268 Shares 1108 views

chryzantema domu

Chryzantemy są miłe dla oka z jego jasnych kolorach w wczesną jesienią, gdy inne kwiaty są już więdnąć. Wielu fanów rośliny są uprawiane nie tylko na swoich stronach, ale także w doniczkach, wybierając pokój kompaktowy typ. Chryzantema dom jest łatwo rozmnażane przez sadzonki i rośnie dobrze i kwiaty na parapetach. W porównaniu z egzotycznych roślin, chryzantemy domu raczej mało wymagające rośliny do warunków uprawy i treści (kwasowości gleby, oświetlenie, itp ..). Rośliny mają dobrą odporność na szkodniki i choroby. Home kwiat chryzantemy łączy w sobie piękno i użyteczność. Chryzantema krzewy przyciągnąć uwagę nie tylko obfitości pięknych kwiatów, ale także delikatnych liściach, które mają niebieskawy kolor.


Zwierzęta chryzantema kwiaty mają właściwości lecznicze, a ich obecność w pomieszczeniu jest korzystne dla zdrowia. Chryzantema domu do bakteriobójczymi powietrza, który korzystnie wpływa na mikroklimat. Rośliny oczyszczonego powietrza jak iglaste. Wypłukać usta wlewu chryzantem liści jest bardzo dobry dla leczenia chorób przyzębia.

Uprawa chryzantem

Obecnie istnieje wiele odmian, które nadają się do uprawy całorocznej w warunkach pokojowych. Chryzantema dom jest łatwo rozmnażane przez sadzonki. Ukorzenione sadzonki z prawej opieki, posadzone w
oddzielne pojemniki, kwitną po 9-11 tygodniach. sadzonki muszą być
umieścić jeden w małych doniczkach, a następnie przeniesione do większych
garnki. Uprawiane rośliny można sadzić kilka sztuk w jednym pojemniku,
ważne jest, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń dla zasilania systemu korzeniowego.
Optymalne rozmieszczenie chryzantem doniczkowych krzewów na tym samym obwodzie
odległości od siebie. Bardzo efektowny wygląd w jednej puli kwitnienia
chryzantemy w różnych kolorach.

Aby zachować walory dekoracyjne z krytym chryzantem i hamowanie wzrostu sadzonek użytych specjalne preparaty. Dzięki zastosowaniu substancji wzrostowych w niskim naczyniu uformowane, obficie kwitnące krzewy z ozdobnymi liśćmi i silne łodygi. Jeśli sadzonek korzeniowych pokoju chryzantema, one urosnąć niż rośliny macierzystej. Bush chryzantemy domu było bujne, jego wzrost w kropce, pozwalając rozwinąć pędy boczne. To właśnie w tych pędów i pąków są układane. Spędzamy 2-3 melkotsvetnyh chryzantemy polewa, tworząc jednocześnie kilka silnych oddziałów na krzaczaste rośliny. Dużymi Indian chryzantemy mogą korzystać z polewa i tworzenie pojedynczej łodygi rosną w postaci stam rośliny. Jest to konieczne, aby zapewnić, że wspornik roślin pod ciężarem korony nie shtamb złamane. Kiedy to drzewo jest pokryta dużych indyjskich kwiatów chryzantemy – spektakl jest nieopisanie piękny.

Chryzantemy są krótki dzień kultura, która preferuje zawartość w chłodnych warunkach. Roślina Kwitnienie rozpoczyna się w momencie, gdy długość dzień staje się mniej niż 8 godzin. sugestii chryzantemy zawierać się w temperaturze nie przekraczającej 18C, ponieważ więcej
Wysoka temperatura może żółkną liście, pąki więdną i kwiatostan
szybko więdną. Najlepszym miejscem do uprawy pokoju jest jasne i chłodne chryzantema parapet. Po kwitnieniu roślin należy wyciąć umieścić zimę w chłodnym miejscu. Przeszczepione chryzantemy w nowym podłożu w połowie marca. Po mróz w pierwszych wiosennych doniczek z róż mogą być podjęte w ogrodzie lub na balkonie aż nadejściem jesiennych przymrozków.