897 Shares 1855 views

aerobik w wodzie: korzyści i przeciwwskazania, ćwiczenia do utraty wagi, a dla kobiet w ciąży. Aqua aerobik trener

Dziś modne i bardzo aktualny kierunek jest aerobik w wodzie. Korzyści i przeciwwskazania zostanie teraz dokładnie rozważyć w tym artykule.


Dlaczego sporty wodne tak przyciąga uwagę osoby? Życie zaczęło się w wodzie, dlatego też od bardzo młodego wieku, dzieci z wielką przyjemnością pływania. A gdy pojawi się monit, aby zaangażować się w działania nie w pokoju i w basenie, wielu uważało, że bardzo atrakcyjne. Jednak ten temat wymaga dalszych badań, aby ustalić, czy nadają się do uprawiania aerobiku wodnego, korzyści i przeciwwskazania należy dokładnie rozważyć przed podjęciem decyzji. Jeszcze lepiej skonsultować się z profesjonalnym trener fitness lub terapeuty.

Jakie są plusy

Ktoś może przejść do szkolenia w basenie ze względu na fakt, że lubi kontakt z wodą, w przeciwieństwie do konieczności pocenie się w normalnym pokoju. Jednak nie tylko ta inna aerobik w wodzie. Korzyści i przeciwwskazania do tej pory są już powszechnie znane, tak że każdy może dokonać wyboru dla siebie.

Więc spójrzmy na głównych zalet. W pierwszej kolejności, a trenerzy i ich podopieczni pamiętać, że wyniki z każdego ćwiczenia wykonywane w wodzie, dużo lepsze niż te, które bazują na ziemi. Dlaczego tak się dzieje? Ze względu wodoodporność większa niż powietrza. Dlatego obciążenie mięśni uzyskać bardzo wysokie.

Ale to nie wszystko, co różni aerobik w wodzie. Korzyści i przeciwwskazania koniecznie przewidziane w pierwszym wprowadzające sesje z trenerem, więc nikt nie będzie rozpocząć trening bez dokładnego briefingu. Ale w rzeczywistości jest to najbezpieczniejsza sportowa. mogą oni wykonywać u kobiet w ciąży i osób starszych. Prawdopodobieństwo urazu i skręcenia zminimalizowane. Wszystko co szukać Joga dla latach treningu (gładkość każdym ruchem), stanowi sama woda.

Bolesność po treningu – to kolejny czynnik, który zatrzymuje kobietom chodzić na siłownię. aerobik wodny całkowicie wykluczyć podobne. Medium wodnego hamuje rozwój kwasu mlekowego, który jest przyczyną ostrego bólu. Następnego dnia poczujesz lekkość w całym ciele i chcą powtórzyć.

Rzeczy do rozważenia

Same ćwiczenia w wodzie jest bardzo przydatna. Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego skład. W wielu nowoczesnych basenów systemy, które umożliwiają eliminację chloru zainstalowany. Woda jest dezynfekowana za pomocą ultradźwięków, srebra oraz innych technologii. Dlatego też, wybierając z basenu, w tym momencie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Ale jeśli, który przyszedł do pokoju, zapach chloru, to lepiej zrezygnować z regularnych zajęć. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży oraz osób, które są podatne na reakcje alergiczne.

Prawie wszyscy mówią, że po wizycie skóra staje się sucha i basen pokryte białym rozkwicie. Tak więc, to narzędzie, które ma za zadanie chronić nas rozpieszcza skórę i włosy, wpływa na układ oddechowy. Czołowe ginekolodzy zachęcam kobiety uważać wizyty na basen. Chlorowanej wody prowadzi do zaburzenia mikroflory pochwy.

Jednak otwarty zbiornik wodny może być jeszcze bardziej niebezpieczne. Dlatego też, jeśli w autokarze transferowego lato oferuje lekcje na rzece lub jeziorze, to lepiej odmówić. Woda nie musi spełniać wymagania sanitarne, może prowadzić do reakcji alergicznych, oraz setki bakterii chorobotwórczych – powodują rozwój choroby.

A kobieta w ciąży powinna być oddany do zaleceń lekarzy, a także do własnych uczuć. Wszelkie dolegliwości powinno być sygnałem do zakończenia szkolenia i ostrzeżenia trenera. Podczas okupacji nie może zmusić się do zrobienia ćwiczenia i wykonywać je tylko wtedy, gdy są one przyjemne.

Dla osoby starsze niż 45 lat

Najczęściej jest to kolej zacząć kłopoty pleców, duszność, dyskomfort w stawach. To wystarczy, aby człowiek nie chciał wędrować w siłowni. Jednak zajęcia aerobiku wody nadają się idealnie dla tych przypadków. Wody pozwala znacznie zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, co pomaga lepiej niż zgromadzeń na kanapie. Ponadto, po przejściu serię ćwiczeń poczujesz, że mięśnie grzbietu są wzmocnione, co zmniejsza uczucie bólu.

Dla kobiet w ciąży

W ostatnim czasie stał się bardzo popularnym aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży. Moskwa jest zawsze pierwszy podnosi trendy i przełożyć je do postaci akceptowalnej dla konsumenta. Dlatego w stolicy zaczęła wzrastać centra fitness z basenem. Bardzo przydatny dla robią, że nie wymaga dużej głębokości, z maksimum razy.

Ćwiczenia w basenie są pokazane dla wszystkich przyszłych matek. Pływanie – to bardzo miłe, można szybko doprowadzić mięśnie w kształcie, ale nie przeciążać organizmu. Basen ma korzystny wpływ na krążenie krwi i układu krążenia i wydalniczego. Ćwiczenia w basenie daje dobre ćwiczenie, zwiększa wytrzymałość, a łatwiej będzie przetrwać poród.

ekspertyza

Aqua aerobik trener, Ekaterina Lyubimova, szef klubu Miedwiedkowo, każda kobieta w ciąży wyjaśnia, że celem zatrudnienia – nie staje się model z dnia na dzień, i przygotować swoje ciało do pojawienia się dziecka na świat. W klasie dużo czasu poświęca się nurkowanie do wody. Pomoże to mama i dziecko, aby przyzwyczaić się do tymczasowego braku tlenu, który zmierzy się podczas walk i przechodząc przez kanał rodny. Ponadto, moja matka trenował wstrzymanym oddechu, co oznacza, że będzie o wiele łatwiej podczas prób.

Każdy trener w aqua aerobik powie, że te kobiety, którzy uczestniczyli w treningu, nie było żadnych problemów podczas porodu. Równolegle, uczą ważnych technik oddychania, a aktywność fizyczna pozwoli Twój czas dziecko do podjęcia prawidłowej pozycji.

Jaki jest wpływ szkoleń na kondycji fizycznej przyszłych matek

Początkowo warto zapytać swoją opinię położnika. Jeśli nie przeszkadza, a następnie zarejestrować się na zajęcia. W tym przypadku, nie powinien nawet myśleć przez długi czas, idealnym rozwiązaniem – jest aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży. Moskwa – jest to miasto, które jest gotowe do zaoferowania setki opcji dla klubów, sekcji i basenów, gdzie praktyka takiej klasy. Poniżej przyjrzymy się najbardziej popularnych.

Tak więc, w wodzie przyszła mama pociągów mięśni nóg i krocza, brzucha, pleców i ramion. Idąc na basen, stajesz się lżejszy o 10 razy, kręgosłup spoczywa w wyniku. Ruchy, które będą wykonywać pod kierunkiem trenera pozwalają złapać skurcze, przewody stretch, poprawić krążenie krwi w całym organizmie.

Kiedy należy zacząć angażować się w ciąży

Kluby Aqua stick-jak program, który pozwala bez zbytniego stresu, aby osiągnąć znaczące rezultaty. Bardzo popularne dziś staje się klub, „Through the Looking Glass”. Wiodący specjalista Maria Kireeva pracy z grupami i indywidualnie. Ona twierdzi, że nie można myśleć o niczym lepszy niż trening w wodzie. Jest to zarówno bardzo delikatne i poważne obciążenie. W pierwszym trymestrze ciąży jest bardzo ważne, aby aktywnie korzystać z basenu. W tym przypadku ryzyko dodatkowego przyrostu masy ciała jest prawie zerowa. W drugim trymestrze ciąży, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, można kontynuować intensywny trening z większym naciskiem na rozciąganie. Trzeci trymestr należy przeznaczyć na spokojne pływanie i ćwiczenia oddechowe.

ćwiczenia

Aby rozpocząć szkolenie z matki oczekującej powinny być ciepłe. Może to być prosty nurkowanie z boku na bok. Następnie liczba rutynowych ćwiczeń na rozgrzanie mięśni. Kopać swoje nogi i ręce, skoki i przysiady. Pierwsze poważne ćwiczenia – podwodne spacery. Nic skomplikowanego, po prostu trzeba unieść kolana wyższa. Ćwiczenia na biodra – to kolejny kompleks, który wybiera instruktora indywidualnie. To podnoszenie i opuszczanie nóg, obraca i rzuca i przysiady. Ćwiczenia na mięśnie pleców, prasy i dna miednicy – innego dużego bloku. Zwykle przeprowadza gospodarstwa półkę. Co do zasady, to jest wzrost stóp pod różnymi kątami.

Po treningu potrzebuje trochę odpoczynku. W tym czasie, można położyć się na powierzchni wody lub grać w piłkę. Kolejny blok – są ćwiczenia oddechowe. Nic skomplikowanego wykonywania sama nie reprezentuje, jest zwyczajem, nurkowanie, wdechu i wydechu oddechu. Wreszcie czekasz na ćwiczenia rozciągające. Pomagają normalizacji rytmu serca i rozładować napięcie.

aerobik w wodzie do odchudzania

Bardzo często po urodzeniu dziecka w pokoju kobiety przychodzą z tym problemem. Zapytaj doświadczonego trenera, a on jest zobowiązany powiedzieć, że to najlepszy wybór – to aerobik w wodzie. Wyniki będą zależeć od woli i zgodności z właściwego odżywiania, ale jedno jest pewne: w jednym ćwiczeniu można stracić do 500 kalorii. Postępując zgodnie z diety diety, można stracić 6-8 kg miesięcznie podczas intensywnych treningów 3 razy w tygodniu.

W tym ćwiczeniu w dużej mierze powielają te już wymienione. Ten walking i jogging w miejscu, kopać nogami, przysiadów, pull-up do brzegu basenu, i wiele więcej. Program tworzy trener dla Ciebie indywidualnie.

Ważne jest, aby nagrać których wyniki daje aerobik w wodzie. „Przed i po” stałe w kilogramach i centymetrach, będzie służyć jako najlepsza zachęta do kontynuowania pracy. W ciągu sześciu miesięcy, można stracić kilkadziesiąt kilogramów, lub po prostu zrobić postać bardziej stonowana.

wiodące kluby

Dziś są one w Mokwy bardzo. Jest to już wspomniano „Through the Looking Glass”, który znajduje się przy ul. Kantiemirowskaja, 6, budynek 1. Sądząc po opiniach, zatrudnia uprzejmy i kompetentnych instruktorów. Odrębną grupę praca dla kobiet w ciąży. Karta klubu przez rok kosztuje około 18.000 rubli i 6 miesięcy w wysokości 11000.

„Fitness Fabryka” – to nie tylko klub, i rozwinęła sieć, która oferuje możliwość uzyskania zdrowego ciała. Czekasz na wykwalifikowanych specjalistów, aby pomóc Ci uzyskać niezbędne szkolenia i stworzyć indywidualny program, który będzie zorganizować go dla Ciebie. Ceny karnetów – 17500 rubli rocznie.

Sieć klubów Dr. Loder zaprasza nowych i starych klientów do odwiedzenia basenu i nauczyć się pływać i robić aerobik w wodzie. Oferuje on kilka basenów, woda, która przechodzi unikalny system czyszczenia. Oto pięć sauny, duża siłownia, a ponadto będzie pracować indywidualnie instruktor. Koszt rocznej subskrypcji 16.000 rubli.

W ten sposób można uzyskać ogólny obraz i sam zdecydować, czy pasujesz aerobiku. Ceny my doprowadziły średnią istnieją elitarne kluby, gdzie roczna subskrypcja kosztuje 35.000 rubli, ale wybór i tak swoje.