833 Shares 3624 views

Z którego jest ból z tyłu kolana?

Zbyt wiele osób, może nawet najbardziej doświadczony nawracające bóle pod kolanem lub inne. Dlaczego kolano boli? Na ogół takie problemy pojawiają się w wyniku ruchu, przeciążenia, związane z pracą lub obowiązkami rodzinnymi.


Kolano jest największym stawów w ludzkim ciele. Kości stawu kolanowego (kolano) zakładowego dwie tarcze, zwane łąkotki. Podłączyć piszczele kości i kość udowa jest wykonywana przez mięśni, więzadeł i ścięgien. Wewnątrz kości stawu pokryte są chrząstki stawowej. Z jego pomocą, jest amortyzacja, a dla ruchu tworzy gładką powierzchnię, szybownictwo.

Patologie, w których może wystąpić ból w tej okolicy

Czasami boli poniżej kolana z powodu urazów różnych struktur kolana. W szczególności, mówimy o chrząstek i ścięgien, okołostawowych toreb i tak dalej. Ponadto pacjenci są często dotyczy nie tylko ból poniżej kolana, ale ograniczonej sprawności ruchowej, sztywność stawów. Ponadto złącze może pęcznieć i zwiększać swoją objętość. Ból za kolanem w połączeniu z powyższymi objawami sugeruje, że pacjent ma zapalenie stawu kolanowego – artretyzm.

Ostra nagłe uszkodzenie. Szkoda, że zazwyczaj wywołuje ból z tyłu kolana. Najczęściej może to być spowodowane nagłym ostrym uszkodzeniem. Takie uszkodzenie występuje, na przykład, gdy zaburzenia skręcanie, upuszczenie lub zginania stawu kolanowego. W ten sposób na podstawie bólu kolan i obrzęk i siniaki mogą być widoczne, rozwój po uszkodzeniu w ciągu kilku minut.

Podczas przygotowywania urazie może mieć wpływ lub poddane ściskając jako naczyń krwionośnych, zakończeń nerwowych. W tym przypadku ofiara odczuwa ból pod kolanem i mrowienie w tym samym obszarze, osłabienie, drętwienie. Nie może być bladość lub zasinienie skóry.

Ostre uszkodzenie stawu kolanowego może być inna. W szczególności są to urazy, które powodują ból z tyłu kolana:

  • Urazy ścięgien, wiązadeł, łączących i wspomagających kolano – szczepy, skręcenia i inne.
  • Menisk na rozdarcie.
  • Rozdarty więzadła. Najczęstszym więzadła piszczelowego luka.
  • Złamania kości (kości piszczelowej, strzałkowa, udo) lub rzepki. Powodem może być kroplą, uderzył ciężki przedmiot.
  • Zwichnięcie rzepki i offset. Jest to szczególnie podatne na uszkodzenia dziewczyny poniżej 18 roku życia. Przyczyną bólu uniemożliwia ruch stawu, utknęło swoich kawałków tkanek miękkich, kości.
  • Skręcenia przemieszczenie kolana. Takie uszkodzenie występuje rzadko, ponieważ większość energii przy występowaniu takich schorzeń. Trauma odnosi się do kategorii ciężkich nich. W takich przypadkach, interwencji medycznej.

Rana, która powoduje ból pod kolanem, może nastąpić w wyniku przeciążenia. Choroby te występują w przypadkach ruchy, które są powtarzane wiele razy, i z silnym naciskiem na kolanie przez długi okres czasu. Przyczyna podrażnienie i zapalenie stawów i tkanek mogą być ładowane działalności. To w tym skoki, jazda na rowerze, bieganie, a nawet wchodzenie po schodach.

Przeciążenie prowadzi do takiej szkody:

  • Zapalenie kaletki. Jest to zapalenie torebek stawowych.
  • Zapalenie ścięgna – zapalenie ścięgien.
  • Zespół włókniste filmowy, w którym powstają fałdy zagęszczające więzadeł stawowych w.
  • Ból poniżej kolana, w swojej przedniej części, wynikające z otyłości, nadmiaru uszkodzenia.

W niektórych przypadkach ból z tyłu kolana mogą być spowodowane przez problemy w innych częściach ciała. Na przykład, może być kompresja nerwów.

Jeśli pojawia się ból w kolanie, nie jest konieczne do prowadzenia samodzielnego leczenia. Lepiej udać się do najbliższej przychodni w celu świadczenia wykwalifikowanej opieki. Przede wszystkim, należy zapoznać się z traumatolog. Inni lekarze, którzy zajmują się podobnymi problemami, to: podiatrist, kręgarz, reumatologa.