112 Shares 7417 views

Sprawozdanie właściciela samochodu Tygrys Tagaz

Kiedy miałem ochotę i okazję kupić nowy, niezawodny SUV, moja uwaga przyciągnęła mnie do mózgu Taganrog Automobile Plant Tagaz Tager 5 drzwi. Jak się okazało, jest to zmodyfikowany SUV SsangYong Korando w bardziej przestronnej wersji. Jest to dość trwały i przestronny samochód o oryginalnym wzornictwie, który ma nieograniczone możliwości strojenia.


W tym modelu byłem przyciągany znakomitą kombinacją niskiej ceny i jakości, dodatkowo TagAZ Tagger jest wyposażony w silniki o doskonałej dynamice, od słynnej firmy Mercedes. Lekki kierownicę, wysokie lądowanie, informacyjne hamulce, napęd na cztery koła, a także doskonała geometria w coupe ze sztywnym zawieszeniem zapewniają doskonałe możliwości jazdy terenowej.

Co ważniejsze w przypadku SUV jest to, że Tagaz Tager ma konstrukcję ramki i wszystkie rodzaje zamków, to znaczy, że maszyna ta jest zaprojektowana tak, aby przezwyciężyć poważne przeszkody. Nie można jednak zadowolić skoordynowanych prac silnika z automatyczną skrzynią biegów i faktem, że szósty rząd ma kierownicę łańcuchową (dla mnie jest to oznaką niezawodności, choć trochę głośnej).

Ogólnie rzecz biorąc, kupiłam Tagaz Tager 5 drzwi. Wylicza się, że miałem już na pokładzie: benzynę koreańską (na licencji, zmontowane), trzyliterowe sześciocyfrowe sześć z 220 koni, czterostopniową trójwymiarową automatyczną (Power + Normal + Winter). Napęd to stała tylna z przednim połączeniem i z przesuwem w dół. Nieekranowana tylna oś, jak już wspomniano, z korpusem na ramie.

Salon zadowolony z tapicerki skórzanej (dobrze, lub jakościowej podobieństwo) i muzyki z MP3 od Hunday. Przez jakiś czas nie mogłem znaleźć miejsca, ale po poprawieniu wszystkiego doceniłem wygodę fotela kierowcy.

Nie bardzo szczęśliwy był krajowy kauczuk, który jest wyposażony w Tagaz Tager w fabryce, musiał kupić nowy, wybrał Hakkapelita SUV5. Zawieszenie ogólnie bardzo uroku – umiarkowany upadek (nie kozła), nawyki na przeszkody są czysto "rama", integralność samochodu jest odczuwalne. Chociaż drogi nie mamy asfaltu, ja jadę tylną jazdę. W razie potrzeby "podnieś" napęd na wszystkie koła włącza się niemal natychmiast i naprawdę pomaga. Lądowanie jest dość wysokie – podróż znacznie pomaga. Rozliczenie wystarczy, aby śmiało przemieścić się przez zaspy i wysokie krawężniki w mieście. Dzięki potężnemu silnikowi, jazda i wychodzenie na wschodzie nie stwarza żadnych trudności dla mnie teraz.

Ale nadal, w piątym tysiącu Tagaz Tager i ja mieliśmy trochę kłopotu. Przechodząc inspekcję, zostałem wyłączony z powodu wycieku płynu z przekładni. Potem przypomniałem sobie ostrzeżenia moich przyjaciół podczas rozmowy o zakupie samochodu – mówią, nowy model, Tagaz Tagger, części zapasowych po południu z ogniem … Muszę powiedzieć, byłem trochę zszokowany. Przecież przy zakupie mnie byłem pewien, że przygotowano pre-sale, a jak się okazało, połączenie nakrętki w cieczy chłodzącej automatycznej skrzyni było osłabione. Inną niespodzianką była brak sondy do sprawdzenia płynu w pudełku. Jako podsumowanie – po zakupie samodzielnie lub w niezawodnej usłudze, należy rozszerzyć wszystkie dostępne połączenia gwintowane. Musimy oddać hołd naszej służbie, faceci nie pociągnęli gumy – zareagowali bardzo szybko, skontaktuj się z producentem, bez zbędnych słów, samochód został usunięty, aby naprawić niedociągnięcia.

Nawiasem mówiąc, drzwi wymagają dodatkowej regulacji, ponieważ zostały zamknięte po raz drugi. Instrukcja mówi o kluczowym sterowaniu alarmu centralnym zamek, w rzeczywistości – tylko centralna blokada, a alarm jest dodatkowym opcjom.

W zimie nie było większych problemów z samochodem, w temperaturze minus 29, rozpoczęła się o pół obrotu i naprawdę rozgrzewała się w ciągu dziesięciu minut. Podgrzewane fotele działają prawidłowo i nigdy nie zawodzą.

Cóż, podsumowując:

– jako wadę można wspomnieć o wilgotnym montażu i (jak ostrzegałem) niewiarygodną mechaniczną skrzynię biegów. Producent musi zwracać większą uwagę na dostawę części zamiennych, ponieważ części do TagAG Tagger są nieco problematyczne;

– na pozytywne chwile, wspomniane powyżej wrażenie samochodu można przypisać. Jest przeznaczony do aktywnego podróżowania, dla przyjemności. Polecam twórcom samochodów niekonwencjonalne podejście, które niepokoiło codzienną rutynę.