81 Shares 5975 views

dzień górnika

Historia profesjonalnego święto, Dzień Górnika, sięga do Związku Radzieckiego. Teraz, po rozpadzie ZSRR, on nadal będzie obchodzony w ostatnią niedzielę sierpnia, nie tylko w Rosji, ale także na Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy i Estonii.


Jego historia sięga 1935 roku, kiedy odległej słynnego górnika AG Stachanow ustawić rekord wszech czasów, to był początek całego ruchu Stachanow. Swego czasu był to rodzaj granicy, która stara się dotrzeć do każdego pracownika dumny.

Oficjalnie święto zostało zatwierdzone w 1947 roku na podstawie propozycji przedstawionych przez ministrów przemysłu węglowego. Jego pierwsza uroczystość odbyła się 29.08.1948 roku. Kolejność Minister zauważył, że pracownicy tej branży muszą spełniać dniu wakacji górnik nie tylko osiągnięcia produkcji, ale również na poprawę warunków życia. W przeddzień święta zostały również zidentyfikowane środki przyczyniające się do wzmocnienia dyscypliny pracy. Zadania zostały podane do szefów departamentów w przygotowaniu materiałów do nagrody wyróżnia się w tej trudnej pracy, uruchomienie nowych maszyn, decyzje zostały podjęte w celu zwiększenia tempa budowy i rekonstrukcji kopalni. W Moskwie Dzień Górnika powstał uroczyste zobowiązanie do osiągnięcia najlepszego powodzenia w przyszłym roku i przekraczać wartości, które istniały w chwili czasu.

Dla niektórych miast, będących ośrodkami przemysłu górniczego – istotnym święto obchodzone przez dużych koncertów i przedstawień, parad i festiwali folklorystycznych. rocznie w regionie Kemerowo, od 2001 roku, wybrany z góry miasto, który będzie obchodzony Dzień górników. Ludzie przychodzą tu, aby wykonać dobrze znanych artystów, zespołów muzycznych, artystów ludowych, a ukoronowaniem tego wydarzenia staje się kolorowe fajerwerki.

Ci dzielni ludzie ich ciężka praca podniesione i pomyślnie rozwijającej się gospodarki kraju, tworząc osobisty wkład do wspólnej sprawy. Ponad pół wieku, gratulacje Dzień górnik dostaje tę wielką armię dedykowanych górników. Hołd ich niepewnego zawodu, możemy zauważyć, że są one ostoją jednej z kluczowych branż. Zapewniają one miliony czarnym paliwa i różnych firm, które nie mogłyby istnieć bez niego i funkcji. Jakość i ilość wydobytych surowców ustali, czy robić ciepło w zimie, jak w każdym mieszkaniu, a także w instytucjach kraju jako całości.

Gratulujemy Dnia Górnika jest przeniknięta wdzięcznością pragnę wyrazić wszystkim pracownikom wiodących branż. Dzięki pracy górników, ich profesjonalizm i odwagę w naszych domach panuje komfort, dzieci mogą uczęszczać do szkół i innych placówek opieki nad dziećmi, niezależnie od warunków pogodowych.

Wysoka zmechanizowane zbudowania przedsiębiorstw górniczych węgla będzie podstawą zdolności produkcyjnych w Rosji w pierwszej połowie 21 wieku. Analitycy wyłącznie w przemyśle węglowym, uważa się, że produkcja czarnego złota będzie utrzymywana na stałym poziomie, aw przyszłości będą się zwiększać, a nawet przewidzieć jej gwałtowny wzrost. Jak widzimy, ten zawód nie tylko nie tracą swoje znaczenie, ale z czasem staną się jeszcze bardziej popularne.

Przynieść Górnika Dzień pozdrowienia do znajomych i krewnych pracujących w przemyśle. Doceniam ich odwagę i gotowość do ryzyka się w celu ogrzania domu i zapewnić pracę dla każdego przedsiębiorstwa.

Gratulujemy obchodów Dnia Górnika są winni nie tylko od ich domu, rodziny, współpracowników, ale także od liderów politycznych partii i władz lokalnych. Wydarzenia dedykowane przedstawicielom jednej z większości zawodów tytanowych odbywają się w każdym mieście, wsi, że przynajmniej niektóre z nich są związane z przemysłem węgla.