. Chociaż jednym z dwóch wersjach przewidzianych długą gąsienicę czegoś w tym samochodzie dwa, a jeden narty. silnika dwucylindrowego mniejszą niż 600 ml chłodzonego powietrzem mocy od jedynie 50 litrów. a. Montaż i 800cc silnik ciekłym chłodzeniem, ale cztery.

Na ogół nazywamy skuter nie jest czymś, co nawet góra sportu nie włącza się języka.

A dziś jest to jedyne nowe rosyjskich producentów. Nadal nie polegać na drogiego sprzętu rozrywkowego, woli produkować niski koszt, w ostateczności, modele skuter turystyczny. Fani sportów ekstremalnych na ośnieżonych szczytów wciąż mają do wyboru – po znacznie wyższych cenach – od znanych zagranicznych marek oryginalnych śnieżne góry.

Ceny na skuterach śnieżnych

Szczyt SP 600HO E-TEC 146 Release 2014, którego cena – 950,000 rubli, jest uważany za najbardziej kosztowne maszyny Ski-Doo kanadyjska firma. Najdroższe jego skuter – nowy SUMMIT XT3 174 800R E-TEC $ 1,6 mln rubli.

Od spółki Polaris Skuter 600 PRO-RMK 155 (2014) z silnikiem na 125 KM. a. Można go kupić za 760 tysięcy rubli. Dziś jest to najtańszy model „Polaris”. Najdroższych – 800 PRO RMK 163 3 cali (2016) z silnikiem 154 mocy. Można je nabyć za 1,33 mln rubli.

Mountain skuter silnik 500 cc, która rozwija się stosunkowo niską moc (80 KM ..) – Yamaha Phazer M-TX (2015) – można kupić za 700 tysięcy, a nowy SR Viper X-TX (2015) z silnikiem czterosuwowym objętość ponad tysiąca kostek – do 1,1 mln rubli.

Cena od górali z Arctic Cat waha się od 650 tysięcy do 153 HCR M 8000 (2015) z silnikiem 800 cc 160 litrów. a. do 780 tysięcy rubli. dla M 8000 162 SNO Pro (2015).

Tak więc, skutery śnieżne górskie na rynku rosyjskim dziś nie są rzadkością, pomimo faktu, że krajowi producenci skupiają się na produkcji maszyn do codziennego użytku w rozległych zaśnieżonych połacie Syberii i Dalekiej Północy. dla konkretnych cen sprzętu są dość wysokie, ale Mountain Extreme – rozrywka nie jest dla każdego. Ale zamienne do skuterów śnieżnych dostępnych dealerów uprzejmy i modeli są aktualizowane niemal co roku.