664 Shares 918 views

Jeśli dziecko przebił nogę gwoździem, co robić? Zasady opieki i ryzyko infekcji

Ach, ci chłopcy! Ile kłopotów dostarczaniu synowie dorastają! Po tym wszystkim, nie można zawsze dbać i nadzorować młodszego chłopczycą. Na temat szkoły podstawowej wieku dzieci są pozostawione same sobie. I tu zaczyna się „niespodzianek” na ich stronie: że chłopiec wrócił do domu po szkole z”ozdobione„twarzy po wyjaśnieniu związku z kolegą, a potem przypadkowo spaść z roweru, mocno uszkadzając sobie kolano. Nieprzewidziane sytuacje mogą być dużo, to nie zawsze dziecko rośnie sumiennego „frajerem”. Ale zdarza się czasami, że przypadkowo przebił nogę gwoździem. Co robić w tej sytuacji? Wykaz środków szybkie-relief i niebezpiecznymi konsekwencjami zakażenia są wymienione w tym artykule. Co najważniejsze – nie zgubić, działać szybko i starannie.

Jak niebezpieczne jest to, że dziecko jest poważnie przebił nogę z zardzewiałym gwoździem?

Co jest specjalnego w tym urazu? Na pierwszym miejscu w głębokim wejściem ewentualnej infekcji. Ostry paznokci mogą przenikać do bardzo znacznej odległości do tkanek miękkich. Zdarzają się przypadki, że konieczne jest, aby wyodrębnić i skręconych starych obiektów żelaza w pogotowiu, aby stało się ono bardzo trudne. Wraz z korozją w ranie również wprowadzić cząstki gruntu, a wraz z nim zarodników tężca. A dla osoby nie posiadające szczepienie choroby, jeden z czterech ścian jest śmiertelne. Albo wpisując „Pseudomonas aeruginosa”, który może doprowadzić do gangreny. W związku z tym, jeden przenoszenia roztworu do dezynfekcji ran i stosowaniu bandaża jest niewystarczające. W przypadkach, gdy leczenie ktoś przebite stopy paznokci obejmuje obowiązkowego szczepienia przeciwko tężcowi.

Niebezpieczeństwo tej choroby

Wielu ludzi wierzy, że nadmierne krwawienie może spuścić wchodzących w zakażenia rany. Ale tak nie jest. Jeśli cięcie jest wystarczająco głęboki i nie jest powierzchowne, tkanka miękka nienaruszone. W wyniku infekcji, coraz toksyn poprzez rany do krwi, może powodować:

  • drgawki ;
  • skurcz dróg oddechowych;
  • naruszenie układu kostno-stawowego;
  • zmiany w strukturze mięśni.

W przypadku leczenia tężca jest przeprowadzane w szpitalu i trwa przez okres co najmniej trzech miesięcy, po którym ofiara dwóch lat jest pod obserwacją. Ale nawet w przypadku pomyślnego zakończenia terapii mogą wystąpić efekty resztkowe: osłabienie mięśni, kości deformacji kręgosłupa, zaburzenia ruchomości stawów. Wszystko to – cena zapłacona za brak szczepień i niewłaściwych działań po urazie.

Jeśli dziecko przebił nogę gwóźdź co robić pierwszej pomocy?

Przemyć ranę słabym roztworem nadmanganianu potasu i obszaru wokół jej leczeniu jodem lub zieleń brylantowa. Uszkodzonego obszaru, stosuje się jałowy opatrunek. Wtedy koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem. Jeśli dziecko przebił nogę gwoździem, co robić będą eksperci, jakie środki będzie miał w placówce medycznej? Początkowo sprawdzić taktowanie tężca tężcowi. Szczepienie powinno być przeprowadzane co dziesięć lat, niezależnie od wieku. Następnie, w zależności od ciężkości urazu, lekarz otrzyma leczenia. Zwykle wystarczy do kąpieli stóp z silnym solanki. Ale zdarza się, że dziecko jest bardzo woreczkach paznokci stóp. Co należy zrobić, aby rany jest stan zapalny i szybko wyleczyć? Przeprowadzone kompleksowe leczenie wymaga spożycia antybiotyków i leczenia ran specjalne maści.

Nie samoleczenia! Skonsultować się z lekarzem w celu uniknięcia nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji!

778 shares 9312 views
Lek „Valvira”: Opinie lekarzy
368 shares 6661 views
Przydatne od oleju lnianego
427 shares 943 views