698 Shares 3785 views

Atrakcje w regionie Swierdłowsku. Didinskaya tunel

W regionie Swierdłowsku, w pobliżu wsi Didino, tam jest stary tunel. Dawno nie było pociągów. Jej nazwa – Didinskaya – dostał od nazwy osady stacji kolejowej. Fani urbantripa – fashioned Oczywiście Stalker młodzieży, którego celem jest wizyta w opuszczonych obiektów – już dawno wybrał to miejsce.


Didinskaya tunel. historia

W dawnych czasach cesarskich, linia kolejowa biegnie przez oczywiście podłączenia dwóch wielkich miast – Kazań i Jekaterynburg. Później, w czasie reżimu sowieckiego, w tym wątku, ale tylko w jednym kierunku, i ja chodziliśmy część „Swierdłowsku-Druzhinino”. Powrót pociąg będzie w drugą stronę, minuyuschemu podziemny korytarz. Po Didinskaya zdjęcie tunelu, który jest przedstawiony w artykule, jest ważnym celem strategicznym. Przylega do obszaru budowy otoczony był drutem kolczastym, zmilitaryzowanej dnia straży i osłoną nocy niósł. W naszych czasach mamy tu nic wokół tylko kompletnego spustoszenia i słabych śladów wojska radzieckie, noszony zegarek całą dobę, aby zapewnić bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Stalkerów odwiedzających te miejsca, znajduje się tutaj wiele echa ich obecności – zniszczone bunkry, pozostałości łóżka i inne przedmioty.

Legendy

Było to miejsce bez tragedii. Według świadków, po Didinskaya tunel został otwarty, jeden z menedżerów budowlanych popełnił samobójstwo. Powiedziano nam, że z powodu błędnego wyliczenia tego człowieka zostały dopuszczone gafy … A plotka idzie wśród ludzi, że gdzieś w rejonie Didinskaya tunel w ziemi są wielkie skarby admirała Kołczaka, który starał się ukryć przed bolszewikami. Jej pociągi podczas odwrotu na Syberię odbył właśnie w ten sposób.

Tale of Our Time

Wszystko tu jest dosłownie przesiąknięte mistycznej tajemnicy. Zarówno wejście do tunelu Didinskaya pokryte rzadką roślinnością, są bardzo podobne do zarysów dawnej twierdzy wieży. Portale, tworzące grupę przednią, bardzo piękne. Kiedy patrzysz na nich można by pomyśleć, że był w jakiejś bajce, nierealnej krainy zamieszkanej przez elfy. Tunel jest 1123 metrów. Według niektórych danych historycznych, przeniknął z dwóch stron w tym samym czasie, ale z powodu pomyłki projektanta nie są połączone w żądanym miejscu. Z tego powodu, kamienny korytarz trochę wygiętym, ale przez to wszystko można zauważyć, naprzeciwko wejścia nadal dobre.

stalkersky raj

Ruch tunel rozpoczęła się w 1918 i trwała do grudnia 1995 roku. Po od tunelu wykonane przelotowo obejście kompozycje kosmetyczne ustało. Sprzeciwiam bardzo skomplikowany system przekierowania ścieków. W naszych czasach, jest bardzo zniszczone i praktycznie przestał funkcjonować. Dlatego też, w ramach korytarza w ciepłym sezonie jest zawsze dużo wody i gładka jak wypolerowany lód. Obszar przed tunelem, jeśli nie idą ulewne deszcze, zawsze suche, i pod jego łuków o każdej porze roku panuje lodowaty, a nawet zwisać z sufitu sopel lodu. Stalkerów są zalecane do odwiedzenia tego miejsca w dobrych butach gumowych, tak aby nie dostać nogi mokre. W centrum konstrukcji jest głębokość szybu wentylacyjnego trochę więcej niż 50 m. Liczne nisze w ścianach korytarza są wykorzystywane w celu zapewnienia, że gdy zbliża się pociąg mógł ukryć i czekać. Z powodu silnych zniszczonych i dużymi ilościami wody Didinskaya tunelu nagłych oświadczył niebezpiecznych przedmiotów. Jego terytorium może spowodować nieprzyjemne, a nawet tragiczne konsekwencje dla zdrowia i życia. Istnieje niebezpieczeństwo popadnięcia w głęboki, nieskrywaną studni lub uzyskać trafienie stingray górny kamień. Aby uniknąć obrażeń i nie cierpieć, konieczne jest, aby zachować najwyższą ostrożność. Dla fanów sportów ekstremalnych jest możliwość zejścia do studzienek, które znajdują się w pobliżu, a inspekcja oddziałów odwadniających. W tym czasie, tunel Didinskaya oczyszczony ze wszystkich torów. Fakt, że nie raz leżał podkłady i szyny, przypominają tylko pozostałości kopca. Przez krat metalowych, w momencie zamykania wejścia do jaskini, zbyt, nie było nic. W związku z tym przenikanie środka bez problemu.

Didinskaya tunel. Jak dostać się do tego miejsca?

Można się tam dostać na dwa sposoby: pociągiem i samochodem. W pociągu elektrycznego, który podąża za trasą „Jekaterynburg-Druzhinino” trzeba dostać się do „1590 km” platformy. Następnie pieszo od dworca, bez przechodzenia na drugą stronę torów przez wieś do starego nasypu kolejowego. Teraz, prawie sto metrów między domami i na prawo, kilkaset metrów wydają portal tunelu. W razie potrzeby, miejsce można dojechać samochodem. Dla tych celów, to najlepiej, aby zbliżyć się do SUV. Musimy przenieść na szosie Moskwa (Jekaterynburg-Perm), poprzez Revda. Po Khomutovka wskaźnik przegapić lewo.