157 Shares 8439 views

Dystonia: pozbyć (w domu). VSD: objawy u dorosłych

Dystonia (cardiopsychoneurosis wegetatywny osłabienie, nerwica serca) – nie jest odrębny choroby i zespołu, który towarzyszy naruszenie wewnętrznej funkcji narządów lokalnie lub całego organizmu. W tym artykule przyjrzymy się różnych kwestii związanych z tym zespołem; technika, za pomocą którego zdiagnozowano dystonia. Pozbyć domu oznak patologii pomóc wskazówki od naszej publikacji.


Co to jest HDR?

Aby zrozumieć naturę pochodzenia dysfunkcji powinien zapoznać się z koncepcją autonomicznego układu nerwowego. VNS – jest częścią układu nerwowego i jego wydział, który jest odpowiedzialny za równowagę środowiska wewnętrznego organizmu, a także kontroluje funkcjonowanie narządów wewnętrznych człowieka w pewnych winy uregulować ich status. Ważną rzeczą jest to, że autonomicznego układu nerwowego system autonomiczny, jego działania nie są kontrolowane przez ludzką świadomość. Jeżeli saldo narządów wewnętrznych, z jakiegokolwiek powodu, istnieją różne rodzaje złamanych zaburzeń. Lekarze wyrażają coraz większe zaufanie do tego, że choroba jest wynikiem szybkiego tempa współczesnego życia i występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych w stosunku około 30/70%. Można powiedzieć, że konsekwencje dzisiejszym szybkim tempie życia i jest dystonia. Pozbyć się środków zaradczych ludowej, leków i terapii fizycznej, ze jest całkiem możliwe, najważniejsze – aby zrozumieć tło tylko pojawią się objawy choroby.

przyczyny

Przyczyny wywołujące dysfunkcje autonomicznego mogą obejmować:

 • .. genetyczne dziedziczenie, czyli pewne oznaki dystonii może wystąpić w dzieciństwie;
 • choroby układu nerwowego – środkowy, obwodowa (wadliwe działanie podwzgórza, pniu mózgu);
 • przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego, układu endokrynologicznego, przewodu pokarmowego;
 • stres, ciągłe zmęczenie, nadmierny wysiłek;
 • nadużywanie alkoholu;
 • palenie;
 • depresja, lęk, chwiejność emocjonalna lub psychiczna.

W większości stan dystonia występuje jako nerwice z objawów bardzo podobnych do objawów wielu chorób przewlekłych. zaburzeniem rozwojowym występuje po ciężkim stresem, a ludzka psychika nie akceptuje traumatycznych sytuacji, jak również projekty na jego narządów wewnętrznych. Przejawy dysfunkcji układu autonomicznego może wpływać wiele narządów i układów, indywidualnie lub wspólnie.

Jak już wcześniej wspomniano, do autonomicznego układu nerwowego reguluje procesy fizjologiczne i biochemiczne w organizmie, dla utrzymywania temperatury ciała i normalny poziom ciśnienia krwi do endokrynnych i systemu immunologicznego i inne.

przejawy IRR

Rozważmy najczęstsze zespoły, które wynikają z dystonią naczyń. Objawy u dorosłych może objawiać się jako:

 • Zespół układu krążenia, co wyraża bradykardia, tachykardia, czyli zaburzenia rytmu serca ..; naruszenie ciśnienie tętnicze krwi; dreszcze kończyn; bladość. Nasuwa bolesną ból i dyskomfort w sercu, nie związanych z aktywnością fizyczną.
 • Kołatanie serca i duszność, stały brak powietrza – wszystko to są objawy syndromu hiperwentylacji. To wynika z faktu, że krew zostanie zmieniony, to jest o dużej zawartości metalu alkalicznego ze względu na straty dwutlenku węgla, tak że nie jest hamowanie ośrodka oddechowego. Wszystko to prowadzi do skurcze w mięśniach kończyn stracił wrażliwość, osoba doświadcza zawroty głowy.
 • zaburzenia czynności seksualnej. U mężczyzn, zmniejszenie erekcji, mogą wystąpić pochwicę kobiety.
 • Zaburzenia przewodu pokarmowego manifestują się w postaci dyskomfortu podczas i po posiłku, nudności, wymioty.
 • Tsistalgii – częste i bolesne oddawanie moczu bez zmian w moczu.
 • Nadmierne pocenie się dłoni i podeszew stóp.
 • Stała niewysoka gorączka i dreszcze charakteryzujące się zaburzeniami termoregulacji. Zjawisko to często występuje w dzieciństwie.

Jak to jest zdiagnozowana? Pierwsze objawy dysfunkcji

Od astenia – zespołem, który jest konsekwencją przepracowania w najprostszym przypadku, a konsekwencją choroby należy traktować w trudniejszej sytuacji, najbardziej właściwe podejście w leczeniu stanu patologicznego wyeliminuje przyczyny, które powstaje dystonii. Pozbyć domu zespołem z tradycyjnej medycyny może być, ale musimy pamiętać, że to błąd w leczeniu walce tylko objawy choroby. Najpierw trzeba udać się do lekarza. Co do zasady, to wszystko zaczyna się od wstępnego badania, neurologa oraz terapeuty, do którego dodawane jest badanie krwi hormonów, MRI mózgu, EKG serca. Dalsze wyspecjalizowani specjaliści musieli dowiedzieć się, czy nie jest obecna w ciele rzeczywistym (organicznej) zaburzenia. Ponadto, terapeuta lub neurolog ustalić przyczynę ciało doszło do awarii funkcjonalnych. Wiele osób jest zakłopotany, że muszą porozmawiać z terapeutą na dostatecznie wrażliwych kwestii, ważne jest, aby wiedzieć, że zdrowie – najcenniejszą rzeczą jaką człowiek może mieć i trzeba zrobić w pierwszej kolejności. Poza nerwic nie stosuje się do poważnych chorób psychicznych, takich jak schizofrenia.

Na początkowym etapie osoby mogą występować w organizmie stopniowych zmian, początkowo niezauważalne i nie zbyt wyraźne. Brak wypoczynku, dobry odpoczynek, siedzący tryb życia, brak snu, stres w pracy, konflikty z innymi i ogólnie złe warunki społeczno-ekonomiczne mogą stanowić impuls do rozwoju choroby.

Cardiopsychoneurosis bardzo obniżona jakość życia, ale jest zaburzeniem odwracalne. Wiele osób marzy o tym nieprzyjemnej choroby jak dystonia, pozbyć. W domu, aby pomóc wyeliminować manifestację objawów psychologicznych samodzielnego szkolenia i ćwiczenia.

Sposoby diagnozowania

Diagnoza „wegetatywnej dystonii” – bardzo częstym zjawiskiem, ale umieścić tę diagnozę, lekarz musi przeprowadzić szereg badań w celu zbadania pacjenta styl życia i dojść do jakichkolwiek wniosków. A czasami nie jest łatwe do zrobienia, ponieważ wiele chorób maskowania zespołem, który jest nazywany „dystonia wegetatywna-naczyniowego”. Objawy u dorosłych można scharakteryzować i innych zaburzeń czynnościowych i chorób. Ekspertów, właściwy postawić taką diagnozę może obejmować nie tylko lekarzy, ale również neurologów, kardiologów. W tym przypadku, podstawowe metody diagnostyczne, które są stosowane w przypadkach podejrzenia wegetatywnej dystonii należą:

 • EKG (elektrokardiogram), aby ocenić stan ludzkiego serca. Typowo ludzkie serca system monitoringu za pomocą elektrokardiogramu odbywa się codziennie w okresie wyznaczonym przez eksperta w każdym przypadku indywidualnie.
 • Rheovasography – rejestracja tętna i napełniania krwi narządów i tkanek, wyświetlana graficznie.
 • Gastroskopia – badanie przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu, który pozwala ocenić stan błony śluzowej żołądka. Endoskop jest elastyczne urządzenie rurowe z urządzeniem oświetleniowym.
 • Elektroencefalografia ocenić stan układu nerwowego. Zwykle spędzają graficzny zapis impulsów elektrycznych mózgu.
 • Sposób (CT tomografia komputerowa) – badania, przez który promieniowanie rentgenowskie wytwarzanego przez obraz ciała ludzkiego w przekroju poprzecznym. Technika ta pozwala zobaczyć nawet najmniejsze zmiany w tkance, że nie można przypisać do tradycyjnego RTG. Ponadto, efekt promieni na ciało podczas CT jest znacznie niższa.
 • Magnetyczny rezonans jądrowy (NMR) – sposób w celu uzyskania wielowarstwowej, trójwymiarowy obraz narządów w różnych płaszczyznach.

Biorąc pod uwagę dane badanie jest przypisany jest diagnozowana i schemat leczenia. Należy zauważyć, że strategia terapeutyczna obejmuje zestaw działań. Wśród działań zmierzających do poprawy stanu pacjenta, mianowany eksperci potrafią odróżnić zabiegów medycznych i leków środków ludowej, medycyny ziołowej, zmiany stylu życia, unikanie szkodliwych nawyków.

Poprawa jakości życia

 • Konieczne jest dostosowanie trybu dnia. Obowiązkowy wymóg – spokojny sen. Czas trwania snu średnio powinna wynosić co najmniej 8-9 godzin dziennie.
 • Jest to konieczne w celu optymalizacji nie tylko pracy, ale także odpowiedniego odpoczynku. Lekarze zalecają alternatywny stres psychiczny z ćwiczeń. Będzie przydatny trening słuchowy i inne metody psychologicznej ulgi.
 • Sport – najważniejszym czynnikiem w życiu każdej osoby. Utrzymać się w dobrym stanie umożliwić pływanie, spacery, jazda na nartach, turystyka, ponieważ te rodzaje obciążeń są szkolenia naczyń, mięśnia sercowego.
 • Zrównoważona dieta zapewnienia odpowiedniej ilości magnezu i potasowe, które są zaangażowane w polepszaniu naczyń krwionośnych i serca, przyczynić się do przywrócenia równowagi między rejonami autonomicznego układu nerwowego.
 • Masaż i akupunktura poprawia krążenie i ogólny stan zdrowia.
 • korekta psychologiczny. Każdy psycho w różnym stopniu narażone wegetatywnej dystonii. Sangwina, na przykład, są łatwiejsze do tolerowania chorobę i odzyskać szybciej. Melancholijny i choleryk są bardziej narażone w tym zakresie.
 • Ponadto, uśmiech – prosty, ale skuteczny sposób, aby aktywować części mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje. częściej uśmiechać, zwiększa witalność.

Jak to jest dystonia?

Nie powinno się unikać leczenia (leki w leczeniu dystonii naczyniowym bardzo zróżnicowane) dla tego zespołu w każdym przypadku. Jest to w każdym przypadku, może zmieniać się w zależności od stopnia ciężkości objawów, jak również z powodów, dzięki którym opracowano patologiczny stan choroby, przeciwko którym objawy są widoczne. Bardzo często w leczeniu antydepresyjnych i uspokajających są używane. Dawkowanie określa lekarz. Zazwyczaj, minimalny okres użytkowania tych leków do 6 miesięcy, chociaż efekt ten może występować w dwóch tygodni. Uspokajające – leki, które łagodzą niepokój. Są mianowani przez co najmniej miesiąc. Takie leki obejmują, na przykład, „Afobazol”.

Jeżeli pacjent jest niestabilny ciśnienie krwi, to jest przepisane leki przeciwnadciśnieniowe, niedociśnienie – kofeinę lub żeń-szeń, witaminy z grupy B. Jeśli wymawiane z chorobami serca, takimi jak tachykardia, przypisane są beta-blokery.

Niewydolność żylna, ból głowy, uczucie ciężkości w głowie wziąć „Vazoket”, „Venoplant”, „Detraleks” w ciągu 1-2 miesięcy. „Betaserk” dodaje się na hałas w mojej głowie.

Kiedy zespół asteniczny powołać neuroprotekcyjne, przeciwutleniacz kompleksów, a także leków, które poprawiają krążenie krwi – „Nootropil”, „Ildronat” „Glycine”.

Większość ośrodków medycznych, w tym wąskim zakresie, takich jak kardiologia, oferują swoje usługi w leczeniu choroby. Należy pamiętać, że tylko pod kierunkiem lekarzy powinien pozbyć diagnozy „wegetatywnej dystonii-naczyniowego”. Leczenie w Nowosybirsku, prowadzenie kliniki kardiologii sieć „Heart”. Konsultacje są profesjonalistami najwyższej kategorii. W centrum znajduje się na Red prospektu, 6. umówić, zadzwoń (383) 255-44-55 w dni powszednie.

Fitoterapia

Jak zaznaczono powyżej, istnieje wiele chorób organów wewnętrznych, na którym się znajduje, i dystonie. leczenie ziołowe wymaga użycia fitosyrya, ma uspokajający wpływ, pozytywny wpływ na układ nerwowy, normalizuje nastrój, łagodzi niepokój i napięcie:

 • Melissa – środek uspokajający, który jest również lekarz Awicenna wyróżnia się spośród wielu ziół, które mają pozytywny wpływ na serce. Melissa stosować w postaci wywarów, naparów.
 • Dziurawiec – naturalny antydepresyjne – zmniejsza niepokój, normalizuje sen. Wiele uspokajające umieścić go w swoim składzie. Na przykład, "New Przełęcz", "Despres."
 • Chmiel – lek przeciwbólowy.
 • Głóg prowadzi do normalnego rytmu serca, obniżenia ciśnienia krwi, kojące.
 • Peppermint ma efekt nasenny, uspokajający, redukujący nudności.
 • Valerian łagodzi stres.

Zastosowanie ziół w postaci naparów, nalewek i wywary – to naprawdę jest to świetny sposób, aby doprowadzić ciało, aby zapomnieć o tym co dystonii. Pozbyć domu dysfunkcji trzaskiem. Na przykład, można użyć przepis dla których potrzeba pączki brzozy, rumianku, ziele dziurawca, oman korzeń i miód. Wszystkie elementy muszą być kruszone, zalać wrzącą wodą ostygnięciu ponownie doprowadzić do wrzenia na ogniu i ostudzić. Dodać łyżkę miodu. Weź pół szklanki bulionu zaleca się rano przed posiłkiem. Efekt pojawia się po miesiącach regularnego przyjmowania. Osoby cierpiące na tego zespołu odczują poprawę jego stanu, będzie znacznie poprawić jakość życia, aby pozbyć się skokami ciśnienia, pocenie się od strachu i niepokoju, co powoduje dystonii.

leczenie homeopatia jest również niezbędne do przeprowadzenia pod nadzorem specjalisty, ponieważ efekt ziół w organizmie objawia się w postaci skumulowanego efektu, tj. np. w wyniku ich odbiór nie jest oczywiste. Nadmiar dawki ciała substancji zawartych w ziołach, a także przedawkowanie narkotyków jest niebezpieczne dla zdrowia. Ponadto musimy pamiętać, że zmęczenie – syndrom, który występuje na tle innych chorób objawiających się różnych objawów, które charakteryzują zaburzenia funkcjonalne organizmu. Zakłócenia różnych systemów – sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, endokrynologicznych – Wszystkie dystonii. Metody unieszkodliwiania ludowe przyniesie jeszcze lepsze rezultaty w połączeniu z innymi technikami, takimi jak fizjoterapii i technik psychologicznych.

Fitoterapia w różnych typach VSD

Istnieją dwa typy dystonii naczyniowych – hipertoniczny i hipotonii. Zgodnie z tym mogą być stosowane w leczeniu zespołów traw, różniących się od siebie. Na przykład, gdy dystonia z hipertonicznego typu powszechnie stosowane anty-lękowe zioła wraz z głogu, BOG cudweed, dzikiej róży. Wyciągi z głogu wziąć ćwierć szklanki 4 razy dziennie przed posiłkami. Bulion zrobić: 1 łyżka kwiatów wlać 1 kubek przegotowanej wody, około 2 godzin. Powinno to zmniejszyć ilość soli w żywności, kofeiny i alkoholu. Aby ograniczyć tłustych. Dodaj w diecie naturalnych witamin – warzyw, owoców, ziół i czosnku, i czekolady.

Kiedy wegetatywnej dystonii typ hipotoniczny przepisane żeń-szenia i Eleutherococcus, wzrost ciśnienia krwi i mają działanie tonik. Jednak te zioła na bezsenność nie może być używany. Nalewka z żeń-szenia podjęte przez miesiąc rano, przed posiłkiem, po 1 łyżeczce. Obecnie trawa w szerokim asortymencie w aptekach w postaci nalewek alkoholowych.

fizjoterapia

Aby wyeliminować IRR objawy u dorosłych chcesz wykluczyć wiele chorób, przeciwko którym występuje, a ten zespół. Wśród nich są choroby tarczycy, przysadki, nadnerczy, chorób psychicznych , takich jak, neurozy, neurastenię zmian w strukturze mózgu. Dobry wpływ na odzyskanie zdolności adaptacyjnych organizmu dostarczają tlen, perła, aromatyczne kąpiele, które mają działanie uspokajające. Okrągły, w kształcie wachlarza prysznic poprawia procesy metaboliczne organizmu, przyspiesza przemianę materii, przywraca funkcje skóry, pomaga wyeliminować objawy tego zespołu jako dystonia naczyniowego. Leczenie sanatoriów zawiera szereg procedur fizjoterapii, takich jak elektroforeza, używając roztworów farmaceutycznych kręgosłupie szyjnym; prądów sinusoidalnych; zastosowanie parafiny na potylicznej; fizjoterapia, refleksologii.

Powyższa procedura może być otrzymany na zabiegi lecznicze. Terminowe korekta zaburzeń autonomicznych eliminuje liczne skargi od pacjentów. Dobry wynik daje ćwiczenia oddechowe, różne techniki relaksacyjne, takie jak joga.

Innym bardzo prostym sposobem radzenia sobie ze stanami depresyjnymi jest użycie pomarańczowego w ubraniach, w otaczającej przestrzeni prywatnej. Jeść kolorowe owoce – pomarańcze, marchew – również poprawy zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

W literaturze dystonii naczyń

Wiele z nich jest stracone, gdy widzą w ambulatoryjnej diagnostyce map „dystonii”. Pozbyć się śladów środków ludowej mogą pomóc zaburzeniom wiele receptur naszych przodków. Używali moc naturalnych roślin o uzdrowienie.

Ponadto, pisarzy-współcześni ludzie, którzy nie są ze słyszenia, ale z własnego doświadczenia wiem, co dystonii, tajemnice udział w jego pismach. Na przykład Andrew Kurpatov w książce „Kuracja dla dystonii naczyniowych” daje rady dla osób cierpiących na tę chorobę, jak zachowywać się w zaburzenia w celu poprawy ich statusu i zapomnieć, co jest dystonia. Pozbądź Kurpatov zaleca przed szkodliwymi myśli, lęków i złych wyborów stylu życia.

Jednak Andrei nie Kurpatov wyłącznym autorem takich książek. Czytelnik jest zaznajomiony jako lekarza imię Nicolas G. Mesnik – autora metod leczenia chorób ze środków ludowej. W książce „wegetatywnej dystonii. Pozbyć! „Nikolai Mesnik pomaga ludziom znaleźć własną drogę do zdrowia.